Artykuły redaktora Marcin Kijowski

Marcin Kijowski

Marcin Kijowski

Mimo że biega od wielu, wielu lat, wciąż niczego nie udało mu się wygrać. Próbował na asfalcie i w górach włoskich, słowackich, chorwackich, szkockich, francuskich, a nawet w polskich. Bez skutku, ale dalej walczy. Psycholog z wykształcenia, pasjonat gór, biegania, skiturów i wspinaczki. Na co dzień w Polar Sporcie wymyśla i kreuje, organizator jesiennych zawodów biegowych Polar Sport Run pod Babią Górą.

3 październik 2023
Marcin Kijowski
Przyroda czy narciarski lunapark. Aktywiści walczą o sokoła w Tatrach- Wnioskujemy o utworzenie strefy ochrony ostoi wokół gniazda sokoła wędrownego na Nosalu, ponieważ instytucjom powołanym do chronienia polskiej przyrody, bardziej zależy na jej niszczeniu niż zachowaniu dla przyszłych pokoleń – mówi Radosław Ślusarczyk, prezes Stowarzyszenia...
20 wrzesień 2023
Marcin Kijowski
Nie było błędu przewodnika. Oświadczenie po tragedii na Orlej PerciNiedzielny śmiertelny wypadek na Orlej Perci wywołał spore poruszenie i masę komentarzy, także na temat pracy przewodników tatrzańskich. Swoje oświadczenie w tej sprawie wydało właśnie Centrum Przewodnictwa Tatrzańskiego.
11 wrzesień 2023
Marcin Kijowski
Trzy fantastyczne przełęcze. Słowackie Tatry Wysokie kuszą jesieniąCzerwona Ławka, Lodowa Przełęcz, Baranie Rogi, Rohatka, Mała Wysoka. Emocje, adrenalina, dzika przyroda i alpejskie krajobrazy. Wszystko w zasięgu ręki, w otoczeniu jednej tatrzańskiej doliny. Zapraszamy na wycieczkę do Doliny Zimnej Wody.
16 sierpień 2023
Marcin Kijowski
Test kijów Camp Xenon Pro 2.0. Lekkie i funkcjonalneLekkie, pakowne, funkcjonalne. Kije trekkingowe Camp Xenon Pro 2.0 to doskonały wybór dla biegaczy górskich i turystów, którzy cenią sobie niską wagę sprzętu i ich niewielkie rozmiary.
9 sierpień 2023
Marcin Kijowski
Wycieczka na Czerwoną Ławkę. To mogą być Twoje pierwsze ferraty w życiuWspaniała wycieczka Doliną Małej Zimnej Wody do Doliny Pięciu Stawów Spiskich z emocjonującą przeprawą wysokogórską przez Czerwoną Ławkę do Doliny Staroleśnej. Po drodze creme de la creme tej wędrówki, czyli żelazna droga - przepaście, lufy i adrenalina....
5 lipiec 2023
Marcin Kijowski
Grań Kościelców - wspinaczkowy klasyk dla (prawie) każdegoPo Żabiej Lalce zapraszamy na Grań Kościelców. To prawdziwy klasyk tatrzańskiej wspinaczki; miejsce o bogatej historii taternictwa, gdzie tysiące wspinaczy rozpoczynało swoją wielką przygodę. Dobrej jakości skały, solidna asekuracja, duża ekspozycja, umiarkowane trudności i stosunkowo...
Salewa Store Gdańsk w Galerii Bałtyckiej 23 maj 2023
Marcin Kijowski
Nowy salon firmowy marki SalewaSalewa rusza na podbój Trójmiasta. W sobotę, 20 maja, Salewa otworzyła swój nowy salon firmowy w Gdańsku. Elegancki sklep znajduje się na pierwszym piętrze Galerii Bałtyckiej, w samym centrum miasta. - Sklepy stacjonarne mają sens, oferują więcej niż zakupy w sieci, dlatego otwieramy...
18 maj 2023
Marcin Kijowski
Tragedia w Alpach. Nie żyje Kacper TekieliNie żyje Kacper Tekieli, znakomity wspinacz, himalaista, sportowiec. Prywatnie mąż Justyny Kowalczyk.
Zawoja na skiturach 28 luty 2023
Marcin Kijowski
XVIII Polar Sport Skitour - Zawoja na skiturachTo było prawdziwe skiturowe święto w Zawoi. Dopisało wszystko: zawodnicy w dużej liczbie, humory, nawet pogoda stanęła na wysokości zadania. A wszystko przy akompaniamencie tradycyjnych zbyrcoków, którymi kibice (i pewna owca) zagrzewali zawodników do walki i które na mecie zawisły na...
Wrażenia i recenzja raków Black Diamond Nav Pro 17 luty 2023
Marcin Kijowski
Nowe raki Black Diamond Neve Pro. Wrażenia z jazdyNowe Black Diamond Neve Pro to idealne raki do uprawiania skialpinizmu: są lekkie, łatwe w użyciu i bezpieczne.
Nowy sklep firmowy Salewa w Krakowie 8 luty 2023
Marcin Kijowski
Nowy sklep firmowy Salewa w KrakowieOd soboty Salewa ma nowy salon firmowy w Krakowie. Sklep powstał na pierwszym piętrze Galerii Krakowskiej, w samym centrum miasta. Wypełniają go najnowsze kolekcje specjalistycznego sprzętu i odzieży outdoorowej. Doświadczoną załogę zapewni sklep górski Polar Sport.
Polar Sport SKITUR im. Basi German 8 luty 2023
Marcin Kijowski
XVIII Polar Sport Skitour w Zawoi: będą foki, raki i czekany25 lutego już po raz XVIII sklep górski Polar Sport zaprasza pod Mosorny Groń w Zawoi na doroczne skiturowe święto. Na zawodników i kibiców czeka jak zwykle wyborna trasa i wspaniała atmosfera podkreślona niebanalnym humorem prowadzącego. Będą też nowości. Zapisy już ruszyły.
Następna strona