Po godzinach

15 listopad 2023
Redakcja OutdooroweABC
Uczta górskiego kinomana, czyli kilka słów o filmach 21. KFGKrakowski Festiwal Górski słynie z ciekawej, a często również nieoczywistej i zaskakującej, selekcji filmów. W pierwszy weekend grudnia zobaczymy aż 33 filmy w ramach KonkursuMiędzynarodowego i 8 w ramach Konkursu Polskiego – w tym wiele premier.
9 październik 2023
Martyna Hetmańczyk
Śnieg na Kasprowym. “Sezon zimowy można uznać za otwarty”Tak, to musiało się kiedyś stać: w niedzielę spadł pierwszy śnieg. W Tatrach, na Kasprowym Wierchu, pogoda zaskoczyła turystów, gdyż po południu termometry wskazały tam wartość poniżej zera.
2 październik 2023
Rafał Włodarczyk
Ciepło w górach? Jeszcze tylko w tym tygodniuKorzystajcie, póki jest tak pięknie, bo nadchodzą jesienne chłody. We wtorek termometry pokażą znów powyżej 20 stopni Celsjusza i być może będzie to ostatni tak ciepły dzień w tym roku.
29 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Owce wracają z wypasu. Czas na jesienny redyk Swoje święto obchodzą dziś wszystkie Michały, a to tradycyjny dzień jesiennego redyku. Po długim wypasie owce wracają z hal do zimowych zagród. 
28 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Szybciej w Tatry! Zmiany na drodze już od dzisiajCzy rzeczywiście będzie szybciej? To się jeszcze okaże, na pewno będzie wygodniej. Dziś przed południem drogowcy otworzyli odcinek nowej drogi krajowej nr 47 do Zakopanego, między Rdzawką a Nowym Targiem.
28 wrzesień 2023
Redakcja OutdooroweABC
W klapkach na Rysy…Tatry widziały już chyba wszystko - panie w balowych sukniach na Świnicy, panów w sandałach i z reklamówką popularnej sieciówki na Giewoncie. Tym razem w okolicach Rysów dostrzeżono turystę w eleganckich crocsach… 
25 wrzesień 2023
Rafał Włodarczyk
120 km na godzinę! Tak pędzi najdłuższa tyrolka w PolscePrawie półtorej kilometra, 48 metrów nad ziemią z prędkością 120 kilometrów na godzinę. W Wańkowej na Podkarpaciu otwarto najdłuższą tyrolkę w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
14 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Remont drogi do Morskiego Oka. Ważne informacje dla turystówSpore utrudnienia czekają na turystów wędrujących do Morskiego Oka. Dziś na fragmencie drogi rozpoczyna się remont.
13 wrzesień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Rekord w drodze pod TatryWakacje dawno za nami, ale w górach i przyległościach tłok jak w środku sezonu. Rekordy bije też ruch na zakopiance. W niedzielę przez tunel pod Małym Luboniem przejechało ponad 40 tysięcy samochodów – podała GDDKiA. Najwięcej od czasu otwarcia tej przeprawy.
11 wrzesień 2023
Marcin Kijowski
Trzy fantastyczne przełęcze. Słowackie Tatry Wysokie kuszą jesieniąCzerwona Ławka, Lodowa Przełęcz, Baranie Rogi, Rohatka, Mała Wysoka. Emocje, adrenalina, dzika przyroda i alpejskie krajobrazy. Wszystko w zasięgu ręki, w otoczeniu jednej tatrzańskiej doliny. Zapraszamy na wycieczkę do Doliny Zimnej Wody.
28 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Szwajcaria zszokowana po kradzieży w górachAmatorzy łatwej gotówki dotarli już nawet bardzo wysoko w góry. Złodzieje pokonali jeden z najtrudniejszych szwajcarskich szlaków typu via ferrata, wspięli się na wysokość 2350 m n.p.m., by ukraść skrzynkę na datki - informuje BBC. - Co to za ludzie… - zastanawiają się szwajcarscy...
24 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Ostrzeżenie przed kąpielami w Jeziorze CzorsztyńskimBakterie kałowe wykryto w Jeziorze Czorsztyńskim - potwierdza sanepid. Sztuczny zbiornik na Dunajcu to bardzo popularne na Podhalu kąpielisko, jednak chwila ochłody w upalne dni może skończyć się bardzo przykro.
Następna strona