The North Face Nowa kolekcja
Polar Sport SKITUR im. Basi German
Źródło: Polar Sport

XVIII Polar Sport Skitour w Zawoi: będą foki, raki i czekany

25 lutego już po raz XVIII sklep górski Polar Sport zaprasza pod Mosorny Groń w Zawoi na doroczne skiturowe święto. Na zawodników i kibiców czeka jak zwykle wyborna trasa i wspaniała atmosfera podkreślona niebanalnym humorem prowadzącego. Będą też nowości. Zapisy już ruszyły.

Zima jest taka jak każdy widzi, a przez ostatnie lata różnie ze śniegiem bywało. W przypadku jednak tych zawodów, wszystko zawsze było na swoim miejscu: śnieg na trasie leżał (niektórzy uczestnicy też), wszyscy zawodnicy z uśmiechem docierali do mety, a z jeszcze szerszymi uśmiechami z Zawoi wyjeżdżali. W tym roku też tak będzie. A nawet bardziej.

XVIII Polar Sport Skitour w Zawoi
XVIII Polar Sport Skitour w Zawoi

Zapisy rozpoczęły się od licytacji numeru 001. Kto wystartuje z tym numerem na piersi (nodze, plecach), wygra przy okazji multisportowy topowy zegarek Garmina, Enduro 2 z ładowaniem solarnym. Oczywiście, cały dochód z tej licytacji, jak i z całych zawodów, trafi na konto fundacji Na Start im. Basi German. - Mamy nadzieję, że walka o ten wspaniały zegarek będzie zażarta, a kwota z niej uzyskana konkretna, bo też potrzeby są duże. W tym roku chcemy m.in. kupić dzieciom buty wspinaczkowe. Nasi podopieczni bardzo wciągnęli się we wspinanie, chcemy im w tym pomóc - wyjaśnia Aleksandra Radwańska z fundacji. Licytacja potrwa do 21 lutego, zakończy się dzień przed końcem zapisów online.

Drugi zegarek Garmina będzie można wygrać podczas tradycyjnego już losowania na koniec imprezy.

Do góry i w dół

Start tradycyjnie już o 1100 przy dolnej stacji kolei linowej Mosorny Groń w Zawoi. W zawodach weźmie udział ponad 200 osób. - Jak co roku spodziewamy się, że przyjadą do nas amatorzy, miłośnicy mozolnych podbiegów i slalomu między drzewami oraz czołówka polskich skialpinistów - opowiada Piotr Krygowski, dyrektor imprezy. Zawodnicy rywalizować będą na dwóch trasach - krótkiej dla juniorów bardzo młodych i dłuższej, dla juniorów nieco starszych. Ta druga to 13 kilometrów, w górę i w dół po zawojskich lasach, o sumie przewyższeń ok. 1000 metrów. Nudno na pewno nie będzie - bywało, że na trasie była rozpięta poręczówka… I ponoć podobne atrakcje zaplanowane są także w tym roku.

Tradycyjnie dzieci będzie można pozostawić w przedszkolu lub - tu nowość - zabrać na warsztaty techniczne i pierwszej pomocy. To jedna z dodatkowych atrakcji współorganizowanych ze szkołą górską Polar Sport Adventures i ratownikami z Grupy Podhalańskiej i Beskidzkiej GOPR. Będzie można więc przećwiczyć resuscytację albo hamowanie czekanem, chodzenie w rakach czy podstawy lawinowego ABC. To elementarne umiejętności i obowiązkowe wyposażenie każdego, kto chce zimą chodzić po górach. Także w Beskidach. Zapisy na miejscu.

Polar Sport dzieciom

Polar Sport Skitour to jedna z największych imprez skiturowych w Polsce; organizowana przez krakowski sklep górski w czasach, “foczenie” nie było jeszcze tak modne. Przyciąga do Zawoi świetną organizacją i zawsze doskonałą atmosferą. Ale nie tylko to ją wyróżnia na tle innych. - To takie nasze święto. Uwielbiamy narty, zarówno w wersji zjazdowej jak i skiturowej. A raz do roku dzielimy się tą pasją z naszymi klientami, fanami, znajomymi. Nie zarabiamy na tym, zdecydowanie dokładamy, ale nie o zarobek tu chodzi - podkreśla Zbyszek Marcinkiewicz z Polar Sportu. Wpisowe jest przyjazne, a cały dochód z imprezy trafi do podopiecznych Fundacji „Na Start” im. Basi German. To m.in. z tych pieniędzy organizowane są potem wycieczki w góry i narciarskie wyjazdy dla dzieci z domów dziecka. - Naprawdę warto pomagać: my kochamy narty i ruch na świeżym powietrzu, a jeśli możemy coś zrobić dla dzieci, które nie miały tyle szczęścia co my, cieszymy się jeszcze bardziej - dodaje Marcinkiewicz.

XVIII Polar Sport Skitour będzie jednocześnie polską edycją Snow Leopard Day by Dynafit.

Zapisy, program, aktualne i przydatne informacje: https://zawody.polarsport.pl

XVIII Polar Sport Skitour w Zawoi
XVIII Polar Sport Skitour w Zawoi

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówLetnia panorama Tatr 20 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
W sobotę w Tatrach mogą pojawić się gwałtowne burzeTatrzański Park Narodowy wydał nowy komunikat turystyczny, w którym ostrzega przed możliwymi burzami i silnym wiatrem dzisiaj w godzinach...
Szlak turystyczny w Bieszczadach 6 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wszystkie szlaki w Bieszczadach są dostępne dla turystówBieszczadzki Park Narodowy informuje turystów, że wszystkie szlaki i ścieżki na terenie BdPN są dostępne do zwiedzania. Jednocześnie BdPN...
Orla Perć 4 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Otwarcie szlaków w rejonie Orlej Perci po remoncieTatrzański Park Narodowy poinformował, że od poniedziałku 4 lipca otwarte zostają odcinki szlaków w rejonie Orlej Perci.
Śmigłowiec TOPR 1 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
TOPR: w wakacje mniej interwencji, ale więcej ofiar śmiertelnychTatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przedstawiło podsumowanie swoich działań w trakcie kończących się wakacji. W porównaniu z tym...
Broad Peak film 27 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Jest już zwiastun wyczekiwanego filmu „Broad Peak”Właśnie doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna filmu „Broad Peak”! Netflix prezentuje trailer filmu, którego bohaterem jest nasz legendarny...
Charytatywny Festiwal Outdoorowy HRUBO WATRA 26 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
W sobotę w Witowie zapłonie Hrubo Watra dla LiliankiPrzed nami kolejna odsłona Charytatywnego Festiwalu Outdoorowego. To impreza, która łączy różne formy aktywności dla wszystkich, a jej celem...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje