Na stokach Kilimandżaro zainstalowano szybki internet
Źródło: Pixabay

Szybki internet na stokach Kilimandżaro

Wspinacze będą mogli dokumentować w czasie rzeczywistym swoje wyprawy na Kilimandżaro dzięki szybkiemu internetowi, który na stokach najwyższej góry Afryki postanowiły zainstalować władze Tanzanii.

Jak podało tanzańskie ministerstwo cyfryzacji, cytowane przez stację CNN — w tym tygodniu na stokach Kilimandżaro została uruchomiona usługa internetu szerokopasmowego.

Nape Moses Nnauye, tanzański minister informacji, komunikacji i cyfryzacji, napisał na Twitterze, że poruszanie się po górach bez połączenia z internetem może być niebezpieczne dla turystów. Na razie szybki internet jest dostępny na stokach góry, ale do końca tego roku ma dotrzeć na Uhuru, najwyższy z trzech szczytów Kilimandżaro.

Wysiłki rządu Tanzanii mające na celu zapewnienie szerszego dostępu do infrastruktury teleinformatycznej zostały dofinansowywane przez Chiny.

Kilimandżaro to góra w północnej Tanzanii, leżąca przy granicy z Kenią. Jest najwyższą górą Afryki i jedynym miejscem na kontynencie, gdzie śnieg jest całoroczny. Jest jednym z najwyższych samotnych masywów. W jego skład wchodzą trzy szczyty będące pozostałością po trzech wulkanach:

  • Uhuru na wulkanie Kibo (Kilimandżaro) – 5895 m n.p.m.,
  • Mawenzi – 5150 m n.p.m.,
  • Shira – 3940 m n.p.m.

Źródło: PAP

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówWyprawa na Huascaran 19 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wyprawa ekipy Andrzeja Myrty na Huascarán przerwana przez wypadekAndrzej Myrta, radomski podróżnik i alpinista wraz z ekipą wyruszyli 1 czerwca z Berlina do Limy, aby zdobyć Huascarán w Andach Peruwiańskich.
Garmin Ultra Race Gdańsk 2022 1 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Finał cyklu Garmin Ultra Race 2022 w GdańskuW sobotę (3 grudnia) odbędzie się finał tegorocznego cyklu Garmin Ultra Race. Biegacze przemierzą ścieżki Trójmiejskiego Parku...
Miłka Raulin na Grenlandii 3 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Na nartach przez Grenlandię!Miłka Raulin została drugą i najmłodszą Polką, która zakończyła trawers Grenlandii! Wyprawę rozpoczęła 3 maja w swoje urodziny, do...
Akcja GOPR Beskidy w rejonie Hali Cudzichowej 19 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śmierć turysty na Hali Cudzichowej w Beskidzie ŻywieckimWczoraj w okolicach południa do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczyrku dotarło zgłoszenie od turystów o nieprzytomnym...
Babia Góra 20 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Babiogórski Park Narodowy otwiera Akademicką Perć po zimieW najbliższą sobotę (21 maja) zostanie otwarty dla ruchu turystycznego żółty szlak Akademicka Perć, prowadzący od Górnego Płaju na szczyt...
8 sierpień 2023
Mateusz Rudnik
Test plecaka Black Diamond Distance 15Po kilku dniach w skałach, na via ferratach i trekkingu mogę wreszcie wypowiedzieć się na temat plecaka Black Diamond Distance 15 z perspektywy...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje