Artykuły redaktora Rafał Włodarczyk

Rafał Włodarczyk

Rafał Włodarczyk

Pasjonat zdrowej aktywności na świeżym powietrzu, redaktor serwisu OutdooroweABC. Rafał związany jest z branżą outdoorową od wielu lat.

9 październik 2023
Rafał Włodarczyk
Moda na wieże ma się dobrze. Kolejna na WiatrówkachNa Wiatrówkach w gminie Moszczenica, pojawiła się nowa budowla - wieża widokowa. Ta nowa atrakcja, której montaż jest na ostatnim etapie. Będzie można stąd zobaczyć Beskid Niski, Tatry i Bieszczady. Przewiduje się, że wieża zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.
2 październik 2023
Rafał Włodarczyk
Ciepło w górach? Jeszcze tylko w tym tygodniuKorzystajcie, póki jest tak pięknie, bo nadchodzą jesienne chłody. We wtorek termometry pokażą znów powyżej 20 stopni Celsjusza i być może będzie to ostatni tak ciepły dzień w tym roku.
29 wrzesień 2023
Rafał Włodarczyk
TOPR apeluje o ostrożność w górachPrzed nami kolejny weekend, który zapowiada się raczej dobrze. Choć w sobotę pogoda nieco się zepsuje, w niedzielę ma być ładnie, szlaki znów będą pełne turystów. Tymczasem ratownicy górscy apelują o rozsądek i przygotowanie się do wycieczek w góry.
25 wrzesień 2023
Rafał Włodarczyk
120 km na godzinę! Tak pędzi najdłuższa tyrolka w PolscePrawie półtorej kilometra, 48 metrów nad ziemią z prędkością 120 kilometrów na godzinę. W Wańkowej na Podkarpaciu otwarto najdłuższą tyrolkę w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej.
22 wrzesień 2023
Rafał Włodarczyk
Tragedia w górach. Turysta zginął na “najlepszej atrakcji szlaku”42-letni brytyjski turysta stracił życie podczas wspinaczki na szczyt góry Donnerkogel w Austrii. Mężczyzna spadł z wiszącej drabiny, która często jest opisywana jako "najlepsza atrakcja i ostateczny zastrzyk adrenaliny" - informuje “The New York Post”. Wysoka na ponad 40 m drabina...
Jaki puch jest w kurtkach puchowych? 12 wrzesień 2022
Rafał Włodarczyk
Puch naturalny kontra „puch” syntetyczny – odwieczny dylematPuch naturalny jest niewątpliwie jednym z najlepszych materiałów termoizolacyjnych, toteż bardzo chętnie stosują go producenci ciepłych kurtek, spodni wysokogórskich czy lekkich śpiworów.
Jaki polar wybrać? 8 wrzesień 2022
Rafał Włodarczyk
Polar – rodzaje, grubość, dobór odpowiedniegoPolarowy materiał powstał w 1979 r., a mimo to stanowi nadal doskonałą i praktyczną warstwę ocieplającą. Skutecznie broni się przed wyparciem z rynku mimo tworzenia coraz nowszych hybrydowych konstrukcji bluz i kurtek. Hydrofobowe właściwości tego materiału, termika podobna do wełny,...
Podeszwy butów 7 czerwiec 2022
Rafał Włodarczyk
Buty trekkingowe - które wybrać, by nie zepsuć sobie górskiej wycieczkiNiskie czy wysokie? To temat rzeka i na zupełnie inny artykuł. Tu wybieramy niskie i krótko radzimy, jak dobrać idealne niskie buty, idealne dla naszej stopy i do wybranego rodzaju aktywności.
Buty Salewa Trainer Lite 6 czerwiec 2022
Rafał Włodarczyk
Buty Salewa Trainer Lite. TestJak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Tak twierdzą niektórzy. Jest też inna szkoła, uniwersalna, której wyznawcy z upodobaniem poszukują produktów wszechstronnych. Czy takim są buty Salewa Mountain Trainer Lite? Dla kogo są te buty i do czego?  
Plecak Salewa 17 kwiecień 2022
Rafał Włodarczyk
Wentylacja pleców i komfort w systemach nośnych marki SalewaSalewa posiada w swoich plecakach szereg systemów nośnych dopasowanych do różnych wymagań użytkownika. Czego innego oczekuje osoba wspinająca się z liną w trudnym terenie, a inne wymagania ma biegacz górski.
Spodnie treckingowe 17 kwiecień 2022
Rafał Włodarczyk
Spodnie trekkingowe. Niby takie oczywiste a jednak…Wielu początkujących turystów powie: "Jeansy wystarczą”, a Beskidy czy Tatry to nie Himalaje. Ale czy rzeczywiście?