The North Face Nowa kolekcja
Kampania „Bezpieczny szlak”
Źródło: Podkarpacka Policja Facebook

Bieszczady: inauguracja kampanii „Bezpieczny szlak”

W minioną niedzielę, u stóp Połoniny Wetlińskiej, w miejscu, gdzie wiedzie jeden z najbardziej uczęszczanych szlaków turystycznych w Bieszczadach, odbyła się inauguracja ważnej akcji profilaktycznej „Bezpieczny szlak”.

Kampania „Bezpieczny szlak” została zainicjowana przez policjantów z komendy w Lesku, we współpracy z partnerami, których wpływ na bezpieczeństwo w górach jest szczególnie istotny: funkcjonariuszami Straży Granicznej, pracownikami Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownikami Nadleśnictwa Cisna.

Akcja skierowana jest do turystów, którzy tłumnie odwiedzają bieszczadzkie szlaki, spędzając tam aktywnie czas i ma na celu poprawę ich bezpieczeństwa w górach.

Organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzenia. Przedstawiciele GOPR-u i Nadleśnictwa Cisna opowiadali o zagrożeniach, jakie czyhają na turystów w górach i lesie. Mówili też, jak istotny jest szacunek do przyrody i potrzeba jej ochrony. Lescy policjanci przedstawili zasady bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek i rozdawali ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań w górach.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – dzieciaki mogły przymierzyć policyjny mundur, usiąść na policyjnych motocyklach i quadach, a także podziwiać konie z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz psa służbowego z lokalnej komendy.

Podczas tegorocznych wakacji, spotkania w ramach kampanii „Bezpieczny szlak” będą prowadzone cyklicznie na terenie całego powiatu leskiego.

Mimo spadku liczby turystów odwiedzających Bieszczady w ostatnich latach, który dotknął praktycznie każdy region w Polsce, co roku przyjeżdża w ten rejon Podkarpacia kilkaset tysięcy osób. Wypadki w Bieszczadach zdarzają się regularnie, a bieszczadzcy goprowcy interweniują nawet kilkaset razy w roku.

Źródło: KPP Lesko

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 28 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Szybciej w Tatry! Zmiany na drodze już od dzisiajCzy rzeczywiście będzie szybciej? To się jeszcze okaże, na pewno będzie wygodniej. Dziś przed południem drogowcy otworzyli odcinek nowej drogi...
Zgliszcza schroniska PTTK Gorczańska Chata w Ochotnicy Górnej 15 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
PTTK chce odbudować spalone schronisko w GorcachOddział Akademicki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Krakowie ogłosił chęć odbudowy studenckiego schroniska Gorczańska Chata w...
Schronisko Goûter na Mont Blanc 18 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Schroniska na Mont Blanc od soboty ponownie otwarteSchroniska Tête Rousse i Goûter, niezbędne przystanki na normalnej drodze Goûter na Mont Blanc, zostaną ponownie otwarte w sobotę 20 sierpnia....
18 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Tragedia na Orlej PerciFatalnie zakończył się ostatni weekend w Tatrach. Z Orlej Perci spadła młoda turystka - niestety nie udało jej się uratować. Doskonała...
zdjęcie ilustracyjne, fot. PS 23 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Droga Pienińska zamknięta. Turyści obrażali ekipy remontoweDo 31 sierpnia popularna droga rowerowa wzdłuż Dunajca od Leśnickiego Potoku do mostu w Czerwonym Klasztorze w Pieninach będzie zamknięta....
Buty trekkingowe na wiosnę w góry 21 marzec 2023
Redakcja OutdooroweABC
Jak dobrać buty do wiosennych podróży po górach?Wiosna to idealna pora na górskie wędrówki. Przyroda budzi się do życia, powietrze jest świeże i czyste, a widoki zapierają dech w piersiach....

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje