Kampania „Bezpieczny szlak”
Źródło: Podkarpacka Policja Facebook

Bieszczady: inauguracja kampanii „Bezpieczny szlak”

W minioną niedzielę, u stóp Połoniny Wetlińskiej, w miejscu, gdzie wiedzie jeden z najbardziej uczęszczanych szlaków turystycznych w Bieszczadach, odbyła się inauguracja ważnej akcji profilaktycznej „Bezpieczny szlak”.

Kampania „Bezpieczny szlak” została zainicjowana przez policjantów z komendy w Lesku, we współpracy z partnerami, których wpływ na bezpieczeństwo w górach jest szczególnie istotny: funkcjonariuszami Straży Granicznej, pracownikami Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pracownikami Nadleśnictwa Cisna.

Akcja skierowana jest do turystów, którzy tłumnie odwiedzają bieszczadzkie szlaki, spędzając tam aktywnie czas i ma na celu poprawę ich bezpieczeństwa w górach.

Organizatorzy zadbali o bogaty program wydarzenia. Przedstawiciele GOPR-u i Nadleśnictwa Cisna opowiadali o zagrożeniach, jakie czyhają na turystów w górach i lesie. Mówili też, jak istotny jest szacunek do przyrody i potrzeba jej ochrony. Lescy policjanci przedstawili zasady bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek i rozdawali ulotki informacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań w górach.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – dzieciaki mogły przymierzyć policyjny mundur, usiąść na policyjnych motocyklach i quadach, a także podziwiać konie z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz psa służbowego z lokalnej komendy.

Podczas tegorocznych wakacji, spotkania w ramach kampanii „Bezpieczny szlak” będą prowadzone cyklicznie na terenie całego powiatu leskiego.

Mimo spadku liczby turystów odwiedzających Bieszczady w ostatnich latach, który dotknął praktycznie każdy region w Polsce, co roku przyjeżdża w ten rejon Podkarpacia kilkaset tysięcy osób. Wypadki w Bieszczadach zdarzają się regularnie, a bieszczadzcy goprowcy interweniują nawet kilkaset razy w roku.

Źródło: KPP Lesko

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówPielgrzymy w Karkonoszach 14 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Karkonosze: w weekend ponowne otwarcie szlaku do PielgrzymówDobra wiadomość dla turystów wybierających się pod koniec tygodnia w Karkonosze. Karkonoski Park Narodowy poinformował, że w najbliższy...
20 październik 2023
Martyna Hetmańczyk
Arabowie w  Zakopanem zadziwiają pomysłami zakupowymi Choć lato i wakacje pozostało już tylko wspomnieniem, Zakopane wciąż tętni życiem i przyciąga turystów. Na ulicach sporo przybyszów z...
zdjęcie ilustracyjne, fot. PS 23 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Droga Pienińska zamknięta. Turyści obrażali ekipy remontoweDo 31 sierpnia popularna droga rowerowa wzdłuż Dunajca od Leśnickiego Potoku do mostu w Czerwonym Klasztorze w Pieninach będzie zamknięta....
Lawina w Tatrach Wysokich 11 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Lawina w Tatrach Wysokich porwała dwie osobyPopołudniem 10 maja 2022 r., do ratowników górskich z Horskiej Záchrannej Služby dotarła prośba o udzielenie pomocy ojcu i synowi, którzy...
kadr z filmu „Bielsko-Biała. Miasto w górach. Tutaj chcesz żyć” 27 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wybrano najlepsze na świecie filmy promujące turystykę. Polski film na podiumZakończyło się internetowe głosowanie w plebiscycie organizowanym przez Międzynarodowy Komitet Turystycznych Festiwali Filmowych (International...
Hamak Ticket To The Moon 1 maj 2022
Redakcja OutdooroweABC
Hamak Ticket To The Moon, czyli jak bujają na BaliHamaki turystyczne Ticket to the Moon kilka lat temu zadebiutowały na polskim rynku. Jak kołyszą te kolorowe cuda z Bali? Na własnej skórze...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje