The North Face Nowa kolekcja
Apartament w schronisku na Turbaczu
Źródło: turbacz.net

Schronisko na Turbaczu z luksusową ofertą na wakacje

Niezwykle popularne i lubiane przez turystów schronisko górskie im. Władysława Orkana na Turbaczu w Gorcach zaprezentowało w swoich mediach społecznościowych alternatywę dla bardziej wymagających gości. Właśnie oddano do użytku wyremontowany apartament, który uzupełnił szeroką gamę noclegów proponowanych turystom przez schronisko.

Komfortowy apartament oferuje nocleg dla 6-8 osób w dwóch sypialniach: dwu- i czteroosobowej oraz salon z rozkładaną sofą. Do dyspozycji gości jest również kuchnia i prywatna łazienka.

„To nie jest nowy pomysł, nie robimy apartamentowca ze schroniska. Kiedy kilkanaście lat temu zaczęliśmy tu gospodarzyć, ten apartament już istniał. Od pewnego czasu wymagał generalnego remontu, bo był w złym stanie” – w rozmowie z serwisem 24tp.pl wyjaśniła Bogusia Długopolska, gospodyni na Turbaczu. Zdradziła również, że schronisko było kiedyś eleganckim obiektem, z sauną i małym basenem, i że w planach jest uruchomienie również tych udogodnień.

Pomysł z apartamentem w schronisku, jakkolwiek kontrowersyjny, nie jest nowatorski – taki luksusowy pokój ma już w swojej ofercie schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Noc w apartamencie na Turbaczu to niebagatelny koszt 900 zł. Oczywiście turyści z mniej zasobnym portfelem wciąż mogą skorzystać z klasycznej oferty noclegowej schroniska. W zależności od wielkości pokoju zapłacą od 60 zł do 80 zł za dobę, w cenę wliczona jest pościel. Jeśli wolą jednak „ekstremalne” warunki i chcą spędzić noc pod gwiazdami, schronisko zaproponuje im także pole namiotowe (koszt 20 zł za osobę za noc). W obiekcie możliwy jest również „awaryjny” nocleg na podłodze w jadalni lub w sali kominowej w cenie 20 zł, tylko w sytuacji, kiedy schronisko ma komplet gości.

Źródło: Schronisko Górskie PTTK na Turbaczu facebook, 24tp.pl

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówJazda w warunkach zimowych w Czechach 17 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Jazda samochodem w Czechach w warunkach zimowychKarkonoski Park Narodowy przypomina, że przekraczając taki znak w Czechach, samochody muszą posiadać wyposażenie zimowe.
29 sierpień 2023
Marcin Kijowski
Jak wybrać kask w góryMa być dopasowany do przeznaczenia, z właściwym certyfikatem i w odpowiednim rozmiarze. Słowem ma chronić to, co mamy najcenniejszego - naszą...
Sęp płowy w Babiogórskim Parku Narodowym 20 maj 2022
Lilianna Błazenek
Sensacja ornitologiczna: sęp płowy ponownie w Polsce!Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że na Hali Śmietanowej na terenie...
Stacja ratunkowa GOPR w Krościenku nad Dunajcem 9 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Nowa stacja ratunkowa GOPR w Krościenku nad DunajcemRatownicy Grupy Podhalańskiej GOPR korzystają już z nowej stacji ratunkowej w Krościenku nad Dunajcem. Działając w Sekcji Operacyjnej...
10 październik 2023
Martyna Hetmańczyk
Trzęsienie ziemi na Słowacji. Czy trzeba będzie mierzyć Tatry na nowo?Wstrząsy o sile ponad 5 stopni w skali Richtera z rejonu słowackiego Preszowa odczuli mieszkańcy Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i na Podkarpaciu....
Most Sky Bridge 721 20 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
W Sudetach otwarto spektakularną atrakcję dla turystówNasi sąsiedzi zza południowo-zachodniej granicy przygotowali na rozpoczynający się sezon letni w Sudetach wyjątkową atrakcję turystyczną –...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje