Kolej linowa na Kasprowy Wierch
Źródło: Pixabay.com

Ruszyła kolej linowa na Kasprowy Wierch

W dniach 9 – 24 maja kolejka na Kasprowy Wierch była nieczynna ze względu na realizowany przegląd techniczny urządzeń. Zakończono prace i znów możemy podróżować na Kasprowy Wierch.

Jak informowały Polskie Koleje Linowe, przestój był konieczny ze względu na bezpieczeństwo podróżnych oraz pracowników i aby zapewnić jak najwyższe standardy techniczne funkcjonowania kolei i urządzeń.
Przerwy techniczne są wykorzystywane przez PKL także na przeprowadzenie ćwiczeń wraz ze służbami, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo w przypadku sytuacji kryzysowych.

Kolejka na Kasprowy Wierch to jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa łącząca Kuźnice ze szczytem Kasprowego Wierchu. Czynna jest przez cały rok, kompleksowe przeglądy techniczne odbywają się dwa razy do roku.

W czasie podróży na Kasprowy Wierch możemy podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody. Podróż kolejką trwa kilkanaście minut i jest niezapomnianym doświadczeniem. Niespełna 4,3-kilometrową trasę wagonik pokonuje w dwóch odcinkach. Przesiadka do kolejnego wagonika następuje na Myślenickich Turniach, kolejny odcinek trasy jest bardziej stromy – największe przewyższenie wagonika nad terenem wynosi 180 metrów.

Dzięki panoramicznym przeszkleniom wagoników możemy podziwiać hale, lasy, szczyty górskie i granie. Niekiedy uda się również dojrzeć dzikich mieszkańców Tatr. Z kolei z góry roztaczają się wyjątkowe widoki. Możemy podziwiać Wysokie Tatry i Tatry Zachodnie, a także Zakopane i pobliskie wioski.

Przez ponad 70 lat kolej linowa na Kasprowy Wierch przewiozła ponad 38 milionów pasażerów.

Źródło: PKL

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówDolina Chochołowska 28 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Mateusz Waligóra wyrusza na wędrówkę po polskich Tatrach28 czerwca swoją kolejną wyprawę rozpoczyna podróżnik Mateusz Waligóra, znany między innymi z marszów przez pustynię czy ekspedycji...
Polar Sport Run 2022 14 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Trwają zapisy na Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba 2022Organizatorzy zapraszają do zapisów na kolejną edycję kultowej imprezy z najlepszym polarsportowym klimatem, czyli trzeci Polar Sport Run i po...
Aleksandra Kałucka 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Innsbrucku rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowejPolska reprezentacja w silnym składzie z siostrami Natalią i Aleksandrą Kałuckimi na czele będzie walczyć o kolejne medale.
Zamknięty zielony szlak do Wodospadu Szklarki 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zielony szlak do Wodospadu Szklarki został zamkniętyZielony szlak turystyczny (Szklarska Poręba – Wałbrzych) prowadzący do Wodospadu Szklarki został zamknięty na odcinku od skałki Głazisko...
Broad Peak film 31 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Niecodzienny pomysł Netflixa na promocję filmu „Broad Peak”Już 14 września na platformie streamingowej Netflix pojawi się ich najnowsza, długo oczekiwana polska produkcja „Broad Peak”. Netflix...
Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej 2022 w Krakowie 20 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Festiwal Książki Górskiej i Podróżniczej w KrakowieW dniach 27-30 października odbędzie się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się Festiwal Książki Górskiej i...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje