The North Face Nowa kolekcja
Góry Izerskie
Źródło: Pixabay.com

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza

Wystartowały zapisy na kolejną edycję rajdu turystycznego organizowanego w celu upamiętnienia ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli w lawinie śnieżnej w 2005 r.

Już XIX z kolei edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 16-18 września.2022 r. Ideą Przejścia jest samodzielne pokonanie trasy, nie korzystając przy tym z żadnych środków transportu, niosąc potrzebny sprzęt i żywność na własnych plecach. W ten sposób poznajemy góry i podziwiamy ich w trakcie marszu. W trakcie marszu testujemy swoje granice wytrzymałości i odporności psychicznej. Pracujemy z papierową mapą i polegamy na własnej orientacji w terenie. Nie towarzyszy nam rywalizacja, tylko chęć poznania nowych ludzi oraz wspólna wędrówka i pomoc innym w razie potrzeby.

Trasa głównego dystansu poprowadzi przez 4 pasma górskie: Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie, Góry Izerskie. Uczestnicy pokonują 137 km w 48 godzin. To próba dla najwytrwalszych piechurów. Start i meta znajdują się w Szklarskiej Porębie przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę.

Organizowana jest także Połowa Przejścia, której start znajduje się w na parkingu przy SkiArena Łysa Góra, a meta w Szklarskiej Porębie. Jest to próba przejścia Kotliny dla mniej zaawansowanych uczestników, chcących upamiętnić zmarłych kolegów. Limit przejścia wynosi 24h. Zapisy wystartują 14 czerwca.

Z kolei rodziny z dziećmi mogą wybrać się na Małe Przejście – to doskonały sposób spędzenia czasu dla osób oczekujących na zakończenie głównego rajdu. Uczestnicy będą wędrować po Szklarskiej Porębie z przewodnikami. Zapisy rozpoczną się 1 września od godziny 20:00.

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej to wydarzenie organizowane ku pamięci dwóch wspaniałych ratowników GOPR — Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza, którzy zginęli pod lawiną 8 lutego 2005 r. w trakcie patrolu narciarskiego w rejonie Małego Stawu.

Źródło: Fundacja Przejście Kotliny

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówPolar Sport Run 2022 14 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Trwają zapisy na Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba 2022Organizatorzy zapraszają do zapisów na kolejną edycję kultowej imprezy z najlepszym polarsportowym klimatem, czyli trzeci Polar Sport Run i po...
Wulkan Kluczewska Sopka 6 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Kamczatka: tylko troje ocalałych na Kluczewskiej SopceTylko troje wspinaczy z dwunastoosobowej wyprawy na wulkan Kluczewska Sopka przeżyło tragiczną ekspedycję.
Jonas Hainz 31 październik 2022
Lilianna Błazenek
Tragedia w Alpach Wschodnich: Jonas Hainz zginął spadając z wysokościJonas Hainz, 25-letni wspinacz z Południowego Tyrolu, zginął, spadając z wysokości podczas próby zdobycia Monte Magro (3273 m n.p.m.) w...
8 sierpień 2023
Mateusz Rudnik
Test plecaka Black Diamond Distance 15Po kilku dniach w skałach, na via ferratach i trekkingu mogę wreszcie wypowiedzieć się na temat plecaka Black Diamond Distance 15 z perspektywy...
Egzamin dla kandydatów do Grupy Bieszczadzkiej GOPR 9 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Grupa Bieszczadzka GOPR zaprasza w swoje szeregiEgzamin dla kandydatów na ratowników Grupy Bieszczadzkiej GOPR odbędzie się w dniach 7-8 stycznia 2023 r. Do tego czasu chętni do wstąpienia w...
szkolenie TPN Tatry od kuchni 22 lipca 17 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śladami tatrzańskich lodowców – szkolenie TPN dla twórców internetowychTatrzański Park Narodowy zaprasza twórców internetowych na kolejne szkolenie z cyklu „Tatry od kuchni”.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje