The North Face Nowa kolekcja
Włóczykij na Beskidzkim Szlaku
Źródło: Włóczykij na Beskidzkim Szlaku

Włóczykij na Beskidzkim Szlaku wyrusza na wędrówkę, aby pomóc Hani

Już jutro Przemysław Możdżeń ze Starego Wiśnicza wyruszy na liczący 520 kilometrów Główny Szlak Beskidzki. Planuje pokonać trasę w 19 dni, aby pomóc 6-letniej Hani z Bochni z chorym sercem.

Włóczykij na Beskidzkim Szlaku (bo pod taką nazwą Przemek prowadzi swój profil na Facebooku) jest z zawodu geodetą, ale już od wielu lat pasjonują go wędrówki po górach. Każdy wolny weekend stara się spędzać aktywnie na wędrówkach po Bieszczadach, Beskidzie Wyspowym i Sądeckim czy Gorcach. Jest w trakcie zdobywania Korony Gór Polski. Zdjęciami i swoimi wrażeniami z wędrówek po górach chętnie dzieli się na swoim profilu Włóczykija.

W 2021 roku Przemek wpadł na pomysł przemierzenia pieszo Głównego Szlaku Beskidzkiego. Ta myśl kiełkowała w nim, aż postanowił swój pomysł przekuć w czyn i poświęcić tegoroczny urlop na przejście GSB od Wołosatego aż do Ustronia Zdroju. Trasa nie jest łatwa – przemierzy Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Makowski oraz Beskid Śląski. Łącznie czeka go aż 20 km przewyższeń.

Wraz z decyzją o wędrówce na szlaku długodystansowym pojawił się pomysł, aby przy okazji wyprawy zrealizować też cel charytatywny. Włóczykij zdecydował, że swoją wędrówkę zadedykuje i w ten sposób udzieli swojego wsparcia 6-letniej Hani Nowak z Bochni. Jak sam często powtarza – dziewczynkę podpowiedziało mu serce.

Hania jest podopieczną bocheńskiej fundacji Auxilium, która działa od 2012 roku i wspiera 40 podopiecznych w leczeniu i rehabilitacji. U dziewczynki po porodzie zdiagnozowano zespół niedorozwoju lewej części serca. To jedną z najcięższych wad serca (HLHS), która występuje u mniej niż 0,05 proc. żywo urodzonych noworodków. Hania jest już po czterech operacjach na otwartym sercu i pięciu cewnikowaniach. Operacje i zabiegi bardzo obciążyły pracę schorowanego serca i konieczne było wszczepienie rozrusznika. Przy okazji ogłoszenia informacji o wędrówce Przemka, została zainicjowana zbiórka na zakup aparatu do tlenoterapii oraz leczenie i rehabilitację Hani. Podczas swojej wędrówki na szlaku Przemek będzie promował tę zbiórkę i licytacje charytatywne na rzecz dziewczynki.

Zgodnie z założeniami Przemka, to będzie samotna wędrówka. Pomimo ofert wspólnego przemierzania szlaku, nie zdecydował się na towarzystwo, woli przemierzać trasę swoim tempem. Jego wyprawa jest starannie zaplanowana, z dokładnie przeliczonym planem na każdy z 19 dni. Noclegi są zarezerwowane już od kwietnia – zarówno w schroniskach, kwaterach prywatnych, jak i w obiektach przy parafiach.

Start wędrówki odbędzie się 23 lipca z Wołosatego u podnóża Tarnicy. Data nie jest przypadkowa – tego dnia obchodzimy Dzień Włóczykija. Codzienne trasy do pokonania są różnej długości – od 16 km do prawie 39 km. Jeżeli uda się zrealizować plan, to finał wędrówki na szlaku odbędzie się 10 sierpnia w Ustroniu Zdroju. Swoje relacje z wędrówki Przemek będzie publikował na swoim facebookowym profilu „Włóczykij na Beskidzkim Szlaku”.

Trzymamy kciuki za realizację tego ambitnego projektu i zebranie środków na pomoc dzielnej Hani!

Źródło: Włóczykij na Beskidzkim Szlaku

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówGóra Kanczendzonga o świcie 11 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Dorota Rasińska-Samoćko - cztery ośmiotysięczniki w ciągu miesiącaPolska himalaistka w ciągu jednego miesiąca (od 28 kwietnia do 28 maja) dokonała wejść na cztery ośmiotysięczniki w Nepalu. Tych osiągnięć...
Broad Peak film 31 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Niecodzienny pomysł Netflixa na promocję filmu „Broad Peak”Już 14 września na platformie streamingowej Netflix pojawi się ich najnowsza, długo oczekiwana polska produkcja „Broad Peak”. Netflix...
Broad Peak film 27 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Jest już zwiastun wyczekiwanego filmu „Broad Peak”Właśnie doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna filmu „Broad Peak”! Netflix prezentuje trailer filmu, którego bohaterem jest nasz legendarny...
Beskidzka Grupa GOPR 12 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
GOPR podsumował pierwsze półrocze tego rokuKilka dni temu Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podsumowało działalność ratowniczą prowadzoną przez pierwsze półrocze 2022 roku. Od...
Sławek Gawlik 25 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
24 godziny wokół krakowskich Błoń – wszystko w szczytnym celu!Ambasador Polar Sportu Sławek Gawlik, biegacz ultra, były kolarz górski, człowiek, który nie boi się żadnych, nawet najbardziej ekstremalnych...
Grzegorz Soczomski 22 kwiecień 2022
Grzegorz Soczomski
Grzbietem w siną dalKarkonosze w ciągu ostatnich paru lat stały się areną kilku dużych imprez biegowych. Wśród rozgrywanych tam zawodów wymienić można choćby...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje