The North Face Nowa kolekcja
Niemieccy turyści dotarli rowerami nad Wielicki Staw w słowackich Tatrach i nad jego brzegiem rozbili obóz
Źródło: Tatranský národný park / facebook

Kontrole turystów w słowackich Tatrach po serii śmiertelnych wypadków 

Strażnicy słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego (TANAP) wraz z ratownikami górskimi Horskiej Záchrannej Služby (HZS) prowadzą akcję kontroli turystów wybierających się na szlaki, którymi można poruszać się tylko w towarzystwie licencjonowanego przewodnika.

Władze TANAP wraz z ratownikami HZS zdecydowały się na prowadzenie kontroli turystów, którzy wybierają się na nieoznakowane szlaki. Takie działanie to efekt serii śmiertelnych wypadków w słowackich Tatrach w ostatnich miesiącach.

Życie jest tylko jedno. Zastanów się dwa razy, komu pozwalasz zawiązać linę na wzgórzach — apelują do turystów władze TANAP.

W środę 24 sierpnia strażnicy TANAP wraz z ratownikami górskimi udali się Doliny Wielickiej, aby kontrolować turystów i szukać nielegalnych przewodników górskich kierujących się na Gerlach, najwyższy szczyt Tatr.

TANAP przypomina, że na początku stycznia w drodze na Gerlach zginęło trzech Polaków. Jeden z nich prowadził nielegalnie pozostałych uczestników wyprawy, Dlatego też jednym ze sposobów eliminacji nielegalnych przewodników i uniknięcia takich tragedii w przyszłości są regularne kontrole na szlaku.

Strażnicy są zadowoleni, że ostatnia kontrola na szlaku nie wykazała żadnych nieprawidłowości. W tym dniu ponad sto osób udało się na Gerlach, wszyscy turyści korzystali z usług licencjonowanych przewodników. Mandatami zostali ukarani jedynie dwaj niemieccy turyści, którzy dotarli rowerami nad Wielicki Staw i nad jego brzegiem rozbili obóz.

Źródło: TANAP

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówZamknięty zielony szlak do Wodospadu Szklarki 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zielony szlak do Wodospadu Szklarki został zamkniętyZielony szlak turystyczny (Szklarska Poręba – Wałbrzych) prowadzący do Wodospadu Szklarki został zamknięty na odcinku od skałki Głazisko...
Akcja TOPR na szlaku na Rysy 21 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Kolejny śmiertelny wypadek na RysachTatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o kolejnym w ostatnich dniach wypadku śmiertelnym na Rysach. Turysta nie przeżył...
szkolenie TPN Tatry od kuchni 22 lipca 17 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śladami tatrzańskich lodowców – szkolenie TPN dla twórców internetowychTatrzański Park Narodowy zaprasza twórców internetowych na kolejne szkolenie z cyklu „Tatry od kuchni”.
Szkolenie dla twórców internetowych Tatry od kuchni 28 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
TPN zaprasza na podglądanie kozic i świstakówTatrzański park Narodowy zaprasza twórców internetowych zainteresowanych przyrodą Tatr na kolejne szkolenie z cyklu „Tatry od kuchni”.
Piotr Krzyżowski podczas poprzedniej wyprawy w Karakorum 31 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR na Broad Peak oraz K2Na profilu społecznościowym Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pojawiły się dobre wieści z Karakorum.
Chatka Puchatka 27 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Kultowa nazwa „Chatka Puchatka” zostaje pomimo kontrowersjiW środowisku turystycznym trwa spór o nazwę nowego obiektu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który powstał na Połoninie Wetlińskiej. Część...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje