Remont drogi dojazdowej do Błędnych Skał
Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych / facebook

Remont drogi dojazdowej do Błędnych Skał

Park Narodowy Gór Stołowych opublikował komunikat o czasowym zamknięciu drogi dojazdowej do Błędnych Skał w związku z planowanym remontem nawierzchni.

5 i prawdopodobnie także 9 sierpnia nie dojedziemy samochodem w okolice tej popularnej w Górach Stołowych atrakcji z powodu remontu drogi dojazdowej do parkingu górnego przy Błędnych Skałach.

Wjazd będzie niemożliwy, jednak w czasie remontu na trasę turystyczną Błędnych Skał można się dostać:

  • z Karłowa – można zostaw szlakiem zielonym, a potem ścieżką edukacyjną im. K. Klimowicza
  • z parkingu YMCA (choć tam będzie tłoczno) ścieżką edukacyjną im. K. Klimowicza
  • z Bukowiny Kłodzkiej szlakiem zielonym

Park Narodowy przygotowuje się do większych prac remontowych na drodze do Błędnych Skał, jednak na razie w dniach 5 i 9 sierpnia będą tylko łatane dziury.

Jest szansa, że uda się wykonać prace w ciągu jednego dnia, warto sprawdzać komunikaty na profilu FB Parku Narodowego Gór Stołowych.

Błędne Skały to zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt (skalne miasto), położony w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych w Górach Stołowych.

Pomiędzy różnorodnymi formami skalnymi takimi, jak skalne maczugi, grzyby czy słupy przebiega kilkusetmetrowa trasa turystyczna. W najwęższych miejscach turyści muszą przeciskać się pomiędzy skalnymi szczelinami wąskimi na kilkadziesiąt centymetrów.

Źródło: Park Narodowy Gór Stołowych

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów100 lat schroniska PTTK na Stożku 14 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Okrągły jubileusz schroniska na Stożku!9 lipca odbyły się uroczystości jubileuszowe przy schronisku na Stożku. Najstarsze istniejące polskie schronisko w Beskidzie Śląskim...
Polar Sport Run 2022 1 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Trwają zapisy na Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba 2022Organizatorzy zapraszają do zapisów na kolejną edycję kultowej imprezy z najlepszym polarsportowym klimatem, czyli trzeci Polar Sport Run i po...
Łąka obok schroniska PTTK „Andrzejówka” 20 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Nietypowy pomysł schroniska PTTK „Andrzejówka” na promocję regionuSchronisko znajdujące się Przełęczy Trzech Dolin w Górach Kamiennych poinformowało o nowym projekcie promującym Góry Suche, Przełęcz Trzech...
Pies w Tatrach Słowackich 14 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Czy będzie zakaz wprowadzania psów w Tatry Słowackie?Turyści, wielu również z Polski, coraz chętniej korzystają z możliwości zabierania psów w Tatry Słowackie. Jest to zjawisko powszechne do...
Mapa interaktywna TPN 5 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Od wczoraj w Tatry z mapą interaktywnąTatrzański Park Narodowy w tym sezonie wakacyjnym wychodzi naprzeciw turystom przybywającym licznie w nasze najwyższe góry. Udostępnił wczoraj...
Szkolenie dla twórców internetowych Tatry od kuchni 28 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
TPN zaprasza na podglądanie kozic i świstakówTatrzański park Narodowy zaprasza twórców internetowych zainteresowanych przyrodą Tatr na kolejne szkolenie z cyklu „Tatry od kuchni”.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje