Oznaczenia TANAP o ograniczeniach na trasach
Źródło: TANAP / facebook

TANAP przestrzega turystów przed wędrówką w rejon Łomnickiego Stawu

W opublikowanym w sobotę komunikacie Słowacki Tatrzański Park Narodowy prosi turystów o wstrzymanie się z wycieczkami na trasie pomiędzy Łomnickim Stawem i Zielonym Stawem.

Oznaczony na czerwono szlak pieszy pomiędzy Łomnickim Stawem (Skalnatym Plesom) a Zielonym Stawem (Zeleným Plesom) został uszkodzony przez wodę podczas intensywnej burzy.

W piątkowe popołudnie ratownicy górscy musieli interweniować nawet na terenie, gdzie znajdują się łańcuchy. Pomogli dziewięciu turystom, którzy obawiali się dalszej wędrówki. Z pomocą lin przeprowadzili turystów przez odcinki zniszczone przez wodę. W sobotę na ten terenie znów wezwano śmigłowiec. Ratownicy pomagali osobom, które próbowały przejść, szlakiem, jednak utknęli w tym trudnym terenie.

Część trasy jest nadal zalana i nie można ocenić aktualnego stanu szlaku turystycznego. Dlatego TANAP prosi turystów, aby unikali ryzyka i nie wybierali się na czerwony szlak. W ten sposób zostanie zminimalizowane ryzyko osunięć i spadających odłamków skał.

W zamian turyści mogą skorzystać z trasy przez Małą Rakuską Czubkę (Malú Svišťovku), którą także dotrą nad Zielony Staw.

TANAP dziękuję za zrozumienie i będzie informować o aktualnym stanie i dostępności tras.

Źródło: TANAP

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAleksandra Kałucka 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Innsbrucku rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowejPolska reprezentacja w silnym składzie z siostrami Natalią i Aleksandrą Kałuckimi na czele będzie walczyć o kolejne medale.
World Games 2022 w Birmingham 15 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Medal Polki we wspinaczce sportowej na World Games 2022 w BirminghamW Birmingham odbywają się igrzyska dyscyplin nieolimpijskich – World Games 2022. Liczba dyscyplin na tej imprezie sportowej przekracza...
Tatry Słowackie 17 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Otwarte szlaki w Tatrach SłowackichPo kilkumiesięcznej przerwie turyści mogą korzystać ze wszystkich oznakowanych tras turystycznych w Tatrach Słowackich. Wysokogórskie szlaki w...
Geoportal TATRY 1 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Geoportal TATRY ze zdjęciami 3D i lotniczymi oraz zbiorowisk roślinnychTatrzański Park Narodowy uzupełnił swój geoportal o kolejną porcję danych. Serwis rozbudowano o możliwość przeglądania szczegółowych...
Świnica w Tatrach Wysokich 15 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Poważny wypadek taterników na ŚwinicyWakacje to okres, kiedy ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mają bardzo dużo pracy. W czwartkowe popołudnie doszło do...
Nowości w mapach Google 30 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ważne dla turystów nowości w Mapach Google Popularna aplikacja Mapy Google doczekała się właśnie kilku nowości, które z pewnością okażą się przydatne dla turystów i rowerzystów.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje