Dolina Chochołowska
Źródło: Pixabay

Mateusz Waligóra wyrusza na wędrówkę po polskich Tatrach

28 czerwca swoją kolejną wyprawę rozpoczyna podróżnik Mateusz Waligóra, znany między innymi z marszów przez pustynię czy ekspedycji polarnych.

Mateusz Waligóra od kilku lat przemierza także Polskę. Swoją podróż przez nasz kraj rozpoczął w 2020 r. Szlakiem Wisły, wędrując od jej źródeł aż do ujścia. W kolejnym roku przemierzał polskie wybrzeże, tworząc Morskie Opowieści. W tym roku przyszedł czas na Tatry, w trakcie wędrówki powstaną Tatrzańskie Opowieści.

Jak sam podróżnik napisał na swoim profilu FB: „Plan jest prosty i łatwy do zapamiętania: przejść WSZYSTKIE szlaki w Tatrach polskich”.
Swoją marszrutę rozpocznie w Dolinie Chochołowskiej i będzie sukcesywnie poruszał się na wschód. Po około 30 dniach dotrze na finałowe miejsce na Rysach.

Mateusz Waligóra wyrusza w swoją trasę ze zespołem nie tylko po to, by przemierzyć szlaki, ale także aby rozmawiać z naukowcami, ekologami, strażnikami parku, ratownikami górskimi i przede wszystkim z napotkanymi turystami. Chciałby poznać odpowiedzi na pytanie: Dlaczego chodzą w te góry? Po co się tak męczyć? Co ich skłania do wędrówki?

Niedawno Mateusz powrócił z marszu na nartach przez Grenlandię i choć jeszcze nie zdążył dobrze wypocząć, to znów wyrusza na szlak. A przed nim ponad 300 km tras turystycznych oraz solidna porcja przewyższeń.

Zakończenie podróży planowane jest na ostatni weekend lipca, choć jak to na trasie bywa – wiele może się wydarzyć! Codzienne relacje z wędrówki będzie można zobaczyć na stronie FB podróżnika.

Mateusz Waligóra to polski podróżnik specjalizujący się w wyprawach ekstremalnych, a także dziennikarz, fotograf i przewodnik. Jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie i bez wsparcia z zewnątrz mongolską część Pustyni Gobi – pokonanie trasy liczącej 1785 km zajęło mu 58 dni.

Źródło: Mateusz Waligóra / facebook

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówStacja badawcza w Litworowym Kotle 22 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Misja „łowców mrozu” w Czerwonych Wierchach ukończonaPoszukiwacze polskiego bieguna zimna zajmujący się badaniami mrozowisk tatrzańskich ukończyli ważną fazę swojego projektu – 20 czerwca...
Akcja GOPR na Ścieżce Pienińskiej 12 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Reanimacja turystki na szlaku w PieninachW sobotę po godz. 19 do ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR dotarło zgłoszenie o osobie nieprzytomnej, znajdującej się na Ścieżce...
Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej 2022 w Krakowie 20 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Festiwal Książki Górskiej i Podróżniczej w KrakowieW dniach 27-30 października odbędzie się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się Festiwal Książki Górskiej i...
27. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady 7 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Odliczamy godziny do rozpoczęcia 27. Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju!Najstarszy, największy i najbardziej znany festiwal górski w Polsce startuje już jutro w Lądku-Zdroju i potrwa do niedzieli. Organizatorzy jak...
Babia Góra 20 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Babiogórski Park Narodowy otwiera Akademicką Perć po zimieW najbliższą sobotę (21 maja) zostanie otwarty dla ruchu turystycznego żółty szlak Akademicka Perć, prowadzący od Górnego Płaju na szczyt...
Jura MTB Race 13-15 sierpnia 9 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wyścig etapowy JURA MTB Race już w długi weekendOrganizatorzy zapraszają na trzydniowy wyścig etapowy MTB – JURA MTB Race, który odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2022.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje