The North Face Nowa kolekcja
Jazda w warunkach zimowych w Czechach
Źródło: Karkonoski Park Narodowy / facebook

Jazda samochodem w Czechach w warunkach zimowych

Karkonoski Park Narodowy przypomina, że przekraczając taki znak w Czechach, samochody muszą posiadać wyposażenie zimowe.

Znak „zimní výbava” oznacza nakaz używania opon z oznaczeniami M + S lub M.S lub M/S lub MS. Głębokość bieżnika musi wynosić przynajmniej 4 mm na wszystkich kołach dla pojazdów do 3,5 t, lub co najmniej 6 mm we wszystkich kołach napędowych dla pojazdów powyżej 3,5 t.

Dodatkowe tabliczki umieszczone przy takich znakach mogą określać okres obowiązywania znaków, dodatkowe obowiązki czy np. inną głębokość bieżnika.

W całych Czechach (poza obszarami oznaczonymi w ten sposób) zimowe opony są wymagane w okresie od 1 listopada do 31 marca, ale jedynie wówczas, gdy na drogach są zimowe warunki.

Czeskie prawo drogowe opisuje zimowe warunki następująco:

  1. Na drodze znajduje się ciągła warstwa śniegu, lodu lub szronu.
  2. Ze względu na warunki pogodowe można założyć, że podczas jazdy na drodze może zalegać ciągła warstwa śniegu, lodu lub szronu.

Warto pamiętać o tych przepisach, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności.

Źródło: Karkonoski Park Narodowy

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówBóbr znad Morskiego Oka 16 maj 2022
Redakcja OutdooroweABC
Tatry: Słynny bóbr znad Morskiego Oka nie żyjeZ Tatr dotarły do nas w ubiegły weekend smutne wieści: bóbr, który w zeszłym roku zamieszkał nad Morskim Okiem w rejonie Dwoistej Siklawy,...
Ślady bobrów nad Morskim Okiem 12 październik 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: kolejny bóbr buduje żeremie nad Morskim OkiemWszystko wskazuje na to, że bóbr, który zamieszkał w Tatrach w zeszłym roku i przetrwał zimę, a w maju tego roku zginął, spadając ze...
14 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Remont drogi do Morskiego Oka. Ważne informacje dla turystówSpore utrudnienia czekają na turystów wędrujących do Morskiego Oka. Dziś na fragmencie drogi rozpoczyna się remont.
10 październik 2023
Martyna Hetmańczyk
Trzęsienie ziemi na Słowacji. Czy trzeba będzie mierzyć Tatry na nowo?Wstrząsy o sile ponad 5 stopni w skali Richtera z rejonu słowackiego Preszowa odczuli mieszkańcy Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i na Podkarpaciu....
Beskid Wyspowy 3 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Kontrowersyjna inwestycja na najpiękniejszej polanie w Beskidzie WyspowymOdwiedzający Beskid Wyspowy mogą stracić jeden z najbardziej malowniczych widoków, który jeszcze do niedawna cieszył oczy wszystkich...
zdjęcie ilustracyjne, fot. PS 23 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Droga Pienińska zamknięta. Turyści obrażali ekipy remontoweDo 31 sierpnia popularna droga rowerowa wzdłuż Dunajca od Leśnickiego Potoku do mostu w Czerwonym Klasztorze w Pieninach będzie zamknięta....

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje