Stacja ratunkowa GOPR w Krościenku nad Dunajcem
Źródło: GOPR / facebook

Nowa stacja ratunkowa GOPR w Krościenku nad Dunajcem

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR korzystają już z nowej stacji ratunkowej w Krościenku nad Dunajcem. Działając w Sekcji Operacyjnej Krościenko, niosą pomoc turystom i mieszkańcom górskich przysiółków Pienin Właściwych i gorczańskiego Pasma Lubania już od 65 lat.

Przez te wszystkie lata wielokrotnie zmieniali swoje miejsce dyżurowania, jednak dopiero teraz mogą powiedzieć, że wreszcie są u siebie. Po wielu latach starań zwieńczonych pod koniec zeszłego roku uzyskaniem dotacji celowej z MSWiA możliwe było rozpoczęcie wiosną prac budowlanych, które właśnie zakończono oddaniem budynku do użytkowania.

- Nowa stacja to budynek nowoczesny, zapewniający wysokie standardy zarówno dla ratowników, jak i osób ratowanych. Jestem przekonany, że będzie służyła nam przez dziesięciolecia – powiedział szef GOPR.

To nie koniec realizacji nowych inwestycji. W ciągu najbliższych miesięcy GOPR planuje oddać do użytku dwie kolejne stacje ratunkowe: w Karpaczu na obszarze działania Grupy Karkonoskiej GOPR oraz nieopodal szczytu Jaworzyny Krynickiej na terenie zabezpieczanym przez Grupę Krynicką GOPR.

W planach GOPR ma także rozpoczęcie w przyszłym roku realizacji programu gruntownych remontów i termomodernizacji 14 stacji ratunkowych w całej Polsce.

Źródło: GOPR

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 23 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Trzy plecaki na jednodniową przygodę w górachMa zmieścić apteczkę, czołówkę, dodatkowe ubranie, jedzenie i dużo picia. Będzie miło, jak upchamy w nim kije, raczki, a zimą raki, kask,...
Pleń 26 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Niezwykły pleń zaobserwowany na beskidzkim szlakuPełzająca masa jak z prawdziwego horroru lub filmu science fiction – pleń – to zjawisko, na które można sporadycznie natknąć się w...
Wykład i webinar TPN o Dolinie Kościeliskiej 29 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wykład i webinar o Dolinie KościeliskiejW najbliższą sobotę (3 grudnia) Tatrzański Park Narodowy zaprasza na wykład o Dolinie Kościeliskiej, który wygłosi Jan Krzeptowski Sabała...
Most Sky Bridge 721 20 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
W Sudetach otwarto spektakularną atrakcję dla turystówNasi sąsiedzi zza południowo-zachodniej granicy przygotowali na rozpoczynający się sezon letni w Sudetach wyjątkową atrakcję turystyczną –...
Dominika Łacek testuje matę Therm-A-Rest Prolite Apex 18 maj 2022
Dominika Łacek
Mata Therm-A-Rest Prolite Apex. TestWygoda i komfort to rzeczy mocno subiektywne. Znając się na sprzęcie turystycznym, jestem w pewien sposób jeszcze trudniejszym klientem –...
Poszukiwany Adam Szewczak 14 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
TOPR prosi o pomoc – poszukiwany Adam SzewczakRatownicy TOPR prowadzą poszukiwania 40-letniego Adama Szewczaka, który prawdopodobnie poszedł w góry.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje