Śnieżka
Źródło: Pixabay

Uwaga! Planowane utrudnienia w ruchu na Śnieżce

Karkonoski Park Narodowy informuje o planowanych utrudnieniach na Śnieżce. Trwają prace nad budową ścieżki turystycznej po czeskiej stronie szczytu.

Zaplanowane są loty śmigłowca, który będzie dostarczał kamienie do budowy ostatniego odcinka ścieżki turystycznej po czeskiej stronie szczytu.

Łącznie wykonanych zostanie około 130 lotów od godz. 7 rano do około godz. 10:30 i ponownie od około godz. 15:00 do godziny przed zmrokiem przez trzy dni od 11 września. Terminy mogą się zmienić w zależności od warunków pogodowych.

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, jego oficjalna wysokość bezwzględna to 1602 m n.p.m. Zlokalizowany na granicy polsko-czeskiej, góruje nad Kotliną Jeleniogórską wystając 200 metrów ponad Równię pod Śnieżką. Po stronie polskiej znajduje się w granicach administracyjnych Karpacza oraz na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Źródło: Karkonoski Park Narodowy

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 28 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Czy na Orlą Perć i inne wymagające szlaki zakładać zestaw via ferrata?Drabinki, klamry, łańcuchy… Sztuczne ułatwienia na niektórych tatrzańskich szlakach mają nam zapewnić bezpieczeństwo w trudnym terenie. Czy...
Ścieżka z audiodeskrypcją w Bieszczadach 4 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Kolejny ważny szlak na mapie turystycznej BieszczadW Mucznem powstała ścieżka turystyczna z audiodeskrypcją. Na szlaku prowadzącym do wieży widokowej na szczycie góry Jeleniowaty zamontowano...
Tatry 10 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: jaka pogoda na długi listopadowy weekend?Rozpoczynający się jutro długi listopadowy weekend zapowiada się w pogodzie wyjątkowo dobrze. Jeśli wybieracie się spędzić Narodowe Święto...
Tatry Wysokie 14 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Słowackie Tatry Wysokie: to warto zobaczyć!Tatry, których zaledwie czwarta część leży na terenie Polski, to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych i weekendowych...
Kolej Linowa w Karkonoskim Parku Narodowym 24 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zamknięcia kolei linowych w KarkonoszachZ powodu prac konserwacyjnych od 24 października do 3 grudnia kolej linowa na Szrenicę pozostaje nieczynna.
29 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Zamknięty szlak przez RohatkęUwaga, utrudnienia na szlakach - tym razem po słowackiej stronie Tatr.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje