The North Face Nowa kolekcja
Orla Perć w Tatrach Wysokich
Źródło: Pixabay

Od 2 listopada otwarty fragment Orlej Perci

Tatrzański Park Narodowy poinformował o zakończeniu trwającego od sierpnia remontu i otwarciu fragmentu Orlej Perci na odcinku: Skrajny Granat – Przełęcz Krzyżne.

Orla Perć to znakowany szlak turystyczny w polskiej części Tatr Wysokich, poprowadzony stokami oraz granią przez przełęcze i szczyty, między przełęczami Zawrat i Krzyżne i dalej grzbietem Wołoszyna na Polanę pod Wołoszynem. Jest to najdłuższy graniowy szlak w Tatrach Wysokich, często uważany za najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy szlak turystyczny w Polsce.

TPN przypomina w komunikacie turystycznym, że w wyższych partiach Tatr Wysokich nadal panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Szlaki w wielu miejscach są oblodzone, a skały są śliskie. Od wysokości około 2000 m n.p.m. miejscami leżą płaty śniegu, które zwłaszcza po stronie północnej i w miejscach zacienionych są zmrożone i bardzo twarde. Jest ślisko i należy zachować szczególną ostrożność, poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem z wysokości.

Poruszanie się w wyższych partiach Tatr wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej i posiadania odpowiedniego sprzętu oraz umiejętnością posługiwania się nim.

Na niżej położonych szlakach może być mokro, a miejscami ślisko i błotniście.

Źródło: TPN

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 21 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Nocleg za 1000 zł w Morskim Oku1000 złotych - tyle tych dwóch panów kosztował nocleg pod gwiazdami w rejonie Morskiego Oka.
28 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Karygodne zachowanie turystów w Tatrach“Ale o co ta zadyma? Już zamoczyć się nie można. Po słowackiej stronie regularnie się kąpią, psy srają, a tu taka zadyma”. Spora...
Prywatna inwestycja na Mogielicy 12 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Kontrowersyjna inwestycja na Mogielicy wstrzymanaNiedawno informowaliśmy o rozpoczęciu kontrowersyjnej prywatnej inwestycji budowlanej na Mogielicy w Beskidzie Wyspowym. Powiatowy Inspektorat...
Orla Perć 11 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Szlak na Orlą Perć już w całości dostępny dla turystówDobre wieści na długi weekend dochodzą z Tatr: remontowany od 1 sierpnia czerwono znakowany fragment szlaku na Orlą Perć od dzisiaj ponownie...
14 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Remont drogi do Morskiego Oka. Ważne informacje dla turystówSpore utrudnienia czekają na turystów wędrujących do Morskiego Oka. Dziś na fragmencie drogi rozpoczyna się remont.
Tatry zima, zdjęcia ilustracyjne 8 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
Turyści zostawili na noc partnerki wysoko w TatrachTo chyba jedna z najdziwniejszych sytuacji w Tatrach w ostatnich miesiącach. We wtorek nad ranem zakończyła się akcja TOPR w rejonie Przełęczy...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje