Kolejka na Kasprowy Wierch
Źródło: PKL / facebook

Za kilka dni nie wjedziemy już kolejką na Kasprowy Wierch

Polskie Koleje Linowe rozpoczęły coroczne przeglądy techniczne w swoich ośrodkach. 24 października (poniedziałek) rozpoczną się prace konserwacyjne kolejki na Kasprowy Wierch i potrwają do 10 listopada (czwartek).

Zatem najbliższy weekend to ostatnia okazja, aby by skorzystać z wyjazdu na Kasprowy Wierch przed przerwą techniczną.

PKL po kolei unieruchamiają swoje ośrodki, aby dokonać niezbędnego przeglądu przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Przeprowadzenie przeglądów technicznych jest niezbędne, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu klientom oraz pracownikom kolei.
Prace techniczne pozwolą sprawdzić funkcjonowanie kolei po sezonie letnim i odpowiednio przygotować je do sezonu zimowego. Przeglądowi podlegają wszystkie urządzenia: podpory, liny i wagoniki.

Przerwa w działaniu ośrodków PKL związana z przeglądami technicznymi zostanie także wykorzystana na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych realizowanych przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną.

Źródło: PKL

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów2. Konferencja Bezpieczeństwo na Szczycie 5 styczeń 2023
Sylwia Pachota-Rura
2. Konferencja Bezpieczeństwo na Szczycie już w tym tygodniu w KatowicachCo zrobić, gdy spotkasz niedźwiedzia? Jakie rzeczy warto mieć w plecaku? Jak wyznaczyć kierunek trasy? Jak wezwać pomoc, gdy jej potrzebujemy?
post.jpg 4 maj 2022
Kacper Tekieli
Turystyka zimowa w Tatrach. Co zabrać?Koniec stycznia 2019 roku. Od równo dekady, zima nie była tak obfita w śnieg, co czyni ją nie tylko bardziej wymagającym sezonem, ale...
Poszukiwany Adam Szewczak 14 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
TOPR prosi o pomoc – poszukiwany Adam SzewczakRatownicy TOPR prowadzą poszukiwania 40-letniego Adama Szewczaka, który prawdopodobnie poszedł w góry.
10 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Zamykają schronisko na KondratowejNajpierw Samotnia w Krakonoszach, teraz Kondratowa w Tatrach. Do 4 września rodzina Skupniów, która od 75 lat prowadziła schronisko turystyczne...
11 wrzesień 2023
Marcin Kijowski
Trzy fantastyczne przełęcze. Słowackie Tatry Wysokie kuszą jesieniąCzerwona Ławka, Lodowa Przełęcz, Baranie Rogi, Rohatka, Mała Wysoka. Emocje, adrenalina, dzika przyroda i alpejskie krajobrazy. Wszystko w...
11 wrzesień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Dramat w rejonie Gerlacha. Zginął polski paralotniarzNie żyje polski paralotniarz, który spadł na ziemię w okolicach Gerlachowskiego Kotła w słowackich Tatrach Wysokkich.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje