Prywatna inwestycja na Mogielicy
Źródło: limanowa.in facebook

Kontrowersyjna inwestycja na Mogielicy wstrzymana

Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu kontrowersyjnej prywatnej inwestycji budowlanej na Mogielicy w Beskidzie Wyspowym. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Limanowej przeprowadził kontrolę placu budowy i zdecydował jednak o wstrzymaniu prac.

Po nagłośnieniu sprawy przez limanowski portal informacyjny limanowa.in, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Limanowej zdecydował o przeprowadzeniu inspekcji na miejscu inwestycji, a w efekcie o wszczęciu postępowania w sprawie przyszłości projektu. PINB wydał decyzję o wstrzymaniu robót budowlanych na działce do czasu wyjaśnienia sprawy.

Działka, na której na przełomie lipca i sierpnia rozpoczęto prace budowlane, leży na Polanie Stumorgowej na Mogielicy. Polana Stumorgowa, jedna z największych atrakcji turystycznych Limanowszczyzny, jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów. Rozciągają się z niej niezapomniane widoki m.in. na Tatry i Gorce. Jeżeli zostanie zabudowana, wędrujący po Beskidzie Wyspowym nie będą mieli możliwości podziwiania tego niezwykłego miejsca.

Teren inwestycji leży w otulinie rezerwatu przyrody Mogielica, przez co został wpisany do Centralnego Rejestru Form Ochrony Przyrody. Co więcej, jest częścią Południowomałopolskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Oprócz tego w wyrysie ze studium Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego z 2016 roku działka znajdowała się w obszarze projektowanego Parku Krajobrazowego Kamienicy Szczawskiej.

Właściciel gruntu, przedsiębiorca ze Słopnic, uzyskał pozwolenie na budowę w 2015 roku, na rok przed tym, zanim zmieniono plan zagospodarowania terenu. Aktualny plan nie dopuszcza na tym miejscu żadnej zabudowy.

Źródło: limanowa.in

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 21 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Nocleg za 1000 zł w Morskim Oku1000 złotych - tyle tych dwóch panów kosztował nocleg pod gwiazdami w rejonie Morskiego Oka.
Tatry 10 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: jaka pogoda na długi listopadowy weekend?Rozpoczynający się jutro długi listopadowy weekend zapowiada się w pogodzie wyjątkowo dobrze. Jeśli wybieracie się spędzić Narodowe Święto...
Dolina Osławy 13 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Bieszczady: Dolina Osławy wkrótce bardziej przyjazna dla turystówAtrakcje malowniczej doliny Osławy mają być wkrótce bardziej dostępne dla turystów, o co zadba Nadleśnictwo Komańcza, na którego terenie...
Pociąg relacji Sanok – Ustrzyki Dolne 28 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
W wakacyjne weekendy znowu dojedziesz pociągiem w BieszczadyPKP PLK wychodzi naprzeciw turystom wybierającym się w tym sezonie w Bieszczady. Połączenie kolejowe Sanok – Ustrzyki Dolne zostało wznowione...
Wizualizacja schroniska na Połoninie Wetlińskiej 10 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Bieszczady: Nowa Chatka Puchatka otwarta dla turystów w sierpniuMimo kilkumiesięcznego opóźnienia w pracach przy budowie nowego schroniska na Połoninie Wetlińskiej wygląda na to, że budynek będzie gotowy...
13 wrzesień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Rekord w drodze pod TatryWakacje dawno za nami, ale w górach i przyległościach tłok jak w środku sezonu. Rekordy bije też ruch na zakopiance. W niedzielę przez tunel...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje