The North Face Nowa kolekcja
Poprad
Źródło: canva.com

Turystyczny pociąg z Muszyny do słowackiego Popradu wraca na tory w sezonie zimowym

Dobra wiadomość dla turystów: od 31 grudnia będą znowu mogli wybrać się w Słowackie Tatry pociągiem. Sezonowo uruchamiany Beliansky Express będzie kursował z Muszyny do Popradu i z powrotem w każdy weekend do końca lutego przyszłego roku.

Pociąg, uruchamiany cyklicznie na sezon letni i zimowy, cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Pozwala dostać się w Słowackie Tatry w niespełna dwie godziny, a przy okazji daje możliwość podziwiania po drodze pięknej panoramy za oknem. Docelowy Poprad to dobra baza wypadowa do wycieczek po Słowacji i Wysokich Tatrach, a stacje pośrednie również oferują turystom wiele atrakcji.

Pociąg będzie odjeżdżał z każdego z miast dwa razy dziennie – z Muszyny do Popradu o godz. 10.00 oraz 17.56, a z Popradu do Muszyny o 7.29 oraz 15.29. Jeszcze nie znamy cen biletów.

Trasa pociągu Muszyna — Poprad:

  • Muszyna
  • Pławiec (Plaveč)
  • Stara Lubowla (Stará Ľubovňa)
  • Podoliniec (Podolínec)
  • Biała Spiska (Spišská Belá)
  • Kieżmark (Kežmarok)
  • Poprad Tatry

Źródło: Gazeta Krakowska

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 21 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Nocleg za 1000 zł w Morskim Oku1000 złotych - tyle tych dwóch panów kosztował nocleg pod gwiazdami w rejonie Morskiego Oka.
Czarny szlak w stronę Schroniska Pod Łabskim Szczytem 27 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zamknięty fragment czarnego szlaku do Schroniska Pod Łabskim SzczytemZe względu na naprawę kładki na potoku Płócznik, do 28 października pozostaje zamknięty fragment czarnego szlaku prowadzącego w stronę...
Jaskinia Ciemna w Ojcowskim Parku Narodowym 24 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Otwarty odcinek szlaku zielonego w Ojcowskim Parku NarodowymPo zakończeniu prac remontowych w czwartek został otwarty widokowy odcinek turystycznego szlaku zielonego od kasy Jaskini Ciemnej do wylotu pod...
9 październik 2023
Martyna Hetmańczyk
Śnieg na Kasprowym. “Sezon zimowy można uznać za otwarty”Tak, to musiało się kiedyś stać: w niedzielę spadł pierwszy śnieg. W Tatrach, na Kasprowym Wierchu, pogoda zaskoczyła turystów, gdyż po...
13 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
Śnieg i I stopień zagrożenia lawinowego w TatrachW Tatrach sypnęło śniegiem i po raz pierwszy w tym sezonie TOPR ogłosiło 1. stopień zagrożenia lawinowego.
Dolina Pięciu Stawów Polskich 2 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zamknięcie wybranych szlaków w Tatrach w okresie zimowymPodobnie jak w latach ubiegłych, od 1 grudnia nastąpiły zmiany w przepisach poruszania się po Tatrzańskim Parku Narodowym. Zmiany dotyczą...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje