The North Face Nowa kolekcja
Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej 2022
Źródło: Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej Facebook

XIX Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej – to już dziś!

Już dzisiaj rusza dziewiętnasta edycja rajdu Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza. Rajd ten, upamiętniający ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR, którzy zginęli w lawinie śnieżnej w 2005 roku, jest ultra wyzwaniem dla miłośników górskich wędrówek.

Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej jest ekstremalną imprezą turystyczną, polegającą na pokonaniu pieszo wszystkich pasm górskich otaczających Kotlinę Jeleniogórską. Trasa długości 145 km wiedzie przez Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie. Czas wyznaczony na pokonanie tej wędrówki to 48 godzin (non-stop). Potrzebny sprzęt i żywność są niesione przez uczestników na własnych plecach. Impreza jest pozbawiona rywalizacji – nie ma pomiaru czasu, klasyfikacji ani nagród. Przejście to nie bieg ani zawody – jest to impreza towarzysko–turystyczna, której udział jest potwierdzany jedynie certyfikatem jej ukończenia.

Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością. 1 czerwca odbyły się zapisy, a lista uczestników zapełniła się w niecałe 5 minut!

Wydarzeniu przyświeca idea, która organizatorzy zawarli w kilku punktach:
PAMIĘĆ – Upamiętnienie dwóch wspaniałych ratowników Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza
BRAK RYWALIZACJI – Impreza jest pozbawiona rywalizacji – chyba że za takową uznać walkę z własnymi słabościami.
SAMODZIELNOŚĆ – Samodzielne pokonanie trasy, nie korzystając z żadnych środków transportu, niosąc potrzebny sprzęt i żywność na własnych plecach.
WSPÓLNA WĘDRÓWKA – Poznawanie nowych osób oraz wspólna wędrówka i pomoc innym w razie potrzeby.
POZNAWANIE GÓR – Podziwianie gór w trakcie marszu. Praca z papierową mapą i orientacja w terenie.

Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej zabawy i wytrwałości na szlaku!

Źródło: Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 28 wrzesień 2023
Redakcja OutdooroweABC
W klapkach na Rysy…Tatry widziały już chyba wszystko - panie w balowych sukniach na Świnicy, panów w sandałach i z reklamówką popularnej sieciówki na Giewoncie....
24 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Apteczka - podstawa bezpieczeństwa w górachGóry to nie tylko śliczne obrazki z Instagrama; czasem bywa niemiło, niebezpiecznie i groźnie. Trzeba być przygotowanym na każdą pogodę i...
Jaskinia Nietoperzowa 25 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zakaz wstępu do jaskiń w rezerwatach województwa śląskiegoRegionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach apeluje o niewchodzenie do jaskiń w okresie od 1 listopada do 15 kwietnia 2023 r, aby nie...
Nosal 13 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: kolejny krok w stronę reaktywacji NosalaTatrzański Park Narodowy, odpowiedzialny za budowę nowej stacji narciarskiej na Nosalu, ogłosił wstępne konsultacje w sprawie inwestycji.
Pracowity weekend ratowników TOPR 31 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy TOPR podsumowali ostatni październikowy weekendTo były pracowite dni TOPR-owców. Od początku weekendu aż dziesięć razy wyruszali w góry nieść pomoc turystom.
13 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
Dramatyczny atak niedźwiedzia w BieszczadachPonad trzy godziny trwała akcja ratunkowa po ataku niedźwiedzia w Bieszczadach w rejonie nieistniejącej wsi Hulskie obok Zatwarnicy. Poważnie...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje