Szlak turystyczny w Bieszczadach
Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Wszystkie szlaki w Bieszczadach są dostępne dla turystów

Bieszczadzki Park Narodowy informuje turystów, że wszystkie szlaki i ścieżki na terenie BdPN są dostępne do zwiedzania. Jednocześnie BdPN prosi o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dokładne sprawdzanie godzinowej prognozy pogody.

Zgodnie z ostrzeżeniami IMGW w Bieszczadach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia upałami, na planowaną wędrówkę należy koniecznie zabrać nakrycie głowy oraz zapas wody. Popołudniami w górach mogą występować gwałtowne burze! Widząc zmieniającą się pogodę, należy zejść z gór jak najkrótszym szlakiem.

Bieszczadzki Park Narodowy publikuje listę obecnie realizowanych inwestycji i spodziewanych terminów uruchomienia obiektów.

  1. Nowa kładka na torfowisku w Tarnawie Niżnej.
    Prace zostały zakończone. Można już zwiedzać obydwie części torfowiska. Został poprawiony stan parkingu. Miejsce przeznaczone do odpoczynku wyposażono w wiatę, ławostoły, tablice edukacyjne oraz przenośne toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi).

  2. Schronisko na Połoninie Wetlińskiej („Chatka Puchatka”)
    Prace architektoniczne zostały zakończone. Dobiegają końca prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Zostanie jeszcze wykonany drewniany taras widokowy po północnej stronie grzbietu oraz dwa tarasy kamienne wyposażone w ławy drewniane po stronie południowej. Wszystkie elementy otoczenia schroniska zostaną połączone ścieżkami wykonanymi z naturalnego piaskowca. Planowane jest także odnowienie oznakowania szlaków do stanu wcześniejszego (we współpracy z PTTK). Prace zewnętrze będą kontynuowane w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Obiekt powinien zostać uruchomiony w pierwszym tygodniu sierpnia, wówczas zostanie przywrócony dawny układ szlaków.

  3. Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.
    Zakończono prace budowlane wewnętrzne, obecnie trwa przygotowywanie ekspozycji muzealnych. Prowadzone są także prace związane z wymianą pokrycia dachowego. Planowane zwiedzanie obiektu odbędzie się około 20 lipca br.

W ostatnich kilku latach wyremontowano wiele odcinków szlaków mocno uszkodzonych przez erozję. Cieszy regeneracja stanu roślinności przy szlakach, jednak BdPN prosi o pomoc w ochronie przyrody i niewychodzenie poza miejsca wyznaczone dla turystów.

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówWłóczykij na Beskidzkim Szlaku 22 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Włóczykij na Beskidzkim Szlaku wyrusza na wędrówkę, aby pomóc HaniJuż jutro Przemysław Możdżeń ze Starego Wiśnicza wyruszy na liczący 520 kilometrów Główny Szlak Beskidzki. Planuje pokonać trasę w 19...
Skaning naziemny zasięgu czoła lodowca Paierlbreen 25 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
58. wyprawa polarna Uniwersytetu Śląskiego na SpitsbergenNaukowcy z Uniwersytetu Śląskiego wyruszyli na Spitsbergen. To już kolejna wyprawa polarna śląskich badaczy, którzy zajmują się tematyką...
Polskie podium Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas 21 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Polskie podium w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej na czasZa nami kolejna odsłona Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas w Salt Lake City.  Zawody wygrała Aleksandra Mirosław osiągając już w...
Akcja GOPR Beskidy w rejonie Hali Cudzichowej 19 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śmierć turysty na Hali Cudzichowej w Beskidzie ŻywieckimWczoraj w okolicach południa do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczyrku dotarło zgłoszenie od turystów o nieprzytomnym...
Śnieg w Karkonoszach - wrzesień 2022 30 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Trudne warunki turystyczne w KarkonoszachNad Karkonoszami przeszła śnieżyca. Ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR przestrzegają, że warunki w górach są trudne i przed wyjściem należy...
Akcja ratunkowa TOPR pod Rysami 2 styczeń 2023
Lilianna Błazenek
Tragiczne wieści z Tatr: 21-latka zginęła spadając 1000 metrów z RysówKoniec roku w Tatrach niestety okazał się tragiczny. W piątek 30 grudnia 21-letnia turystka poślizgnęła się przy schodzeniu z Rysów i spadła...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje