The North Face Nowa kolekcja
Szlak turystyczny w Bieszczadach
Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Wszystkie szlaki w Bieszczadach są dostępne dla turystów

Bieszczadzki Park Narodowy informuje turystów, że wszystkie szlaki i ścieżki na terenie BdPN są dostępne do zwiedzania. Jednocześnie BdPN prosi o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dokładne sprawdzanie godzinowej prognozy pogody.

Zgodnie z ostrzeżeniami IMGW w Bieszczadach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia upałami, na planowaną wędrówkę należy koniecznie zabrać nakrycie głowy oraz zapas wody. Popołudniami w górach mogą występować gwałtowne burze! Widząc zmieniającą się pogodę, należy zejść z gór jak najkrótszym szlakiem.

Bieszczadzki Park Narodowy publikuje listę obecnie realizowanych inwestycji i spodziewanych terminów uruchomienia obiektów.

  1. Nowa kładka na torfowisku w Tarnawie Niżnej.
    Prace zostały zakończone. Można już zwiedzać obydwie części torfowiska. Został poprawiony stan parkingu. Miejsce przeznaczone do odpoczynku wyposażono w wiatę, ławostoły, tablice edukacyjne oraz przenośne toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi).

  2. Schronisko na Połoninie Wetlińskiej („Chatka Puchatka”)
    Prace architektoniczne zostały zakończone. Dobiegają końca prace wykończeniowe wewnątrz obiektu. Zostanie jeszcze wykonany drewniany taras widokowy po północnej stronie grzbietu oraz dwa tarasy kamienne wyposażone w ławy drewniane po stronie południowej. Wszystkie elementy otoczenia schroniska zostaną połączone ścieżkami wykonanymi z naturalnego piaskowca. Planowane jest także odnowienie oznakowania szlaków do stanu wcześniejszego (we współpracy z PTTK). Prace zewnętrze będą kontynuowane w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Obiekt powinien zostać uruchomiony w pierwszym tygodniu sierpnia, wówczas zostanie przywrócony dawny układ szlaków.

  3. Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.
    Zakończono prace budowlane wewnętrzne, obecnie trwa przygotowywanie ekspozycji muzealnych. Prowadzone są także prace związane z wymianą pokrycia dachowego. Planowane zwiedzanie obiektu odbędzie się około 20 lipca br.

W ostatnich kilku latach wyremontowano wiele odcinków szlaków mocno uszkodzonych przez erozję. Cieszy regeneracja stanu roślinności przy szlakach, jednak BdPN prosi o pomoc w ochronie przyrody i niewychodzenie poza miejsca wyznaczone dla turystów.

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówŻmija zygzakowata 19 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Bieszczadach podczas wędrówek górskich można spotkać żmijeW Bieszczadach i Beskidzie Niskim panują bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Jednak jak informuje ratownik dyżurny...
niebieski szlak Zazadnia - Wiktorówki 27 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Krótkie zamknięcie niebieskiego szlaku na WiktorówkiTatrzański Park Narodowy informuje o zamknięciu niebieskiego szlaku turystycznego na odcinku Zazadnia – Wiktorówki (w obu kierunkach).
Śmieci na K2 26 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Karakorum: w przyszłym roku wielkie sprzątanie K2Ilość śmieci zalegająca w górach Himalajów i Karakorum, szczególnie na dwóch najwyższych szczytach Ziemi – Mount Everest i K2, przerasta...
Remont żółtego szlaku od Polany do Pielgrzymów w Karkonoskim Parku Narodowym 2 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Remont szlaku w Karkonoskim Parku NarodowymRozpoczął się remont żółtego szlaku od Polany do Pielgrzymów w Karkonoszach. Znajdujące się na tym odcinku kładki wymagały już wymiany, a...
Tragedia pod Potrójną 3 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Tragedia w Beskidach. Nie żyje turystkaNa jednym z beskidzkich szlaków prowadzącym na szczyt Potrójnej znaleziono dwie osoby w stanie głębokiej hipotermii. Niestety jednej z nich nie...
Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 13 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Jubileuszowa edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich14 lipca rozpocznie się 10. edycja tego wyjątkowego biegowego festiwalu w Lądku-Zdroju. W ciągu 4 dni zawodów na 8 trasach pojawi się ponad 4...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje