Nowości w mapach Google
Źródło: Mapy Google

Ważne dla turystów nowości w Mapach Google 

Popularna aplikacja Mapy Google doczekała się właśnie kilku nowości, które z pewnością okażą się przydatne dla turystów i rowerzystów.

Wśród opisywanych przez Google nowych funkcjonalności w Mapach pojawiły się:

  • trasy rowerowe
  • udostępnianie lokalizacji
  • wirtualne wycieczki

Trasy rowerowe
Dla rowerzystów Google przygotował szczegółowe informacje o trasie. Teraz dowiemy się m.in. jakie wzniesienia czekają nas na naszej trasie, jakiego rodzaju drogami będziemy się poruszać – czy będą to drogi ruchliwe, czy też może trasy bez samochodów. Będziemy też mogli wybrać wariant trasy, na przykład jedynie ścieżki rowerowe.

Udostępnianie lokalizacji
To ważna nowość, od teraz będziemy mogli udostępniać lokalizację także w grupach. Wybierając się ze znajomymi na wycieczkę, wędrówkę lub np. na jakieś wydarzenie, każdy z członków grupy będzie mógł udostępnić swoją lokalizację. W ten sposób wybierając miejsce docelowe, aplikacja pozwoli nam obserwować, kto dotarł już na miejsce lub też opuścił miejsce docelowe.

Wirtualne wycieczki
Mapy Google zaprezentują nam widoki z lotu ptaka w najchętniej odwiedzanych przez turystów miastach świata, takich jak: Londyn, Nowy Jork, San Francisco, Barcelona czy Tokio. W aplikacji znalazło się ponad 100 zabytków, którym możemy się przyglądnąć z każdej strony.
Wirtualne wycieczki to krok Google w kierunku połączenia sztucznej inteligencji ze zdjęciami Street View w wysokiej rozdzielczości, zdjęciami satelitarnymi i lotniczymi. Ta nowość będzie już niedługo dostępna dla wszystkich użytkowników aplikacji. Aby z niej skorzystać, wystarczy odnaleźć w Mapach wybrany zabytek, a następnie odszukać Immerse View w sekcji Zdjęcia.

Źródło: GSMmaniaK.pl

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówSzkolenie dla twórców internetowych Tatry od kuchni 28 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
TPN zaprasza na podglądanie kozic i świstakówTatrzański park Narodowy zaprasza twórców internetowych zainteresowanych przyrodą Tatr na kolejne szkolenie z cyklu „Tatry od kuchni”.
Tatrzańska Wyrypa Macieja Śpiewanka 22 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Osiem schronisk w Tatrach w ciągu jednego dnia!Ciekawe i ambitne wyzwanie postawił przed sobą Maciej Śpiewanek. 18 czerwca 2022 roku przeszedł całą trasę łączącą wszystkie schroniska w...
Szlaki do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej 4 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Przywrócono szlak do Chatki PuchatkaOd początku grudnia przywrócony został przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej do schronu BdPN „Chatka Puchatka” na Połoninie...
Dolina Kościeliska 1 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Aktualne warunki na szlakach w TatrachTatrzański Park Narodowy informuje, że po opadach deszczu, na szlakach w wielu miejscach, szczególnie tych zacienionych, jest mokro. Dodatkowo na...
Moc Gór Festiwal 2022 7 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
18. Moc Gór Festiwal wkrótce w ZakopanemNajbliższy weekend będzie należał do Krakowskiego Festiwalu Górskiego, ale już tydzień później, 16-18 grudnia, odbędzie się osiemnasta...
Remont drogi dojazdowej do Błędnych Skał 5 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Remont drogi dojazdowej do Błędnych SkałPark Narodowy Gór Stołowych opublikował komunikat o czasowym zamknięciu drogi dojazdowej do Błędnych Skał w związku z planowanym remontem...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje