Bartara Prymakowska triumfuje na 21 World Masters Mountain Running Championship
Źródło: Barbara Prymakowska / facebook

Kolejny sukces Barbary Prymakowskiej

W sobotę w Clonmel w Irlandii odbyły się Mistrzostwa Świata w biegach górskich na dystansie 9 km. Tarnowianka wygrała w kategorii K79 i po raz kolejny sięgnęła po złoty medal.

Barbara Prymakowska nazywana „najszybszą babcią świata” pokonała dziewięciokilometrową trasę w stylu anglosaskim w kategorii wiekowej do lat 79 i została mistrzynią świata w biegach górskich.

Jak napisała na swoim profilu na FB:

- Moje 8 ściganie światowe - randka w ciemno. Nie znałam biegaczek, z którymi rywalizowałam. Zawsze towarzyszą mi emocje i chęć wygranej. Godnie reprezentowałam Polskę, uzyskując pierwszą lokatę w kat. 75-79 lat, na dystansie ok. 9km w stylu anglosaskim. Trasa urozmaicona, niełatwa, mocne podbiegi i zbiegi po ruchomych kamieniach. Mój rezultat 1h16min odbiegał od wyniku pozostałych biegaczek w kategorii. Przelotny deszczyk i 11 stopni to to co lubię. Bezcenną nagrodą było wysłuchanie Mazurka na obcej ziemi.

To już kolejny w tym roku sukces "najszybszej babci świata", wcześniej zdobyła pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Europy w biegach górskich. Z kolei w 2021 r. sięgnęła po złoty medal podczas World Masters Mountain Running Championship.

79-latka jest jedną z czterech polskich biegaczek, które otrzymały medal World Marathon Majors za ukończenie sześciu najważniejszych maratonów.

Źródło: TEMI

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAleksandra Kałucka 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Innsbrucku rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowejPolska reprezentacja w silnym składzie z siostrami Natalią i Aleksandrą Kałuckimi na czele będzie walczyć o kolejne medale.
Dolina Pięciu Stawów Polskich 29 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Kolejny szlak w Tatrach zamknięty od 1 sierpniaTatrzański Park Narodowy poinformował o kolejnym planowanym zamknięciu fragmentu szlaku od 1 sierpnia. Tym razem chodzi o szlak z Doliny Pięciu...
Szlaki do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej 4 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Przywrócono szlak do Chatki PuchatkaOd początku grudnia przywrócony został przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej do schronu BdPN „Chatka Puchatka” na Połoninie...
Piotr Krzyżowski podczas poprzedniej wyprawy w Karakorum 31 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR na Broad Peak oraz K2Na profilu społecznościowym Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pojawiły się dobre wieści z Karakorum.
Plakat TPN „Nie strzelaj w sylwestra!” 30 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Ważny apel władz Tatrzańskiego Parku Narodowego w sprawie sylwestraKolejny rok z rzędu dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego wystosowała apel do turystów i mieszkańców Podhala, aby nie używali petard i...
Jurajski Festiwal Biegowy 23-25 września 2022 r. 22 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
W piątek 23 września startuje Jurajski Festiwal BiegowyPrzed nami kolejne spotkanie amatorów biegania oraz miłośników Jury Krakowsko-Częstochowskiej! W piątek 23 września rozpocznie się czwarta...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje