The North Face Nowa kolekcja
Broad Peak film
Źródło: Broad Peak Film facebook

Jest już zwiastun wyczekiwanego filmu „Broad Peak”

Właśnie doczekaliśmy się pierwszego zwiastuna filmu „Broad Peak”! Netflix prezentuje trailer filmu, którego bohaterem jest nasz legendarny himalaista Maciej Berbeka i zapowiada premierę produkcji na wrzesień tego roku.

Reżyser Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”, „Bar na Viktorii”, „W głębi lasu”) zebrał doborową obsadę, żeby przedstawić opowieść nie tylko o pasji, która popycha człowieka na krawędź, ale także o niezwykłej miłości, która łączyła małżeństwo Berbeków. Rolę Macieja Berbeki gra Ireneusz Czop, a w postać jego żony Ewy Dyakowskej-Berbeki wciela się Maja Ostaszewska. W filmie zobaczymy również m.in. Dawida Ogrodnika (Adam Bielecki), Piotra Głowackiego (Aleksander Lwow), Łukasza Simlata (Krzysztof Wielicki) i Tomasza Sapryka (Andrzej Zawada).

Zdjęcia do filmu kręcono w Karakorum (na wysokości 5600 m n.p.m.), we włoskich Alpach oraz w Polsce (Warszawa, Zakopane).

Historia opiera się na prawdziwych wydarzeniach i przedstawia postać niezwykłego Macieja Berbeki, nie tylko wybitnego himalaisty, ale również malarza, grafika i scenografa. Kanwę filmu stanowi jego pragnienie zdobycia jednej z najtrudniejszych gór świata, które pojawia się niespodziewanie po nieudanym zimowym ataku na K2. Berbeka i Lwow przekonują kierownika wyprawy, Andrzeja Zawadę, do zmiany planów i próbują zdobyć sąsiedni Broad Peak. Wyprawa kończy się połowicznym sukcesem – Berbeka dociera do przedwierzchołka Rocky Summit (8028 m n.p.m.), stając się tym samym pierwszym człowiekiem, który zimą pokonał w Karakorum granicę 8000 m. Nowy kierunek ekspedycji niespodziewanie zmienia jego życie. Po dwudziestu pięciu latach kolejny raz mierzy się z wyzwaniem. Zdobywa Broad Peak, ale już z niego nie wraca…

Film zostanie zaprezentowany na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni — otrzymał nominację do Złotych Lwów. Prawdopodobnie po wrześniowym konkursie zobaczymy go na srebrnym ekranie.

Źródło: filmweb

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówniebieski szlak Zazadnia - Wiktorówki 27 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Krótkie zamknięcie niebieskiego szlaku na WiktorówkiTatrzański Park Narodowy informuje o zamknięciu niebieskiego szlaku turystycznego na odcinku Zazadnia – Wiktorówki (w obu kierunkach).
XXVII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim 7 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy z całej Polski rywalizowali w Górach StołowychNa Szczelińcu Wielkim w Górach Stołowych w dniach 3-4 września 2022 r. odbyły się XXVII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim.
Polar Sport Run 2022 14 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Trwają zapisy na Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba 2022Organizatorzy zapraszają do zapisów na kolejną edycję kultowej imprezy z najlepszym polarsportowym klimatem, czyli trzeci Polar Sport Run i po...
Morskie Oko w Tatrach 20 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Tatrzański Park Narodowy podsumował tegoroczne wakacjeW lipcu i sierpniu na tatrzańskie szlaki weszło około 1 mln 700 tys. turystów, czyli o prawie 100 tys. osób mniej niż w ubiegłym roku. Od...
szkolenie TPN Tatry od kuchni 22 lipca 17 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śladami tatrzańskich lodowców – szkolenie TPN dla twórców internetowychTatrzański Park Narodowy zaprasza twórców internetowych na kolejne szkolenie z cyklu „Tatry od kuchni”.
Natalia Grossman 10 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Już w najbliższy weekend boulderowy Puchar Świata w BrixenOd 10 do 12 czerwca odbędzie się czwarta runda Pucharu Świata w boulderingu. Tym razem gospodarzem imprezy będzie Brixen we Włoszech. Miasto w...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje