Jonas Hainz
Źródło: Bergrettung Bruneck EO / facebook

Tragedia w Alpach Wschodnich: Jonas Hainz zginął spadając z wysokości

Jonas Hainz, 25-letni wspinacz z Południowego Tyrolu, zginął, spadając z wysokości podczas próby zdobycia Monte Magro (3273 m n.p.m.) w Wysokich Taurach w Alpach Wschodnich.

Jonas Hainz, syn cenionego alpinisty Christopha Hainza, był jednym z najbardziej utalentowanych wspinaczy młodego pokolenia. W piątek wybrał się na samotną wspinaczkę na Monte Magro (górę znaną również pod nazwą Magerstein). Do wieczora jednak nie powrócił i zaniepokojona rodzina zaalarmowała służby ratunkowe.

Ciało Hainza odnaleziono w sobotę rano na wysokości 2400 m n.p.m. Przyczyną śmierci młodego wspinacza był najprawdopodobniej upadek z wysokości ok. 100 m.

W czerwcu tego roku Jonas Hainz dokonał historycznego przejścia free solo 400-metrowej drogi Moulin Rouge (7b/+) na Roda di Vaél (2806 m n.p.m.) w masywie Catinaccio, jednej z najtrudniejszych technicznie dróg w Dolomitach. Wytyczył ją 20 lat temu jego ojciec Chrostoph wraz z Oswaldem Celvą.

Jonas Heinz był nie tylko wspinaczem, ale również ratownikiem górskim. Informację o śmierci 25-latka przekazali na swoim profilu społecznościowym jego koledzy z oddziału ratownictwa górskiego z Bruneck.

Źródło: Bergrettung Bruneck EO / facebook, explorersweb.com

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówOrla Perć 29 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Tatrach trwają remonty szlakówTrwają remonty szlaków w rejonie Orlej Perci. Wymieniana jest nawierzchnia szlaków oraz fragmenty sztucznych ułatwień, wskazanych przez TOPR.
Garmin Ultra Race Gdańsk 2022 1 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Finał cyklu Garmin Ultra Race 2022 w GdańskuW sobotę (3 grudnia) odbędzie się finał tegorocznego cyklu Garmin Ultra Race. Biegacze przemierzą ścieżki Trójmiejskiego Parku...
Sezonowa stacja GOPR na górze Żar 23 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR w stacji sezonowej na Górze ŻarOd 1 czerwca ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR ponownie będą pełnić dyżury weekendowe przy górnej stacji PKL Góra Żar.
Andrzej Bargiel wraca na Mount Everest w ramach projektu Hic Sunt Leones 24 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Andrzej Bargiel wraca na Mount Everest z projektem Hic Sunt LeonesPo trzech latach od nieudanej wyprawy na Mount Everest (8 848 m n.p.m.) Andrzej Bargiel wraca na najwyższą górę świata, by podjąć drugą...
Mapa Gorce Ultra-Trail 2022 4 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2022 już w piątekFundacja Run Vegan po raz kolejny zaprasza wszystkich biegaczy do Ochotnicy Dolnej w dniach 5 – 7 sierpnia na wyjątkowe święto biegowe.
Benjamin Védrines 21 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Benjamin Védrines pobił rekord prędkości wejścia na Broad PeakPodczas ekspedycji w pakistańskim Karakorum od połowy czerwca przewodnik wysokogórski Hautes-Alpes Benjamin Védrines właśnie dokonał nie lada...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje