The North Face Nowa kolekcja
Widok na góry Tatry
Źródło: Arek Socha z Pixabay

Ważne informacje dla jadących w Tatry i na Podhale

Same dobre informacje napływają do nas spod Tatr. Jest taniej, bez tłoku i szybciej… I tak będzie aż do świąt, gdzie wszystko wróci do normy. Nie rozpieszcza tylko pogoda.

Tylu dobry wiadomości dawno z okolic Tatr nie było. Po ostatnim długim weekendzie, gdy Zakopane i przyległości znów zatkały się na amen, na Podhalu pustki. Na Krupówkach spacerowiczów jak na lekarstwo, luźno na parkingach, w restauracjach, barach i sklepach. Górale spodziewają się, że Zakopane zapełni się ponownie dopiero na święta i po świętach.

Na pewno będzie tam można dojechać szybciej niż jeszcze tydzień temu. Przypomnijmy, że po wielu latach i równie wielu opóźnieniach, w końcu otwarty został najdłuższy drogowy tunel w Polsce, pod Małym Luboniem. Odczują to na pewno ci, którzy pod Tatry będą jechać w porach największego szczytu lub z Zakopanego będą wracać. Ale by nie było za słodko, korki są i będą dalej m.in. przed Klikuszową czy w Nowym Targu. I potrwa to jeszcze długo.

Gdy już jednak pod te Tatry dojedziemy - i tu kolejna dobra wiadomość - mniej zapłacimy np. za parking w rejonie Palenicy Białczańskiej, czyli na szlaku do Morskiego Oka. Poza sezonem auto można tam zostawić w cenie od 25 do 39 zł (w szczycie sezonu to maksimum wynosi 45 zł za dobę).

I jeszcze dwa słowa o pogodzie i warunkach turystycznych: prawdziwej zimy w prognozach na razie nie widać. Śniegiem wprawdzie sypnie, ale dość ubogo. Kto jednak nie zmienił jeszcze opon na zimowe, niech to zrobi, nim ruszy na Podhale.

W wyższych partiach Tatr turystyczne warunki są trudne. Jest ślisko, szlaki mogą być zalodzone. Na niżej położonych ścieżkach, miejscami jest mokro i błotniście, a gdzieniegdzie mogą występować oblodzenia, zwłaszcza w godzinach porannych.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówAkcja ratunkowa TOPR - transport na noszach turystki z Przełęczy Karb 3 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy TOPR podsumowali pierwszy październikowy weekendW miniony weekend ratownicy TOPR pomogli ośmiu poszkodowanym turystom. Najwięcej pracy mieli w sobotę, kiedy w Tatrach było sporo turystów, a...
Broad Peak film 31 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Niecodzienny pomysł Netflixa na promocję filmu „Broad Peak”Już 14 września na platformie streamingowej Netflix pojawi się ich najnowsza, długo oczekiwana polska produkcja „Broad Peak”. Netflix...
Prognoza podosy w górach 14 luty 2023
Redakcja OutdooroweABC
Wybierasz się w góry? Lepiej sprawdź prognozy pogody Weekend w górach zapowiada się ekstremalnie. Jeśli mieliście w planach wycieczki wysoko w Tatry, zajrzyjcie koniecznie w prognozy pogody. Szykuje...
Jura MTB Race 13-15 sierpnia 9 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Wyścig etapowy JURA MTB Race już w długi weekendOrganizatorzy zapraszają na trzydniowy wyścig etapowy MTB – JURA MTB Race, który odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2022.
Obserwatorium i restauracja na Śnieżce 2 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
10 sierpnia bez opłat za wstęp do Karkonoskiego Parku NarodowegoW dniu św. Wawrzyńca na Śnieżce odbywa się nabożeństwo w intencji wszystkich ludzi, którzy związali swe zawodowe życie z górami. W tym...
Beskidzki Festiwal Podróżników 2022 23 wrzesień 2022
Maciek Mistarz
Od zachodu po wschód — Beskidzki Festiwal PodróżnikówTegoroczna, czwarta już, edycja Beskidzkiego Festiwalu Podróżników będzie miała dwie odsłony: część pierwsza odbędzie się w schronisku...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje