The North Face Nowa kolekcja
PKL Kasprowy Wierch
Źródło: PKL / facebook

Rozpoczynają się jesienne przeglądy kolejek górskich w ośrodkach PKL

W ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych ruszają niebawem zaplanowane, jesienne przeglądy techniczne. Pierwszy z nich rozpocznie się już 10 października.

PKL w najbliższych tygodniach będą unieruchamiać wyciągi, aby dokonać niezbędnego przeglądu przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Przeprowadzenie przeglądów technicznych jest niezbędne, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu klientom oraz pracownikom kolei.
Prace techniczne pozwolą sprawdzić funkcjonowanie kolei po sezonie letnim i odpowiednio przygotować je do sezonu zimowego. Przeglądowi podlegają wszystkie urządzenia: podpory, liny i wagoniki. Prace konserwacyjne rozpoczną się 10 października i sukcesywnie będą obejmowały kolejne ośrodki PKL.

Przeglądy techniczne będą wiązały się z przestojem kolejek. Planowane terminy przeglądów:

  • 10 października — 10 listopada — PKL Góra Żar w Międzybrodziu
  • 17–21 października – PKL Gubałówka w Zakopanem (w tym czasie PKL zapewni alternatywny transport zastępczy)
  • 24 października – 10 listopada – PKL Kasprowy Wierch w Zakopanem
  • 24 października – 10 listopada – PKL Solina
  • 24 października – 10 listopada – PKL Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju
  • 24 października – 18 listopada – PKL Palenica w Szczawnicy
  • 2 listopada – 9 grudnia – PKL Jaworzyna Krynicka (kolej będzie czynna w weekend 11-13 listopada)
  • 14 – 30 listopada – PKL Mosorny Groń w Zawoi

Przerwa w działaniu ośrodków PKL związana z przeglądami technicznymi zostanie też wykorzystana na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych realizowanych przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną.

Prace serwisowe i konserwacyjne zakończą się odbiorem technicznym i dopuszczeniem do użytkowania urządzeń PKL przez Transportowy Dozór Techniczny.

Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówNocna akcja HZS w Tatrach Bielskich 23 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Poszukiwania zaginionego polskiego turysty w Tatrach SłowackichW Tatrach Bielskich trwają poszukiwania zaginionego Polaka, który zaginął w sobotę.
Mapa Gorce Ultra-Trail 2022 4 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Festiwal Biegów Górskich Gorce Ultra-Trail 2022 już w piątekFundacja Run Vegan po raz kolejny zaprasza wszystkich biegaczy do Ochotnicy Dolnej w dniach 5 – 7 sierpnia na wyjątkowe święto biegowe.
Barszcz Sosnowskiego 14 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Uwaga na barszcz Sosnowskiego w Bieszczadach!Nadleśnictwo Baligród ostrzega nas przed toksyczną rośliną, którą znów możemy napotkać podczas wędrówek w Bieszczadach. Wygląda bardzo...
Ryszard Jan Pawłowski na Demavend 15 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ryszard Pawłowski na najwyższym wulkanie AzjiPolski taternik, alpinista i himalaista, który za kilka dni będzie świętował swoje 72 urodziny, wspiął się na najwyższy wulkan Azji -...
Szkolenie TPN Tatry od kuchni 29 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
TPN organizuje kolejne szkolenie dla twórców internetowychTatrzański Park Narodowy zaprasza twórców internetowych na szkolenie „Tatry od kuchni”. Tym uczestnicy wycieczki zajmą się podglądaniem...
Elnaz Rekabi 19 październik 2022
Lilianna Błazenek
Irańska wspinaczka Elnaz Rekabi wystartowała na zawodach bez hidżabu. Co dalej?Irańska zawodniczka Elnaz Rekabi, która w niedawno zakończonych Mistrzostwach Azji w Seulu wystartowała bez hidżabu, wróciła dziś do kraju....

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje