PKL Kasprowy Wierch
Źródło: PKL / facebook

Rozpoczynają się jesienne przeglądy kolejek górskich w ośrodkach PKL

W ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych ruszają niebawem zaplanowane, jesienne przeglądy techniczne. Pierwszy z nich rozpocznie się już 10 października.

PKL w najbliższych tygodniach będą unieruchamiać wyciągi, aby dokonać niezbędnego przeglądu przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Przeprowadzenie przeglądów technicznych jest niezbędne, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu klientom oraz pracownikom kolei.
Prace techniczne pozwolą sprawdzić funkcjonowanie kolei po sezonie letnim i odpowiednio przygotować je do sezonu zimowego. Przeglądowi podlegają wszystkie urządzenia: podpory, liny i wagoniki. Prace konserwacyjne rozpoczną się 10 października i sukcesywnie będą obejmowały kolejne ośrodki PKL.

Przeglądy techniczne będą wiązały się z przestojem kolejek. Planowane terminy przeglądów:

  • 10 października — 10 listopada — PKL Góra Żar w Międzybrodziu
  • 17–21 października – PKL Gubałówka w Zakopanem (w tym czasie PKL zapewni alternatywny transport zastępczy)
  • 24 października – 10 listopada – PKL Kasprowy Wierch w Zakopanem
  • 24 października – 10 listopada – PKL Solina
  • 24 października – 10 listopada – PKL Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju
  • 24 października – 18 listopada – PKL Palenica w Szczawnicy
  • 2 listopada – 9 grudnia – PKL Jaworzyna Krynicka (kolej będzie czynna w weekend 11-13 listopada)
  • 14 – 30 listopada – PKL Mosorny Groń w Zawoi

Przerwa w działaniu ośrodków PKL związana z przeglądami technicznymi zostanie też wykorzystana na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych realizowanych przez PKL, TOPR, GOPR i Straż Pożarną.

Prace serwisowe i konserwacyjne zakończą się odbiorem technicznym i dopuszczeniem do użytkowania urządzeń PKL przez Transportowy Dozór Techniczny.

Poza podanymi terminami koleje działają zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie www.pkl.pl.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówSzczyt Szatan w słowackich Tatrach Wysokich 27 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śmiertelny wypadek polskiej turystki w Tatrach SłowackichW niedzielne popołudnie słowaccy ratownicy z Horskiej Zahrannej Służby otrzymali wezwanie na pomoc polskiej turystce, która spadła podczas...
Chudy Wawrzyniec 11 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Chudy Wawrzyniec i Mała Rycerzowa zapraszają już w weekend!Miłośnicy obcowania z naturą i sprawdzania własnych granic spotkają się już za kilka dni na trasach Chudego Wawrzyńca oraz...
Bieszczadzka wiosna 4 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Dobre warunki turystyczne, cisza i spokój w BieszczadachW Bieszczadzkim Parku Narodowym czynne są wszystkie szlaki z wyjątkiem tego prowadzącego bezpośrednio na szczyt Połoniny Wetlińskiej – cały...
Tatry 7 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Warunki turystyczne w TatrachWarunki turystyczne do wędrowania po szlakach w Tatrach są dobre, jednak godzinach porannych szlaki są mokre i błotniste, przede wszystkim w...
Aleksandra Kałucka 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Innsbrucku rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowejPolska reprezentacja w silnym składzie z siostrami Natalią i Aleksandrą Kałuckimi na czele będzie walczyć o kolejne medale.
szkolenie TPN Tatry od kuchni 22 lipca 17 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śladami tatrzańskich lodowców – szkolenie TPN dla twórców internetowychTatrzański Park Narodowy zaprasza twórców internetowych na kolejne szkolenie z cyklu „Tatry od kuchni”.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje