The North Face Nowa kolekcja
XXVII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim
Źródło: GOPR / facebook

Ratownicy z całej Polski rywalizowali w Górach Stołowych

Na Szczelińcu Wielkim w Górach Stołowych w dniach 3-4 września 2022 r. odbyły się XXVII Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim.

Do walki stanęło 26 drużyn, w skład których weszli ratownicy ze wszystkich Grup Regionalnych GOPR, z komendy Państwowej Straży Pożarnej, Służba Ochrony Państwa i ratownicy górniczy.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 8 wymagających konkurencji technicznych, które sprawdzały między innymi kondycję, sprawność fizyczną, umiejętność obsługi sprzętu, zdolność do działania pod presją czasu. Wykorzystywano techniki zjazdowe, autoratownictwo, transport poszkodowanego na wózku alpejskim czy techniki wspinaczkowe.
Łącznie zawodnicy pokonali trasę 6 km., o przewyższeniu ok. 200 metrów.

W kategorii służb górskich pierwsze miejsce zajęli ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, drugie miejsce zdobyła Grupa Bieszczadzka GOPR, a ostatni stopień podium zajął zespół Grupy Sudeckiej GOPR.

Wśród zespołów spoza ratownictwa górskiego wygrał zespół KGHM JRGH Lubin 1.

Spotkanie służb ratowniczych na zawodach to była także okazja do świętowania jubileuszu 70-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zawody na Szczelińcu Wielkim odbywają się co roku, jedynie w 2020 r. były odwołane ze względu na pandemię COVID-19.

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówSzlaki do Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej 4 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Przywrócono szlak do Chatki PuchatkaOd początku grudnia przywrócony został przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej do schronu BdPN „Chatka Puchatka” na Połoninie...
Szczyrbskie Pleso - start sezonu 2022 8 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Otwarcie sezonu narciarskiego w Tatrach WysokichOd soboty 10 grudnia narciarze będą mogli szusować na stokach Jeziora Szczyrbskiego w Tatrach Wysokich. Pod koniec listopada rozpoczęło się...
Elnaz Rekabi 19 październik 2022
Lilianna Błazenek
Irańska wspinaczka Elnaz Rekabi wystartowała na zawodach bez hidżabu. Co dalej?Irańska zawodniczka Elnaz Rekabi, która w niedawno zakończonych Mistrzostwach Azji w Seulu wystartowała bez hidżabu, wróciła dziś do kraju....
Letnia panorama Tatr 20 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
W sobotę w Tatrach mogą pojawić się gwałtowne burzeTatrzański Park Narodowy wydał nowy komunikat turystyczny, w którym ostrzega przed możliwymi burzami i silnym wiatrem dzisiaj w godzinach...
Sezonowa stacja GOPR na górze Żar 23 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR w stacji sezonowej na Górze ŻarOd 1 czerwca ratownicy Beskidzkiej Grupy GOPR ponownie będą pełnić dyżury weekendowe przy górnej stacji PKL Góra Żar.
szkolenie TPN dla twórców internetowych Tatry od kuchni - 3 września 2022 r. 30 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
TPN organizuje wrześniowe szkolenie w Tatrach dla twórców internetowychPowoli jesień nieśmiało zagląda w Tatry. Nadal w przyrodzie sporo się dzieje się i można prowadzić wiele obserwacji. TPN w najbliższą...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje