Karkonoski Park Narodowy
Źródło: Karkonoski Park Narodowy / facebook

Zostań przewodnikiem Karkonoskiego Parku Narodowego

Karkonoski Park Narodowy organizuje pierwsze w tym roku szkolenie dla przewodników górskich sudeckich w ramach programu edukacyjnego „Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego”.

Szkolenie dostarczy przewodnikom dodatkowej wiedzy i wsparcia merytorycznego oraz zakończy się uzyskaniem certyfikatu.

Warunkiem uzyskania certyfikatu „Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego” będzie:

  • aktywny udział w szkoleniu organizowanym przez Park – dwa dwudniowe zjazdy (łącznie cztery dni szkoleniowe), które obejmą zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Szkolenia odbywać się będą w grupach około 30-osobowych,
  • pozytywne zaliczenie testu wiedzy przyrodniczej z zakresu objętego szkoleniem,
  • odbycie wolontariatu w Karkonoskim Parku Narodowym (minimum 2 dni),
  • wniesienie opłaty za szkolenie (184,50 zł brutto).

Szkolenie odbędzie się w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie przy ul. Okrzei 28 oraz w terenie.

Terminy zjazdów:

  • 18.11.2022 (piątek) w godz. 11.00 - 18.00
  • 19.11.2022 (sobota) w godz. 9.00 - 16.00
  • 02.12.2022 (piątek) w godz. 11.00 - 18.00
  • 03.12.2022 (sobota) w godz. 09.00 - 17.00

Program szkolenia będzie obejmował takie zagadnienia jak: historia i uwarunkowania prawne KPN, geologia i klimat Karkonoszy, roślinność, grzyby i porosty w Karkonoszach, fauna Karkonoszy, praca Straży Parku, ochrona przyrody, badania naukowe i monitoring w KPN, zasady udostępniania terenu KPN, a także metodyka prowadzenia zajęć edukacyjnych.

Szkolenie będzie miało charakter zajęć edukacyjnych przeprowadzonych w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie przy ul. Okrzei 28 oraz w terenie.

Certyfikat będzie przyznawany na dwa lata, a warunkiem jego przedłużenia będzie odbycie minimum dwóch szkoleń organizowanych przez Park w każdym roku kalendarzowym, począwszy od następnego roku kalendarzowego po otrzymaniu tytułu „Przewodnika KPN”.

Zgłoszenie do programu edukacyjnego „Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego” należy przesłać na załączonym formularzu w wersji papierowej na adres: Karkonoski Park Narodowy, ul. Chałubińskiego 23, 58-570 Jelenia Góra lub zeskanowanej na adres aleksandra.trytek@kpnmab.pl.
W sytuacji dużej liczby zgłoszeń o przyjęciu do programu edukacyjnego „Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego” będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Karkonoski Park Narodowy nie zapewnia wyżywienia ani noclegów dla uczestników szkolenia.

Źródło: Karkonoski Park Narodowy

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówGrupa Beskidzka GOPR - akcja na Małym Skrzycznem 8 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
GOPR apeluje, aby w góry zabierać leki, które na co dzień zażywamy63-letnia turystka po ukąszeniu owada w Beskidach doznała wstrząsu anafilaktycznego i straciła przytomność. Pomocy udzieliła jej koleżanka,...
Tatry w śniegu 27 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zmiana pogody w Tatrach. Gwałtowne ochłodzenie, mróz i śnieg.IMGW już od kilku dni informuje, że w najbliższy weekend nastąpi gwałtowne ochłodzenie i opady deszczu, a w górach musimy się w tym czasie...
Lipcowy rekord zimna w Polsce 25 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
W całej Polsce upały, a w Tatrach rekordowy mróz!Wszystko wskazuje na to, że padł lipcowy rekord zimna w Polsce. Podczas gdy w całym kraju panowały upały, 18 lipca „łowcy mrozu” odnotowali...
Ratownik-Horskiej-záchrannej-služby 19 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Tatry Słowackie: będą prewencyjnie wyzwalać lawinyZapobiegając zagrożeniom lawinowym i ich niebezpiecznym skutkom, w dwóch miejscach w Tatrach Słowackich szczególnie narażonych na występowanie...
Platforma widokowa na górze Sobień 7 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Lepszy widok z Sobienia na BieszczadyNa górze Sobień w Bieszczadach leśnicy odnowili mostki, barierki oraz platformę widokową. Prace naprawcze trwały kilkanaście dni, dzięki nim...
Ratownicy GOPR na szkoleniu z ratownictwa w rwących rzekach górskich 18 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy GOPR szkolili się z ratownictwa w rwących rzekach górskichKilka dni temu w Szczawnicy na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR odbył się centralny kurs ratownictwa na rzekach górskich.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje