Pożar w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria
Źródło: Zwrot.cz / facebook

Trzeci dzień pożaru w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria

Już od trzech dni czeska straż pożarna walczy z potężnym pożarem w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Wskutek pożaru spłonęło kilka domów, ewakuowano też mieszkańców z kilku miejscowości.

Pożar rozprzestrzenił się już do Saksonii i obejmuje około 30 hektarów. W Hřensku pracują obecnie 83 jednostki straży pożarnej (około 410 strażaków). Do akcji zaangażowano też 4 śmigłowce i 2 samoloty.

Policja zamknęła drogi dojazdowe do Hřenska od strony Děčína i od granicy z Niemcami. Aktualnie na miejsce akcji strażaków mogą dotrzeć tylko służby ratownicze.

Czescy strażacy poprosili o pomoc także ratowników z innych krajów. Polska wysłała do gaszenia pożaru śmigłowiec Black Hawk ze zbiornikiem Bambi Bucket. Tę informację potwierdził Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, który poinformował, że polscy strażacy jeszcze dziś pojawią się na miejscu.

Od samego rana straż pożarna odnotowuje dużą liczbę zgłoszeń telefonicznych związanych z unoszącym się zapachem dymu z pożaru w okolicach Hřenska. Dym dociera do środkowych i wschodnich Czech oraz północnej Wysoczyny.

Strażacy poinformowali, że w rejonie pożaru wiatr się uspokoił i liczą na opanowanie sytuacji jeszcze dzisiaj. Nie ma informacji o rannych mieszkańcach lub strażakach w rejonie objętym pożarami.

Źródło: Zwrot.cz

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówGerlach 6 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Kolejna śmierć w Tatrach – polski turysta zginął na GerlachuDo kolejnego śmiertelnego wypadku doszło w Tatrach w poniedziałek rano, tym razem po słowackiej stronie. W rejonie Gerlacha zginął 24-letni...
Nocna akcja HZS w Tatrach Bielskich 23 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Poszukiwania zaginionego polskiego turysty w Tatrach SłowackichW Tatrach Bielskich trwają poszukiwania zaginionego Polaka, który zaginął w sobotę.
Polar Sport Run 2022 1 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Trwają zapisy na Polar Sport Run Memoriał im. Wojtka Kozuba 2022Organizatorzy zapraszają do zapisów na kolejną edycję kultowej imprezy z najlepszym polarsportowym klimatem, czyli trzeci Polar Sport Run i po...
Beskidzki Festiwal Podróżników 2022 23 wrzesień 2022
Maciek Mistarz
Od zachodu po wschód — Beskidzki Festiwal PodróżnikówTegoroczna, czwarta już, edycja Beskidzkiego Festiwalu Podróżników będzie miała dwie odsłony: część pierwsza odbędzie się w schronisku...
Tatrzańska Wyrypa Macieja Śpiewanka 22 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Osiem schronisk w Tatrach w ciągu jednego dnia!Ciekawe i ambitne wyzwanie postawił przed sobą Maciej Śpiewanek. 18 czerwca 2022 roku przeszedł całą trasę łączącą wszystkie schroniska w...
Projekt nowej kładki rowerowej w Krościenku nad Dunajcem 25 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Na Dunajcu powstanie nowa kładka rowerowa, która połączy Krościenko ze SzczawnicąDwa brzegi Dunajca w Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy znów zostaną połączone. Stanie się tak za sprawą kładki rowerowej, która została...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje