The North Face Nowa kolekcja
Wspinaczka skałkowa
Źródło: canva.com

Spróbuj wspinaczki skałkowej w Krakowie!

Jeśli marzysz o postawieniu pierwszych kroków we wspinaczce skałkowej, a do tego jesteś z Krakowa, w ramach miejskiej kampanii „Kraków w formie” możesz wziąć udział w bezpłatnych zajęciach wspinaczkowych współorganizowanych przez Klub Wysokogórski Kraków i Urząd Miasta Krakowa.

Miejska kampania edukacyjno-promocyjna „Kraków w formie” ma na celu zachęcenie mieszkańców do rekreacji i aktywności fizycznej w plenerze. W ramach kampanii miasto edukuje, motywuje, zaprasza na wspólne treningi oraz zachęca do korzystania z miejskiej infrastruktury sportowej.

Zajęcia ze wspinaczki odbędą się w poniedziałek 4 lipca na skałce „Strzelnica” w uroczysku Sikornik. Będą prowadzone przez instruktorów Polskiego Związku Alpinizmu z klubu Wysokogórskiego Kraków. Sprzęt wspinaczkowy zapewni Klub Wysokogórski Kraków – wystarczy zabrać sportowe buty i wygodny strój.

Sesja wspinaczkowa rozpocznie się od krótkiego wykładu na temat bezpieczeństwa i przygotowania do wspinaczki. Dopiero po tym odbędą się właściwe zajęcia wspinaczkowe z górną asekuracją, poprzedzone rozgrzewką.

Zajęcia będą odbywać się w trzech grupach 10-osobowych:

  • Grupa I, godz. 16.00
  • Grupa II, godz. 17.30
  • Grupa III, godz. 19.00

Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno dorosłych, jak i dzieci. Obowiązują zapisy – rejestracja na stronie Urzędu Miasta Krakowa.

Jeśli pogoda nie dopisze, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wydarzenia ze względów bezpieczeństwa.

Źródło: krakow.pl

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówDenis Urubko w Karakorum 5 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Denis Urubko kończy wyprawę w Karakorum po trzech udanych wejściachDenis Urubko, jeden z najbardziej utytułowanych himalaistów świata, jak zawsze w formie. W ciągu 11 dni zdobył trzy ośmiotysięczniki w...
Lawina na Manaslu 3 październik 2022
Lilianna Błazenek
Kolejna tragedia na Manaslu: jedna osoba nie żyjeTrwa smutna seria na Manaslu. Po poniedziałkowej lawinie, w której zginął jeden z przewodników, a kilkunastu zostało rannych oraz śmiertelnym...
Ekipa Polar Sport Denali Adventure w komplecie, jeszcze w cywilizacji 30 maj 2022
Marcin Kijowski
Polar Sport Denali Adventure na dachu Ameryki Północnej! Denali zdobyte! Wspaniałe wieści nadeszły do nas nad ranem: ekipa Polar Sport Denali Adventure w komplecie zameldowała się na najwyższym...
19 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Tragedia na Sokolicy w Dolinie BędkowskiejNie żyje 50-letni mężczyzna, który wspinał się na słynnej Sokolicy w Dolinie Będkowskiej.
Projekt Jura bez barier 30 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Akcja „Jura bez barier” cieszy się coraz większym zainteresowaniemZ roku na rok Jura Krakowsko-Częstochowska zyskuje na popularności. Dzięki akcji „Jura bez barier” prowadzonej przez Związek Gmin Polskich...
Miejsce zejścia lawiny na Draupadi Ka Danda II 8 październik 2022
Lilianna Błazenek
26 ofiar śmiertelnych lawiny, 3 osoby poszukiwane w Himalajach GarhwaluWe wtorek 4 października miał miejsce jeden z najtragiczniejszych w skutkach wypadków w historii wspinania. Lawina, która zeszła pod szczytem...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje