Beskida
Źródło: Beskida facebook

Beskida 2022 – wędrówka szczytami Beskidu Śląskiego na zakończenie lata

Pieszy maraton Beskida 2022 – wydarzenie, które zgromadzi górskich piechurów, odbędzie się w sobotę 24 września. Start rajdu o godz. 07.00.

Beskida 2022 jest wymagającą, prawie 60-kilometrową wyrypą, ale nie ma w niej rywalizacji – to wydarzenie, którego zadaniem jest nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim ukazanie piękna niezwykłego zakątka Polski, jakim są Beskidy. Uczestnicy muszą pokonać trasę o długości około 60 km w terenie górskim i zmieścić się w czasie 17 godzin. Trasa wiedzie znakowanymi szlakami turystycznymi po 10 szczytach Beskidu Śląskiego. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Szczyrku u stóp skoczni narciarskich. Na uczestników rajdu czekają na mecie pamiątkowe medale i dyplomy ukończenia wyrypy.

Pomysł zorganizowania imprezy zrodził się w głowach dwóch przyjaciół, którzy od wielu lat przemierzają różne górskie szlaki, a którym najbliższe sercu są Beskidy. W styczniu tego roku powołali do życia Stowarzyszenie Beskida, którego celem jest ukazywanie i przybliżanie piękna Beskidów. Cel ten chcą realizować poprzez organizację imprez w formie pieszych maratonów o charakterze górskim. Teren działania stowarzyszenia to pasmo Beskidów od Ustronia do Wołosatego. Chcą dotrzeć do szerokiego grona turystów górskich, zarówno do tych, którzy wjeżdżają wyciągiem na Skrzyczne, jak i do tych, którzy przechodzą Główny Szlak Beskidzki.

Impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Źródło: beskida.pl

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 17 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
W górach sypie śniegiem, drogowcy apelująNawet pół metra śniegu może spaść do końca tygodnia w Tatrach. Przed nadchodzącym weekendem drogowcy apelują do kierowców o ostrożność,...
Pielgrzymy w Karkonoszach 14 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Karkonosze: w weekend ponowne otwarcie szlaku do PielgrzymówDobra wiadomość dla turystów wybierających się pod koniec tygodnia w Karkonosze. Karkonoski Park Narodowy poinformował, że w najbliższy...
Pracowity weekend ratowników TOPR 31 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Ratownicy TOPR podsumowali ostatni październikowy weekendTo były pracowite dni TOPR-owców. Od początku weekendu aż dziesięć razy wyruszali w góry nieść pomoc turystom.
8 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Jak zdobyć Mnicha? Kilka praktycznych wskazówekNajlepiej i najbardziej bezpiecznie Mnicha zdobywa się z przewodnikiem. Wycieczka taka warta jest każdej ceny, a wrażenia pozostaną na całe...
29 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Zamknięty szlak przez RohatkęUwaga, utrudnienia na szlakach - tym razem po słowackiej stronie Tatr.
Hamak Ticket To The Moon 1 maj 2022
Redakcja OutdooroweABC
Hamak Ticket To The Moon, czyli jak bujają na BaliHamaki turystyczne Ticket to the Moon kilka lat temu zadebiutowały na polskim rynku. Jak kołyszą te kolorowe cuda z Bali? Na własnej skórze...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje