Niedźwiedź
Źródło: pixabay.com

Tatry Słowackie: niedźwiedź zaatakował biegacza w Małej Fatrze

Niedźwiedzie nadzwyczaj licznie w tym roku pozwalają się zaobserwować w Tatrach, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie. Tym razem spotkanie drapieżnika z człowiekiem zakończyło się wyjątkowo dramatycznie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych Horská záchranná služba otrzymała zgłoszenie z prośbą o pomoc 38-letniemu Słowakowi, który został zaatakowany przez niedźwiedzia. Mężczyzna biegał żółtym szlakiem w okolicach Jaworzyny Walczańskiej w zachodniej części Małej Fatry, kiedy napadł go drapieżnik.

Według informacji podanych przez ratowników HZS niedźwiedź rzucił się na biegacza trzy razy. Najpierw zaatakował jego twarz i głowę, potem jeszcze dwukrotnie podszedł do leżącego mężczyzny i pogryzł prawie całe jego ciało: ręce, nogi i tułów.

Ratownicy z Horskiej záchrannej služby udzielili biegaczowi pierwszej pomocy na miejscu, a potem przetransportowali go do miejscowości Valča, gdzie został przekazany załodze karetki pogotowia. Na razie nie jest znany stan poszkodowanego biegacza.

To już drugi zanotowany w tym roku atak niedźwiedzia na człowieka w Tatrach Słowackich. W czerwcu drapieżnik rzucił się na nagrywającego go fotografa, powalił na ziemię i dotkliwie go pogryzł. Mężczyzna doznał wielu ran, na szczęście jednak niezagrażających życiu, i o własnych siłach zszedł z gór.

Źródło: Horska záchranna služba

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 24 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Ostrzeżenie przed kąpielami w Jeziorze CzorsztyńskimBakterie kałowe wykryto w Jeziorze Czorsztyńskim - potwierdza sanepid. Sztuczny zbiornik na Dunajcu to bardzo popularne na Podhalu kąpielisko,...
15 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
Lawinowe ABC: jak uniknąć terenowych pułapekSonda, łopata czy detektor to nie wszystko. W zimie, w terenie zagrożonym lawinami, sprzęt trzeba mieć, ale nawet ten najlepszy i najdroższy to...
Nosal 13 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: kolejny krok w stronę reaktywacji NosalaTatrzański Park Narodowy, odpowiedzialny za budowę nowej stacji narciarskiej na Nosalu, ogłosił wstępne konsultacje w sprawie inwestycji.
Pielgrzymy w Karkonoszach 14 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Karkonosze: w weekend ponowne otwarcie szlaku do PielgrzymówDobra wiadomość dla turystów wybierających się pod koniec tygodnia w Karkonosze. Karkonoski Park Narodowy poinformował, że w najbliższy...
Śmigłowiec TOPR 10 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: mężczyzna odnaleziony po dwóch dniach poszukiwań. Był poważnie ranny.We czwartek około godz. 10 ratownicy TOPR odnaleźli poszukiwanego mężczyznę – mieszkańca powiatu nowotarskiego, który 8 czerwca wyszedł z...
KatoHej! Festiwal 2022 24 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Szósta edycja KatoHej! Festiwal już w tym tygodniuFestiwal odbędzie się 25 listopada 2022 roku w siedzibie Miasta Ogrodów w Katowicach. KatoHej! dedykowany jest miłośnikom podróży, gór,...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje