The North Face Nowa kolekcja
Brama w Gorce
Źródło: Brama w Gorce Facebook

Brama w Gorce: kiedy otwarcie potężnej inwestycji?

Od dwóch lat trwają prace nad budowanym z rozmachem Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym „Brama w Gorce” w Waksmundzie. Otwarcie projektu zapowiadano na trzeci kwartał tego roku, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany. Inwestor na swoim profilu na Facebooku na razie enigmatycznie podaje, że nastąpi to „już wkrótce”.

Nowoczesny kompleks przyrodniczo-edukacyjny został wzniesiony we wsi Waksmund u podnóża Gorców, w dolinie potoku Mały Kowaniec. Na stronie internetowej inwestora czytamy, że celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja przyrodnicza oraz popularyzacja Gorców poprzez pokazanie piękna gorczańskiej przyrody z 3 perspektyw:

  • nadziemnej – z perspektywy ścieżki na poziomie wierzchołków drzew,
  • naziemnej – z perspektywy szlaków spacerowych po gruncie wraz z ekspozycją przyrodniczą,
  • podziemnej – z poziomu 40-metrowego tunelu z ekspozycją przyrodniczą zwierząt gorczańskich.

Jak chwali się inwestor, taka forma spaceru przyrodniczego zostanie zaproponowana turystom w Europie po raz pierwszy.

Obiekt rzeczywiście wygląda imponująco: dwie wieże widokowe (35 i 17 metrów), galeria widokowa w koronach drzew, pawilon edukacyjny z funkcją warsztatową, sala kinowa, bacówka, zaplecze gastronomiczne. Obiekt w całości będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

W obrębie parku edukacji przyrodniczej będą prowadzone żywe lekcje przyrody i historii dla najmłodszych. Planowane są również ekspozycje okolicznościowe i imprezy plenerowe, pokazy, warsztaty oraz wystawy.

Z atrakcji będzie można korzystać cały rok.

Źródło: Brama w Gorce

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 22 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Remont Orlej Perci. Ważna informacja dla turystówJeśli tylko pogoda na to pozwoli, w czwartek ruszy kolejny etap remontu szlaku na Orlej Perci w Tatrach. Turyści muszą spodziewać się utrudnień...
Spodnie treckingowe 17 kwiecień 2022
Rafał Włodarczyk
Spodnie trekkingowe. Niby takie oczywiste a jednak…Wielu początkujących turystów powie: "Jeansy wystarczą”, a Beskidy czy Tatry to nie Himalaje. Ale czy rzeczywiście?
14 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Remont drogi do Morskiego Oka. Ważne informacje dla turystówSpore utrudnienia czekają na turystów wędrujących do Morskiego Oka. Dziś na fragmencie drogi rozpoczyna się remont.
Kolejka gondolowa w Solinie 13 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
W lipcu otwarcie kolejki gondolowej w SolinieJuż od najbliższych wakacji będzie można podziwiać zielone wzgórza nad Soliną z perspektywy przeszklonych gondoli kolei widokowej, której...
Bieszczady zimą 5 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Zimą także płacimy za wejście do Bieszczadzkiego Parku NarodowegoBieszczadzki Park Narodowy przypomina na swojej stronie internetowej, że wejście na teren szlaków oraz ścieżek przyrodniczych Parku w okresie...
Dominika Łacek testuje matę Therm-A-Rest Prolite Apex 18 maj 2022
Dominika Łacek
Mata Therm-A-Rest Prolite Apex. TestWygoda i komfort to rzeczy mocno subiektywne. Znając się na sprzęcie turystycznym, jestem w pewien sposób jeszcze trudniejszym klientem –...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje