The North Face Nowa kolekcja
Orla Perć
Źródło: pixabay.com

Szlak na Orlą Perć już w całości dostępny dla turystów

Dobre wieści na długi weekend dochodzą z Tatr: remontowany od 1 sierpnia czerwono znakowany fragment szlaku na Orlą Perć od dzisiaj ponownie otwarty.

Szlak na odcinku od Skrajnego Granatu do Przełęczy Krzyżne został zamknięty z powodu remontu związanego z wymianą sztucznych ułatwień na nim zamontowanych (łańcuchów). Wymieniono też część nawierzchni i usunięto luźne kamienie. Od dzisiaj najtrudniejszy szlak w polskich górach jest w całości dostępny dla turystów.

Po zakończeniu prac na szlaku na Orlą Perć TPN zapowiada zamknięcie żółto znakowanego szlaku na odcinku Czarny Staw Gąsienicowy — Skrajny Granat.

Nadal nieczynny jest z powodu remontu żółty szlak na odcinku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz (w obu kierunkach). TPN nie podaje terminu zakończenia prac.

Aktualne komunikaty TPN informują o wzmożonym ruchu turystycznym w Tatrach. W miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) mogą tworzyć się kolejki — dotyczy to zwłaszcza kopuły szczytowej Giewontu, Rysów, Świnicy oraz Orlej Perci. Może to wydłużyć czas trwania wycieczki, co należy wziąć pod uwagę podczas planowania trasy. Na szlakach, w miejscach zacienionych, może być mokro i ślisko.

Wszystkie bieżące komunikaty o utrudnieniach na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego znajdziemy na stronie internetowej parku https://tpn.pl/zwiedzaj, a mapy z zaznaczonymi zamkniętymi szlakami na portalu http://geoportaltatry.pl

Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówNosal 13 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: kolejny krok w stronę reaktywacji NosalaTatrzański Park Narodowy, odpowiedzialny za budowę nowej stacji narciarskiej na Nosalu, ogłosił wstępne konsultacje w sprawie inwestycji.
Horská záchranná služba 6 październik 2022
Lilianna Błazenek
Poważny wypadek w Tatrach Słowackich: 71-letni Polak spadł z Rysów71-letni polski turysta, wchodząc na Rysy od strony słowackiej, spadł 300 metrów w przepaść w kierunku Żabich Stawów Mięguszowieckich i...
3 październik 2023
Marcin Kijowski
Przyroda czy narciarski lunapark. Aktywiści walczą o sokoła w Tatrach- Wnioskujemy o utworzenie strefy ochrony ostoi wokół gniazda sokoła wędrownego na Nosalu, ponieważ instytucjom powołanym do chronienia...
Jazda w warunkach zimowych w Czechach 17 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Jazda samochodem w Czechach w warunkach zimowychKarkonoski Park Narodowy przypomina, że przekraczając taki znak w Czechach, samochody muszą posiadać wyposażenie zimowe.
Pielgrzymy w Karkonoszach 14 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Karkonosze: w weekend ponowne otwarcie szlaku do PielgrzymówDobra wiadomość dla turystów wybierających się pod koniec tygodnia w Karkonosze. Karkonoski Park Narodowy poinformował, że w najbliższy...
4 październik 2023
Martyna Hetmańczyk
Przez Rysy nie wrócimy. Kontrole i zamknięte przejścia ze SłowacjąO północy Polska wprowadziła kontrole na granicy ze Słowacją. Co najmniej przez dziesięć najbliższych dni turyści nie będą mogli...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje