The North Face Nowa kolekcja
Pociąg do Zakopanego
Źródło: PKP PLK

W wakacje dojedziemy pociągiem (prawie) do Zakopanego

Od 25 czerwca PKP PLK planuje tymczasowe przywrócenie bezpośrednich dalekobieżnych i regionalnych połączeń kolejowych do stolicy Tatr. Niestety, do starego zakopiańskiego dworca nie dojedziemy.

Od czterech lat trwa przebudowa kolejowej zakopianki na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane. Poza wakacjami i feriami organizowana jest na tej trasie komunikacja zastępcza. Prace są regularnie przerywane na sezon letni i zimowy, ze względu na zwiększoną liczbę turystów przybywających pod Giewont. Tak będzie i w tym sezonie.

Na podróżnych udających się do Zakopanego czekać będzie jeszcze jedna zmiana. Ze względu na prace modernizacyjne na stacji Zakopane, przystanek końcowy będzie zlokalizowany w Spyrkówce – stacji serwisowej PKP Intercity, 2 kilometry od starego dworca. Do dyspozycji podróżnych będzie kontenerowy dworzec z poczekalnią, kasami oraz toaletami. Jak zapewnia PKP – do końca sierpnia na stacji tymczasowej dyżurować będą informatorzy mobilni.

Niestety, ze względu na zbyt krótki odcinek, nie jest przewidziana komunikacja zastępcza do centrum miasta, więc podróżni skazani są na dotarcie tam na własną rękę. To około trzech kilometrów od Krupówek. W pobliżu zlokalizowany jest przystanek autobusów komunikacji miejskiej, z którego można skorzystać. Ze względu na dużą liczbę turystów przybywających w Tatry może to jednak okazać za mało.

Ukończenie remontu linii kolejowej i uruchomienie zmodernizowanej stacji docelowej przewidziane jest na koniec 2023 roku. Na realizację projektu przeznaczono przeszło 1,1 mld zł.

W obrębie stacji Zakopane prace prowadzi także zakopiański urząd miasta, który buduje tu intermodalny węzeł przystankowy.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 13 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
Dramatyczny atak niedźwiedzia w BieszczadachPonad trzy godziny trwała akcja ratunkowa po ataku niedźwiedzia w Bieszczadach w rejonie nieistniejącej wsi Hulskie obok Zatwarnicy. Poważnie...
29 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Owce wracają z wypasu. Czas na jesienny redyk Swoje święto obchodzą dziś wszystkie Michały, a to tradycyjny dzień jesiennego redyku. Po długim wypasie owce wracają z hal do zimowych...
21 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Nocleg za 1000 zł w Morskim Oku1000 złotych - tyle tych dwóch panów kosztował nocleg pod gwiazdami w rejonie Morskiego Oka.
Horska Zachranna Służba transportuje ciało polskiego turysty 8 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Tatry Słowackie: nie żyje 24-letni polski turystaSmutne wieści dotarły wczoraj z Tatr Słowackich. Horska Zachranna Służba odnalazła ciało 24-letniego turysty z Polski, który w niedzielę...
18 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Zimowa szkoła górska - naucz się bezpiecznie bawić w górachGóry latem są piękne, ale zimą… jeszcze piękniejsze! Jeśli jeszcze nie próbowaliście, jak smakują Tatry zimą, to najlepszy moment, by...
Horská Záchranná Služba podczas akcji ratunkowej 16 maj 2022
Sylwia Pachota-Rura
Horská Záchranná Služba podsumowała sezon zimowy 2021/2022Horská Záchranná Služba zakończyła sezon zimowy 2021/2022 w Tatrach. Czas na podsumowanie tego, co się wydarzyło w minionym sezonie. Co...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje