Dolina Pięciu Stawów Polskich
Źródło: Kamera internetowa TOPR

Zamknięcie wybranych szlaków w Tatrach w okresie zimowym

Podobnie jak w latach ubiegłych, od 1 grudnia nastąpiły zmiany w przepisach poruszania się po Tatrzańskim Parku Narodowym. Zmiany dotyczą zamknięcia wybranych szlaków dla ruchu turystycznego i poruszania się po szlakach po zmroku.

W okresie od 1 grudnia 2022 r. do 15 maja 2023 r. pozostają zamknięte dla ruchu turystycznego następujące odcinki szlaków turystycznych:

  • czerwony szlak z Przełęczy w Grzybowcu na Wyżnią Kondracką Przełęcz
  • zielony szlak z Doliny Tomanowej (od skrętu przy Kamienistym Żlebie) na Chudą Przełączkę
  • niebieski szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Świstówką Roztocką nad Morskie Oko

Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej nadal pozostaje zamknięta do odwołania.

Na terenie Tatr Słowackich (TANAP-u) od 1 listopada 2022 r. do 15 czerwca 2023 r. zamknięte są szlaki powyżej schronisk.

Jednocześnie w okresie od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. TPN zniósł zakaz poruszania się po zmroku na tatrzańskich szlakach, aby ułatwić planowanie turystom wycieczek w okresie, w którym dzień jest bardzo krótki.

Mapę z zaznaczeniem aktualnych zamknięć i utrudnień na szlakach można śledzić na portalu geoportaltatry.pl w aplikacji TPN.

Źródło: TPN

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówNosal 13 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: kolejny krok w stronę reaktywacji NosalaTatrzański Park Narodowy, odpowiedzialny za budowę nowej stacji narciarskiej na Nosalu, ogłosił wstępne konsultacje w sprawie inwestycji.
2. Konferencja Bezpieczeństwo na Szczycie 5 styczeń 2023
Sylwia Pachota-Rura
2. Konferencja Bezpieczeństwo na Szczycie już w tym tygodniu w KatowicachCo zrobić, gdy spotkasz niedźwiedzia? Jakie rzeczy warto mieć w plecaku? Jak wyznaczyć kierunek trasy? Jak wezwać pomoc, gdy jej potrzebujemy?
KatoHej! Festiwal 2022 24 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Szósta edycja KatoHej! Festiwal już w tym tygodniuFestiwal odbędzie się 25 listopada 2022 roku w siedzibie Miasta Ogrodów w Katowicach. KatoHej! dedykowany jest miłośnikom podróży, gór,...
Pożar schroniska na Hali Kondratowej 1 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Tatry: Pożar schroniska na Hali Kondratowej. Nie ma ofiarNajmniejsze schronisko PTTK polskich Tatr stanęło wczoraj w płomieniach. Około godziny 16.00 na poddaszu budynku pojawił się ogień. Jeszcze...
18 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Zimowa szkoła górska - naucz się bezpiecznie bawić w górachGóry latem są piękne, ale zimą… jeszcze piękniejsze! Jeśli jeszcze nie próbowaliście, jak smakują Tatry zimą, to najlepszy moment, by...
23 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Trzy plecaki na jednodniową przygodę w górachMa zmieścić apteczkę, czołówkę, dodatkowe ubranie, jedzenie i dużo picia. Będzie miło, jak upchamy w nim kije, raczki, a zimą raki, kask,...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje