Horská záchranná služba
Źródło: Horská záchranná služba facebook

Poważny wypadek w Tatrach Słowackich: 71-letni Polak spadł z Rysów

71-letni polski turysta, wchodząc na Rysy od strony słowackiej, spadł 300 metrów w przepaść w kierunku Żabich Stawów Mięguszowieckich i doznał poważnych obrażeń ciała.

Horská záchranná služba poinformowała wczoraj o wypadku w Tatrach Wysokich w rejonie Rysów. W godzinach popołudniowych słowaccy ratownicy otrzymali zgłoszenie telefoniczne od świadka zdarzenia z prośbą o pomoc. Świadek przekazał, że nie ma kontaktu wzrokowego z poszkodowanym, ani go nie słyszy.

Na miejsce wypadku zadysponowano ratowników z Regionalnego Ośrodka Tatry Wysokie, którzy we współpracy z ratownikami lotniczymi zlokalizowali rannego mężczyznę z pokładu śmigłowca. Turysta został ewakuowany helikopterem do Starego Smokowca, gdzie otrzymał pierwszą pomoc medyczną, a następnie przewieziony do szpitala w Popradzie.

Według informacji słowackich ratowników, upadek z 300 metrów spowodował u mężczyzny poważne obrażenia głowy oraz najprawdopodobniej wiele obrażeń wewnętrznych.

Warunki w Tatrach Wysokich są nadal trudne. Powyżej 1700 m n.p.m. zalega warstwa śniegu. W niektórych miejscach istnieje ryzyko zejścia niewielkich lawin, szczególnie w godzinach popołudniowych ze względu na działanie słońca.

Źródło: Horská záchranná služba

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówSęp płowy w Babiogórskim Parku Narodowym 20 maj 2022
Lilianna Błazenek
Sensacja ornitologiczna: sęp płowy ponownie w Polsce!Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie poinformowała w swoich mediach społecznościowych, że na Hali Śmietanowej na terenie...
Beskid Wyspowy 3 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Kontrowersyjna inwestycja na najpiękniejszej polanie w Beskidzie WyspowymOdwiedzający Beskid Wyspowy mogą stracić jeden z najbardziej malowniczych widoków, który jeszcze do niedawna cieszył oczy wszystkich...
Poprad 29 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Turystyczny pociąg z Muszyny do słowackiego Popradu wraca na tory w sezonie zimowymDobra wiadomość dla turystów: od 31 grudnia będą znowu mogli wybrać się w Słowackie Tatry pociągiem. Sezonowo uruchamiany Beliansky Express...
Wizualizacja schroniska na Połoninie Wetlińskiej 10 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Bieszczady: Nowa Chatka Puchatka otwarta dla turystów w sierpniuMimo kilkumiesięcznego opóźnienia w pracach przy budowie nowego schroniska na Połoninie Wetlińskiej wygląda na to, że budynek będzie gotowy...
8 wrzesień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Wymienią słynną drabinkę na Kozią Przełęcz?Utrudnienia na Orlej Perci. 12 września część najtrudniejszego szlaku w polskich Tatrach zostanie zamknięta na jeden dzień. Wymienione zostaną...
13 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
Śnieg i I stopień zagrożenia lawinowego w TatrachW Tatrach sypnęło śniegiem i po raz pierwszy w tym sezonie TOPR ogłosiło 1. stopień zagrożenia lawinowego.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje