The North Face Nowa kolekcja
Dolina Pięciu Stawów Polskich
Źródło: Pixabay

Kolejny szlak w Tatrach zamknięty od 1 sierpnia

Tatrzański Park Narodowy poinformował o kolejnym planowanym zamknięciu fragmentu szlaku od 1 sierpnia. Tym razem chodzi o szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Szpiglasową Przełęcz.

Zgodnie z komunikatem TPN, od 1 sierpnia nastąpi otwarcie górnego fragmentu szlaku prowadzącego na Szpiglasowy Wierch, a zamknięty zostanie szlak z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Szpiglasową Przełęcz.

W związku z zamknięciem tego odcinka szlaku, turyści idący od Morskiego Oka muszą przygotować się na zmiany. Będą mogli dotrzeć na Szpiglasową Przełęcz i wejść na Szpiglasowy Wierch, jednak będą musieli wracać tą samą drogą, gdyż przejście do D5SP nie będzie możliwe.

W związku z licznymi pytaniami turystów, Tatrzański Park Narodowy na swoim profilu na Facebooku wyjaśnił, dlaczego konieczne jest wykonywanie remontów szlaków w sezonie letnim, kiedy trwa szczyt sezonu turystycznego: „Nie da się remontować szlaków po sezonie wakacyjnym, ponieważ pokrywa śniegu w wysokich partiach gór zalega do drugiej połowy czerwca, a jesienny śnieg potrafi przykryć szlaki już we wrześniu. Trudno również wyznaczyć dokładne terminy wyłączania pewnych odcinków, bo w Tatrach wiele zależy od zmiennej pogody”.

Listę zamkniętych aktualnie szlaków można znaleźć komunikatach turystycznych TPN oraz na http://geoportaltatry.pl, gdzie umieszczone są mapki z zaznaczonymi zamknięciami i utrudnieniami na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: TPN

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówGiewont 29 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Turysta porażony piorunem na GiewoncieW środę kilka minut po godzinie 17 do centrali Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dotarło zgłoszenie o porażeniu piorunem...
Budynek kolei linowej na Kasprowym Wierchu 2 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Akcja #Stacja Edukacja 2022 na Kasprowym WierchuNa Kasprowym Wierchu wystartowała akcja przygotowana wspólnie przez Polskie Koleje Linowe i Tatrzański Park Narodowy.
Stacja badawcza w Litworowym Kotle 22 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Misja „łowców mrozu” w Czerwonych Wierchach ukończonaPoszukiwacze polskiego bieguna zimna zajmujący się badaniami mrozowisk tatrzańskich ukończyli ważną fazę swojego projektu – 20 czerwca...
Zamknięty szlak na Kozi Wierch 23 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zamknięcie szlaku na Kozi WierchOd poniedziałku 27 czerwca do odwołania szlak na Kozi Wierch z Doliny Pięciu Stawów Polskich będzie zamknięty. O zamknięciu czarnego szlaku...
Szkolenie TPN 8 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Sierpniowe szkolenia w Tatrach dla twórców internetowychTatrzański Park Narodowy zaprasza twórców internetowych szukających nowych inspiracji i tematów na dwie wyjątkowe wyprawy. To kolejne szkolenia...
Lubań wieża widokowa 26 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Bieg na Lubań - organizatorzy przedłużają zapisyJuż 5 sierpnia o godz. 14 w Ochotnicy Dolnej wystartuje bieg na Lubań. Zawodnicy pobiegną niebieskim szlakiem PTTK, meta biegu zostanie...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje