The North Face Nowa kolekcja
Ze względu na rosnący ruch turystyczny Bieszczady zostaną połączone z szlakiem rowerowym Green Velo
Źródło: Pixabay

Bieszczady zostaną połączone ze wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników podróży rowerowych w Bieszczadach.  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przygotowuje projekt rozbudowy sieci turystycznych tras rowerowych na terenie Bieszczad i włączenie ich do szlaku rowerowego Green Velo.

Ze względu na zwiększający się ruch turystyczny w Bieszczadach, w tym rozwijającą się turystykę rowerową, niezbędne jest stworzenie spójnej i uporządkowanej głównej trasy rowerowej tego obszaru. Już w 2021 roku rozpoczęło się opracowywanie dokumentacji projektowej dla poszczególnych odcinków trasy. Faza projektowa ma się zakończyć w tym roku.

Projektowana trasa będzie biegła z Przemyśla poprzez Kalwarię Pacławską, Hoszów (odnoga do Ustrzyk Dolnych), Czarna (odnoga do Michniowiec), Ustrzyki Górne (odnoga do Wołosatego), Brzegi Górne, Cisną do Majdanu.

Trasa będzie częściowo przebiegła wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 896 Ustrzyki Dolne - Czarna - Ustrzyki Górne oraz wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 897 Tylawa – Komańcza – Radoszyce – Cisna – Ustrzyki Górne – Wołosate – granica państwa na odcinku Majdan – Ustrzyki Górne.

Szlak rowerowy Green Velo, czyli Wschodni Szlak Rowerowy, przechodzi przez pięć województw wschodniej Polski i jest najdłuższym, spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. Przebiega głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (397 km), podlaskiego (598 km), lubelskiego (414 km), podkarpackiego (459 km) i świętokrzyskiego (210 km). Niemal 580 km (29% długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9% długości trasy) przypada na doliny rzek.

Źródło: Nowiny24.pl

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówBudynek kolei linowej na Kasprowym Wierchu 2 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Akcja #Stacja Edukacja 2022 na Kasprowym WierchuNa Kasprowym Wierchu wystartowała akcja przygotowana wspólnie przez Polskie Koleje Linowe i Tatrzański Park Narodowy.
Ścianka wspinaczkowa 17 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
PZA zatwierdził nowy format zawodów w konkurencji boulderingPowstał nowy format zawodów pod nazwą bouldering zespołów mieszanych (boulder mixed team). Zgodnie z zapisami przepisów wspinaczki sportowej...
Nowy sklep firmowy Salewa w Krakowie 8 luty 2023
Marcin Kijowski
Nowy sklep firmowy Salewa w KrakowieOd soboty Salewa ma nowy salon firmowy w Krakowie. Sklep powstał na pierwszym piętrze Galerii Krakowskiej, w samym centrum miasta. Wypełniają go...
Chudy Wawrzyniec 11 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Chudy Wawrzyniec i Mała Rycerzowa zapraszają już w weekend!Miłośnicy obcowania z naturą i sprawdzania własnych granic spotkają się już za kilka dni na trasach Chudego Wawrzyńca oraz...
Oznaczenia TANAP o ograniczeniach na trasach 24 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
TANAP przestrzega turystów przed wędrówką w rejon Łomnickiego StawuW opublikowanym w sobotę komunikacie Słowacki Tatrzański Park Narodowy prosi turystów o wstrzymanie się z wycieczkami na trasie pomiędzy...
Karkonoski Park Narodowy 13 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Zostań przewodnikiem Karkonoskiego Parku NarodowegoKarkonoski Park Narodowy organizuje pierwsze w tym roku szkolenie dla przewodników górskich sudeckich w ramach programu edukacyjnego „Przewodnik...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje