Szkolenie z jazdy na nartach biegowych dla początkujących
Źródło: Polar Sport Adventures

Biegówki w Zębie z panoramą Tatr dla początkujących!

Polar Sport Adventures zaprasza na jednodniowe szkolenia z jazdy na biegówkach, czyli aktywną niedzielę w najlepszym wydaniu.

Podziwiając tatrzańskie krajobrazy, pod okiem najlepszych instruktorów, nie tylko zgłębimy tajniki narciarstwa biegowego, ale także wzmocnimy ponad 90% mięśni całego ciała. Biegówki w Tatrach prowadzone są na trasach biegowych położonych w Kościelisku – Chotarz lub Ząb.

Niezależnie od tego, czy mieliście już styczność z nartami biegowymi, czy stawiacie pierwsze kroki — wiadomo, że w grupie raźniej. Poziom szkolenia zostanie dobrany do stopnia sprawności i możliwości kondycyjnych uczestników. Dla zaprawionych biegaczy instruktorzy Polar Sport Adventures zaproponują ambitniejsze trasy z większą dawką emocji.

Najbliższy termin podstawowego szkolenia z jazdy na biegówkach to 15 stycznia 2023. r.

Plan szkolenia:

 • 7:00 - zbiórka w Polar Sport Strefa Outdoor (ul. Kałuży 1, Kraków 30-111)
 • 7:15 - wyjazd z Krakowa
 • 9:15 - przyjazd do Zębu
 • 9:45 - rozgrzewka
 • 10:00 - 14:00 - szkolenie na trasie biegowej
 • 15:00-17:00 - powrót do Krakowa

Planowana trasa
Trasa panoramiczna Ząb prowadzi wierchem Suchego, miejscami z nieco wyższymi podbiegami i zjazdami.

Dla kogo?
Poziom trudności — podstawowy
Wymagana kondycja: dobra
Biegówki to sport dla każdego nie musimy mieć wielkich umiejętności. Szkolenie przeznaczone jest dla początkujących narciarzy biegowych, trasa o małym nachyleniu. Szkolenie zacznie się od stylu klasycznego.

Szkolenie poprowadzi Marta Kocemba — licencjonowany instruktor narciarstwa biegowego SITN PZN. Marta to absolwentka i była zawodniczka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Instruktor Narciarstwa Biegowego SITN PZN. Swoje pierwsze kroki na biegówkach stawiała jako dziecko. Aktualnie jest studentką II stopnia Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Okres letni poświęca szkoleniom na nartorolkach. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie innym, a przede wszystkim zarażać swoją pasją do narciarstwa biegowego.

Co należy zabrać ze sobą?

 • narty biegowe, buty, kije
 • plecak (pojemność ok. 20 l) lub pas biodrowy
 • czapkę x2 (lżejszą na trening i ciepłą po treningu)
 • rękawiczki x2 (lżejsze na trening oraz wersję cieplejszą)
 • kurtkę oddychającą (z membraną lub typu softshell)
 • kurtkę cieplejszą po treningu
 • spodnie oddychające
 • okulary przeciwsłoneczne
 • krem przeciwsłoneczny (wysoki filtr)
 • izotonik min 1l,
 • termos z ciepłą herbatą
 • prowiant na szkolenie np. baton energetyczny według indywidualnego zapotrzebowania

Więcej szczegółów na temat tego szkolenia znajdziecie na stronie Polar Sport Adventures.

Wszystkie terminy szkoleń z jazdy na biegówkach w wersji podstawowej, średnio zaawansowanej i zaawansowanej, znajdziecie na stronie z ofertą zimową Polar Sport Adventures.

Planowane trasy biegowe szkoleń organizowane przez Polar Sport Adventures, w zależności od stopnia zaawansowania :

 • Biegówki podstawowe: trasa Kościelisko — Chotarz, pętla między Nędzówką a Gronikiem.
 • Biegówki średnio zaawansowane: trasa Doliną Kościeliską do Schroniska na Hali Ornak, znakowanym szlakiem turystycznym. Niewielki podbieg do schroniska i dłuższy zjazd do Polany Smytniej.
 • Biegówki zaawansowane: trasa Obidowa, tzw. stokówką na grzbiet Średniego Wierchu, do szczytu Rozdziele, przez Halę Turbacz, do schroniska PTTK na Turbaczu. Zjazd tą samą drogą.

Źródło: Polar Sport Adventures

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówLetnia panorama Tatr 20 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
W sobotę w Tatrach mogą pojawić się gwałtowne burzeTatrzański Park Narodowy wydał nowy komunikat turystyczny, w którym ostrzega przed możliwymi burzami i silnym wiatrem dzisiaj w godzinach...
Aleksandra Kałucka 14 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
W Innsbrucku rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowejPolska reprezentacja w silnym składzie z siostrami Natalią i Aleksandrą Kałuckimi na czele będzie walczyć o kolejne medale.
Akcja edukacyjna TPN PoSzlaki 6 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Powraca program edukacyjny PoSzlaki w Tatrzańskim Parku NarodowymTatrzański Park Narodowy ponownie zaprasza wszystkich turystów odwiedzających latem Tatry do udziału w programie edukacyjnym PoSzlaki!
Platforma widokowa na górze Sobień 7 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Lepszy widok z Sobienia na BieszczadyNa górze Sobień w Bieszczadach leśnicy odnowili mostki, barierki oraz platformę widokową. Prace naprawcze trwały kilkanaście dni, dzięki nim...
Barszcz Sosnowskiego 14 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Uwaga na barszcz Sosnowskiego w Bieszczadach!Nadleśnictwo Baligród ostrzega nas przed toksyczną rośliną, którą znów możemy napotkać podczas wędrówek w Bieszczadach. Wygląda bardzo...
Budynek kolei linowej na Kasprowym Wierchu 2 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Akcja #Stacja Edukacja 2022 na Kasprowym WierchuNa Kasprowym Wierchu wystartowała akcja przygotowana wspólnie przez Polskie Koleje Linowe i Tatrzański Park Narodowy.

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje