The North Face Nowa kolekcja
Szkolenie z jazdy na nartach biegowych dla początkujących
Źródło: Polar Sport Adventures

Biegówki w Zębie z panoramą Tatr dla początkujących!

Polar Sport Adventures zaprasza na jednodniowe szkolenia z jazdy na biegówkach, czyli aktywną niedzielę w najlepszym wydaniu.

Podziwiając tatrzańskie krajobrazy, pod okiem najlepszych instruktorów, nie tylko zgłębimy tajniki narciarstwa biegowego, ale także wzmocnimy ponad 90% mięśni całego ciała. Biegówki w Tatrach prowadzone są na trasach biegowych położonych w Kościelisku – Chotarz lub Ząb.

Niezależnie od tego, czy mieliście już styczność z nartami biegowymi, czy stawiacie pierwsze kroki — wiadomo, że w grupie raźniej. Poziom szkolenia zostanie dobrany do stopnia sprawności i możliwości kondycyjnych uczestników. Dla zaprawionych biegaczy instruktorzy Polar Sport Adventures zaproponują ambitniejsze trasy z większą dawką emocji.

Najbliższy termin podstawowego szkolenia z jazdy na biegówkach to 15 stycznia 2023. r.

Plan szkolenia:

 • 7:00 - zbiórka w Polar Sport Strefa Outdoor (ul. Kałuży 1, Kraków 30-111)
 • 7:15 - wyjazd z Krakowa
 • 9:15 - przyjazd do Zębu
 • 9:45 - rozgrzewka
 • 10:00 - 14:00 - szkolenie na trasie biegowej
 • 15:00-17:00 - powrót do Krakowa

Planowana trasa
Trasa panoramiczna Ząb prowadzi wierchem Suchego, miejscami z nieco wyższymi podbiegami i zjazdami.

Dla kogo?
Poziom trudności — podstawowy
Wymagana kondycja: dobra
Biegówki to sport dla każdego nie musimy mieć wielkich umiejętności. Szkolenie przeznaczone jest dla początkujących narciarzy biegowych, trasa o małym nachyleniu. Szkolenie zacznie się od stylu klasycznego.

Szkolenie poprowadzi Marta Kocemba — licencjonowany instruktor narciarstwa biegowego SITN PZN. Marta to absolwentka i była zawodniczka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Instruktor Narciarstwa Biegowego SITN PZN. Swoje pierwsze kroki na biegówkach stawiała jako dziecko. Aktualnie jest studentką II stopnia Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Okres letni poświęca szkoleniom na nartorolkach. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie innym, a przede wszystkim zarażać swoją pasją do narciarstwa biegowego.

Co należy zabrać ze sobą?

 • narty biegowe, buty, kije
 • plecak (pojemność ok. 20 l) lub pas biodrowy
 • czapkę x2 (lżejszą na trening i ciepłą po treningu)
 • rękawiczki x2 (lżejsze na trening oraz wersję cieplejszą)
 • kurtkę oddychającą (z membraną lub typu softshell)
 • kurtkę cieplejszą po treningu
 • spodnie oddychające
 • okulary przeciwsłoneczne
 • krem przeciwsłoneczny (wysoki filtr)
 • izotonik min 1l,
 • termos z ciepłą herbatą
 • prowiant na szkolenie np. baton energetyczny według indywidualnego zapotrzebowania

Więcej szczegółów na temat tego szkolenia znajdziecie na stronie Polar Sport Adventures.

Wszystkie terminy szkoleń z jazdy na biegówkach w wersji podstawowej, średnio zaawansowanej i zaawansowanej, znajdziecie na stronie z ofertą zimową Polar Sport Adventures.

Planowane trasy biegowe szkoleń organizowane przez Polar Sport Adventures, w zależności od stopnia zaawansowania :

 • Biegówki podstawowe: trasa Kościelisko — Chotarz, pętla między Nędzówką a Gronikiem.
 • Biegówki średnio zaawansowane: trasa Doliną Kościeliską do Schroniska na Hali Ornak, znakowanym szlakiem turystycznym. Niewielki podbieg do schroniska i dłuższy zjazd do Polany Smytniej.
 • Biegówki zaawansowane: trasa Obidowa, tzw. stokówką na grzbiet Średniego Wierchu, do szczytu Rozdziele, przez Halę Turbacz, do schroniska PTTK na Turbaczu. Zjazd tą samą drogą.

Źródło: Polar Sport Adventures

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówTragedia pod Potrójną 3 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Tragedia w Beskidach. Nie żyje turystkaNa jednym z beskidzkich szlaków prowadzącym na szczyt Potrójnej znaleziono dwie osoby w stanie głębokiej hipotermii. Niestety jednej z nich nie...
Przewodnik skiturowy po polskich górach 19 grudzień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Powstał nowy przewodnik skiturowy po polskich górachW sprzedaży jest już dostępna nowa książka Wojciecha Szatkowskiego zatytułowana „Narciarstwo wolności” - przewodnik skitourowy po polskich...
Ed Webster nie żyje 1 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Nie żyje Ed Webster, amerykańska legenda wspinaniaW wieku 66 lat zmarł nagle na atak serca Ed Webster, pisarz, fotograf, a przede wszystkim wybitny alpinista, który zapisał się na kartach...
18. Warszawski Przegląd Filmów Górskich 7 listopad 2022
Lilianna Błazenek
18. Warszawski Przegląd Filmów Górskich już w przyszłym tygodniuJuż po raz osiemnasty Warszawski Przegląd Filmów Górskich zaprasza miłośników gór do stołecznego kina Wisła. Od 16 do 20 listopada...
10. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego w Szczecinie 22 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
10. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego24 listopada rozpocznie się w Szczecinie wydarzenie przyciągające wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w...
Góra Kanczendzonga o świcie 11 czerwiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Dorota Rasińska-Samoćko - cztery ośmiotysięczniki w ciągu miesiącaPolska himalaistka w ciągu jednego miesiąca (od 28 kwietnia do 28 maja) dokonała wejść na cztery ośmiotysięczniki w Nepalu. Tych osiągnięć...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje