The North Face Nowa kolekcja
Otwarcie plaży na Gubałówce
Źródło: PKL / facebook

Już w weekend otwarcie najwyżej położonej plaży w Polsce!

Polskie Koleje Linowe zapraszają już w najbliższy weekend na otwarcie jedynej plaży w Polsce położonej na wysokości 1123 m n.p.m.

Na Gubałówce 28 maja rusza wyjątkowa atrakcja — najwyżej położona piaszczysta plaża w Polsce. Na miłośników plażowania i aktywności na świeżym powietrzu czekają wysokie góry, tatrzańska przyroda, piasek pod stopami i wiele atrakcji. Dla spragnionych odpoczynku przygotowano leżaki.

PKL przygotowały dla turystów mnóstwo atrakcji w dniu otwarcia plaży. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mogli zrelaksować się w trakcie gry w mini golfa. Na odważnych gości, którzy w sobotę odwiedzą plażę, czeka żyroskop – dzięki niemu na własnej skórze odczują siłę przeciążeń grawitacyjnych. Dla plażowiczów przygotowano pobudzający wyobraźnię pokaz iluzjonisty, który w sobotę od 13:00 przeniesie wszystkich turystów do tajemniczego świata magii.
Podczas sobotniego otwarcia plaży na Gubałówce turyści będą mogli również na leżakach posłuchać dobrej muzyki, o którą przez cały dzień zadba DJ.

Wszystkich odwiedzających tym dniu Gubałówkę PKL zapraszają też na prawdziwą integrację po góralsku. Odbędzie się „Harnasiowy turniej”, w którym zawodnicy będą rywalizować ze sobą w pięciu konkurencjach:

  • przygotowaniu swojego moskola,
  • rzucie podkową do celu,
  • torze przeszkód zwanym „Ceprostradą”,
  • rzucie do góralskich kręgli ułożonych z drewnianych kłotków,
  • dojeniu krasuli.

Plaża na Gubałówce to jedyne miejsce w Polsce, gdzie możemy leżeć na piasku i podziwiać wyjątkowe, górskie widoki.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia zamieszczono na profilu FB Polskich Kolei Linowych.

Źródło: PKL

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówJurajski Festiwal Biegowy 23-25 września 2022 r. 22 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
W piątek 23 września startuje Jurajski Festiwal BiegowyPrzed nami kolejne spotkanie amatorów biegania oraz miłośników Jury Krakowsko-Częstochowskiej! W piątek 23 września rozpocznie się czwarta...
Mapa interaktywna TPN 5 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Od wczoraj w Tatry z mapą interaktywnąTatrzański Park Narodowy w tym sezonie wakacyjnym wychodzi naprzeciw turystom przybywającym licznie w nasze najwyższe góry. Udostępnił wczoraj...
Śmigłowiec HZS 4 styczeń 2023
Lilianna Błazenek
Horská záchranná služba podsumowała 2022 rok – smutny bilansHorská záchranná služba opublikowała podsumowanie 2022 roku w Tatrach Słowackich. Poprzedni rok okazał się niestety rekordowo tragiczny pod...
Akcja TOPR - śmiertelny wypadek na Orlej Perci 14 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Śmiertelny wypadek na Orlej PerciPo godzinie 12 ratownicy TOPR otrzymali zgłoszenie od trójki turystów o upadku jednego z nich z Pościeli Jasińskiego do Doliny Pańszczycy.
Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 13 lipiec 2022
Sylwia Pachota-Rura
Jubileuszowa edycja Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich14 lipca rozpocznie się 10. edycja tego wyjątkowego biegowego festiwalu w Lądku-Zdroju. W ciągu 4 dni zawodów na 8 trasach pojawi się ponad 4...
Kolosy Gdynia 2023 29 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Kolosy 2023: znamy już termin przyznania nagród za rok 2022Kapituła nagrody podała termin kolejnych, jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, na których zostaną...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje