Otwarcie plaży na Gubałówce
Źródło: PKL / facebook

Już w weekend otwarcie najwyżej położonej plaży w Polsce!

Polskie Koleje Linowe zapraszają już w najbliższy weekend na otwarcie jedynej plaży w Polsce położonej na wysokości 1123 m n.p.m.

Na Gubałówce 28 maja rusza wyjątkowa atrakcja — najwyżej położona piaszczysta plaża w Polsce. Na miłośników plażowania i aktywności na świeżym powietrzu czekają wysokie góry, tatrzańska przyroda, piasek pod stopami i wiele atrakcji. Dla spragnionych odpoczynku przygotowano leżaki.

PKL przygotowały dla turystów mnóstwo atrakcji w dniu otwarcia plaży. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mogli zrelaksować się w trakcie gry w mini golfa. Na odważnych gości, którzy w sobotę odwiedzą plażę, czeka żyroskop – dzięki niemu na własnej skórze odczują siłę przeciążeń grawitacyjnych. Dla plażowiczów przygotowano pobudzający wyobraźnię pokaz iluzjonisty, który w sobotę od 13:00 przeniesie wszystkich turystów do tajemniczego świata magii.
Podczas sobotniego otwarcia plaży na Gubałówce turyści będą mogli również na leżakach posłuchać dobrej muzyki, o którą przez cały dzień zadba DJ.

Wszystkich odwiedzających tym dniu Gubałówkę PKL zapraszają też na prawdziwą integrację po góralsku. Odbędzie się „Harnasiowy turniej”, w którym zawodnicy będą rywalizować ze sobą w pięciu konkurencjach:

  • przygotowaniu swojego moskola,
  • rzucie podkową do celu,
  • torze przeszkód zwanym „Ceprostradą”,
  • rzucie do góralskich kręgli ułożonych z drewnianych kłotków,
  • dojeniu krasuli.

Plaża na Gubałówce to jedyne miejsce w Polsce, gdzie możemy leżeć na piasku i podziwiać wyjątkowe, górskie widoki.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia zamieszczono na profilu FB Polskich Kolei Linowych.

Źródło: PKL

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówW Tatrach wciąż zima ma się dobrze... 24 maj 2023
Redakcja OutdooroweABC
Akcja ratunkowa w okolicach Świnicy Dwaj turyści zeszli wczoraj po południu ze szlaku między Zawratem a Świnicą i znaleźli się w trudnym terenie, nie będąc w stanie...
10. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego w Szczecinie 22 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
10. Przegląd Filmów o Górach O! GÓRY im. Tadeusza Piotrowskiego24 listopada rozpocznie się w Szczecinie wydarzenie przyciągające wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w...
Zdobycie Kunyang Chhish przez polską wyprawę w dniu 26 sierpnia 1971 r. 29 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Rocznica historycznego wejścia Polaków na Kunyang ChhishZa nami kolejna rocznica historycznego wejścia polskiej wyprawy na Kunyang Chhish. Była to pierwsza powojenna, polska wyprawa w Karakorum, a...
Tatry - widok na Rysy 6 wrzesień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Planowane zamknięcie szlaku na RysyUWAGA! Tatrzański Park Narodowy podał komunikat o zamknięcie szlaku na Rysy w Tatrach w związku z operacją wymiany łańcuchów asekuracyjnych.
Festiwal Literatury Górskiej i Podróżniczej 2022 w Krakowie 20 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Festiwal Książki Górskiej i Podróżniczej w KrakowieW dniach 27-30 października odbędzie się w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odbędzie się Festiwal Książki Górskiej i...
Grupa Podhalańska GOPR 18 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Zanim wyruszysz w góry – sprawdź pogodęWraz z nadejściem zimy, podhalańscy goprowcy udostępnili serwis internetowy, który z pewnością pomoże w świadomym wyborze celów wycieczek...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje