The North Face Nowa kolekcja
XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022
Źródło: XRUN - Biegi Górskie / facebook

Bieg górski XRUN Biała Dama oraz finał XRUN 2022

XRUN to cykl biegów górskich rozgrywanych w Małopolsce. Puchar XRUN składa się z rywalizacji w formule CLASSIC oraz MINI. Aby być klasyfikowanym w rankingu, należy ukończyć minimum trzy biegi pucharowe.

W kalendarzu XRUN na ten rok zaplanowano sześć nietuzinkowych wydarzeń. Cykl biegów rozpoczął się w Słopnicach w styczniu, a zakończy się Wielkim Finałem w Kasinie Wielkiej na Śnieżnicy już w najbliższy weekend.

XRUN Biała Dama to szósta i ostatnia impreza cyklu XRUN Biegi Górskie w sezonie 2022. Miejsce startu usytuowane jest w miejscowości Kasina Wielka na górnej stacji kolei narciarskiej Kasina Ski na Śnieżnicę. Oznacza to, że zawodnicy startują w dół stokiem narciarskim.

Dodatkową formułą podczas imprezy Biała Dama jest Wielki Finał. Każdy z zawodników miał okazję zakwalifikowania się do Wielkiego Finału podczas poprzednich pięciu imprez w Pucharze XRUN Classic, a także XRUN Mini. Wyłonieni zostaną najlepsi na podstawie trzech imprez danego cyklu. Do Wielkiego Finału kwalifikację otrzymuje 30 najlepszych mężczyzn, a także 20 najlepszych kobiet.

Wielki Finał składa się z biegu wertykalnego na stoku narciarskim pod górę i biegu Classic lub Mini.

Opis trasy

Trasa classic 19 km, a także mini 11 km, mają swój początek w na górnej stacji kolei narciarskiej Kasina Ski. Każdy z zawodników ma szansę skorzystania z kolei krzesełkowej, ale również może dotrzeć o własnych siłach na nogach. Biuro zawodów również znajduje się na górnej stacji kolei w budynku.
Start to bieg w dół stokiem narciarskim aż do dolnej stacji kolei, następnie trasa prowadzi szlakami turystycznymi, ścieżkami leśnymi na szczyt Śnieżnicy. Jest to typowe górskie bieganie z kilkoma stromymi podbiegami, a także zbiegami z elementami trailowymi. Ostatnie 1,5 km to podejście stokiem narciarskim na górną stację kolei narciarskiej Kasina Ski.
Trasę może pokonać każdy, w przypadku gorszych warunków atmosferycznych organizatorzy zalecają buty z agresywnym bieżnikiem. Trasy są oznaczone przez organizatora taśmami z logiem cyklu biegów górskich XRUN, a także strzałkami w newralgicznych punktach z logiem organizatora.

Harmonogram imprezy

Sobota 22/10/2022
11:00 - 12:00 - Godziny pracy biura zawodów, wydawanie pakietów (Dolna Stacja Kolei Kasina Ski, Kasina Wielka)
11:00 - odbiór pakietów vertical
12:00 - start XRUN Vertical (Wielki Finał)

Niedziela 23/10/2022
8:00 - 9:30 - Godziny pracy biura zawodów, wydawanie pakietów (Dolna Stacja Kolei Kasina Ski, Kasina Wielka)
9:30 - Start biegu XRUN Classic 21 km, Kasina Ski
10:00 - Start biegu XRUN Mini 14 km, Kasina Ski
10:30 – Start XRUN KIDS kat. 2017 – 2019
10:45 - Start XRUN KIDS kat. 2013 – 2016
11:00 - Start XRUN KIDS kat. 2010 – 2012
11:15 - Start XRUN KIDS kat. 2007 – 2009
12:30 - Rozdanie nagród XRUN Kids (Górna stacja kolei Kasina Ski, Kasina Wielka)
14:00 - Zamknięcie mety XRUN Classic, XRUN Mini
14:30 - Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie imprezy (Dolna stacja kolei Kasina Ski, Kasina Wielka)

Wyposażenie obowiązkowe
XRUN Classic, XRUN Mini

  1. Folia NRC
  2. Naładowany i działający telefon komórkowy
  3. Kubek, softflask, jakikolwiek pojemnik do nalania wody na punktach kontrolnych

Źródło: http://nietuzinkowebiegi.pl

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 23 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
HOKA Speedgoat 5. Legenda w nowej odsłoniePodobno ludzie dzielą się na tych, którzy biegają w HOKAch i tych, którzy jeszcze tego nie próbowali… Ale jak już spróbują, to już w nich...
Roman Ficek na Głównym Szlaku Beskidzkim 25 październik 2022
Sylwia Pachota-Rura
Roman Ficek w rekordowym czasie pokonał Główny Szlak BeskidzkiUltramaratończyk z małopolskiej Skawicy, pokonał ponad 500-kilometrową trasę w 93 godziny i 44 minuty. To nowy rekord tej trasy w formule „ze...
Zegama Aizkorri 2022 30 maj 2022
Lilianna Błazenek
Rekordowy wyścig Zegama-Aizkorri 202229 maja, po dwóch latach pandemicznej przerwy, w kraju Basków odbył się legendarny maraton górski Zegama-Aizkorri, pierwszy bieg w cyklu Golden...
Tatra Fest Bieg 2022 17 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Tatra Fest Bieg 2022 już w najbliższą sobotę!Już po raz piąty będziemy oglądać na trasie najlepszych biegaczy ultra w Polsce, przemierzających tatrzańskie szczyty. W najbliższy weekend,...
Tatra Fest Bieg/fot. Jacek Deneka 18 maj 2023
Redakcja OutdooroweABC
Trwają zapisy na festiwal biegowy TATRA FESTTegoroczny weekend z bieganiem po Tatrach zapowiada się tak: unikatowe trasy z pięknymi widokami, trzy dystanse do wyboru: 10 km, 24 km i 65 km,...
Barbara Prymakowska zwycięża w Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich 12 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
79-letnia Barbara Prymakowska zwycięża w Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich79-letnia tarnowianka po raz kolejny sięga po najcenniejsze trofeum w zawodach biegowych. Tym razem „Najszybsza Babcia Świata” we francuskim La...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje