Matterhorn
Źródło: Pixabay

Na Matterhorn zginął polski alpinista

Włoskie media podały informację, że w trakcie zejścia ze szczytu Matterhorn na granicy między Szwajcarią a Włochami zginął 37-letni alpinista z Polski.

O śmierci Polaka napisał włoski portal aostasera.it. 37-letni alpinista zginął w środę 28 września po szwajcarskiej stronie Alp Penińskich podczas zejścia ze szczytu Matterhorn (4478 m n.p.m.), drogą przez grzbiet Hörnli, która prowadzi obok schroniska górskiego Hörnlihütte.

Włoski serwis donosi, że Polak wybrał się wierzchołek czterotysięcznika wraz z towarzyszem nieznanej narodowości. Wspinacze wspólnie osiągnęli szczyt, lecz w drodze powrotnej się rozdzielili.

Partner wspinaczkowy polskiego alpinisty zaalarmował służby ratownicze, gdy stracił kontakt ze swoim towarzyszem. W akcję ratunkową zaangażowała się policja kantonu Wallis, służby medyczne i stacja ratownictwa górskiego ze szwajcarskiej miejscowości Zermatt.

W czwartek 30 września załoga helikoptera Air Zermatt zauważyła ciało alpinisty. Zwłoki Polaka zostały przetransportowane do najbliższego miasta. Według wstępnych ustaleń służb ratunkowych 37-latek spadł z grzbietu Hörnli (1113 m n.p.m.).

Źródło: aostasera.it

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułów 18 maj 2023
Marcin Kijowski
Tragedia w Alpach. Nie żyje Kacper TekieliNie żyje Kacper Tekieli, znakomity wspinacz, himalaista, sportowiec. Prywatnie mąż Justyny Kowalczyk.
Obóz bazowy na Mount Everest 20 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Mount Everest: Nepal przeniesie obóz bazowy z topniejącego lodowcaNepal przygotowuje się do przeniesienia swojego obozu bazowego pod Everestem, który z powodu globalnego ocieplenia i niszczącej działalności...
Rekord Kiromala Katibina w Pucharze Świata w Villars 1 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Puchar Świata w Villars: podwójny rekord świata Kiromala KatibinaW odbywających się w szwajcarskim Villars kolejnych zawodach Pucharu Świata (prowadzenie i na czas) padły już w kwalifikacjach dwa rekordy...
Spodenki wspinaczkowe Black Diamond do specjalnych zadań 23 maj 2023
Redakcja OutdooroweABC
Spodenki na lato od Black Diamonda. Lifestyle i wspinaczkaSzukasz spodenek na lato? Mamy dwie propozycje od Black Diamonda - szorty idealne do wspinaczki i do miejskiej dżungli, Black Diamond Notion i Black...
25 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Kot i ulubiony Maternhorn. Kacper Tekieli ma swoją tablicę pod OsterwąTo było piękne i wzruszające spotkanie ludzi gór oraz przyjaciół Kacpra i Justyny. W sobotę na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą w...
22 wrzesień 2023
Rafał Włodarczyk
Tragedia w górach. Turysta zginął na “najlepszej atrakcji szlaku”42-letni brytyjski turysta stracił życie podczas wspinaczki na szczyt góry Donnerkogel w Austrii. Mężczyzna spadł z wiszącej drabiny, która...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje