Aleksandra Mirosław w Salt Lake City
Źródło: Aleksandra Mirosław Facebook

Aleksandra Mirosław znów niepokonana w Salt Lake City!

Nasza zawodniczka po raz kolejny zaliczyła fenomenalny występ w Salt Lake City. Trzeci raz z rzędu zwyciężyła w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej na czas, pobijając przy tym swój własny rekord świata.

Aleksandra Mirosław w tym roku wygrała pierwsze zawody Pucharu Świata w Seulu, w kwalifikacjach ustanawiając rekord świata z czasem 6,64 sekundy. Kilka dni temu w Salt Lake City znowu stanęła na najwyższym stopniu podium. W ten weekend udało jej się powtórzyć sukces i zwyciężyła również w Salt Lake City, pobijając w kwalifikacjach swój rekord o 0,11 sekundy.

Poprzednim razem w Salt Lake City całe podium należało do naszych zawodniczek (2. miejsce zajęła Aleksandra Kałucka, a 3. Natalia Kałucka), tym razem jednak siostry Kałuckie uległy reprezentantce gospodarzy Emmie Hunt, która wcześniej uplasowała się zaraz za nimi na 4. miejscu.

W półfinale spotkały się dwie nasze reprezentantki, Aleksandra Mirosław i Aleksandra Kałucka, która jednak nie poradziła sobie z niepokonaną w tym sezonie koleżanką. W małym finale pokonała jednak swoją siostrę Natalię.

Eliminacje przeszły jeszcze dwie nasze zawodniczki: Patrycja Chudziak zakończyła zawody na 9. miejscu, a Anna Brożek na 15.

Klasyfikacja kobiet:

  1. Aleksandra Mirosław
  2. Emma Hunt (Stany Zjednoczone)
  3. Aleksandra Kałucka

Wśród mężczyzn w tym sezonie nie do zatrzymania są dwaj Indonezyjczycy – Kiromal Katibin i Veddriq Leonardo, na przemian wymieniając się na najwyższym podium. W kwalifikacjach Kiromal Katibin uzyskał znakomity czas 5,10 sekundy, jednak w ćwierćfinale się poślizgnął, dając szanse na medal naszemu zawodnikowi Marcinowi Dzieńskiemu, który jednak ukończył zawody na 4. Miejscu.

Końcowa klasyfikacja mężczyzn:

  1. Veddriq Leonardo (Indonezja)
  2. Tobias Plangger (Austria)
  3. Ludovico Fossali (Włochy)

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się 1 lipca w Villars w Szwajcarii.

Źródło: Polski Związek Alpinizmu

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówWspinaczka 10 maj 2022
Marcin Kowalik
Uprząż Wild Country Mission. Idealna w góryDzięki uprzejmości Salewa miałem możliwość testowania nowej uprzęży Wild Country MISSON. Brytyjska marka zawsze kojarzyła mi się ze...
25 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Kot i ulubiony Maternhorn. Kacper Tekieli ma swoją tablicę pod OsterwąTo było piękne i wzruszające spotkanie ludzi gór oraz przyjaciół Kacpra i Justyny. W sobotę na Symbolicznym Cmentarzu pod Osterwą w...
Paul Ramsden i Tim Miller na Jugal Spire 13 maj 2022
Lilianna Błazenek
Dziewiczy szczyt w Jugal Himal zdobyty!Brytyjscy himalaiści Paul Ramsden i Tim Miller dokonali pierwszego na świecie wejścia na dziewiczy szczyt w nepalskim Jugal Himal. Góra ma...
33098920-2153595974668748-2821854609381785600-o-1647521573.jpg 1 maj 2022
Przemysław Dudys
Test butów Black Diamond MomentumButy wspinaczkowe Momentum premierę miały dwa lata temu. Jest to model adresowany dla początkujących oraz średniozaawansowanych wspinaczy, by...
bouldering 23 maj 2022
Lilianna Błazenek
Stara buła nie rdzewieje. Mechanior znowu mistrzem Polski w boulderingu20—21 maja w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Boulderingu Seniorów oraz Puchar Polski Młodzieżowców w tej dyscyplinie.
Marcel Rémy 12 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Marcel Rémy, legenda szwajcarskiego alpinizmu, zmarł w wieku 99 latMarcel Rémy, ojciec słynnych alpinistów Yvesa i Claude’a Rémy, prawdziwa legenda wspinania, nie żyje. Zmarł w wieku 99 lat w swoim domu, we...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje