Mnich w Tatrach
Źródło: pixabay.com

Majestatyczny Mnich czeka!

Ostra turnia wznosząca się dumnie powyżej południowo-zachodniego brzegu Morskiego Oka – majestatyczny Mnich – to polska mekka taternicza, na którą nie prowadzi żaden szlak. Można się tam dostać tylko drogami wspinaczkowymi. Mamy jednak dobrą wiadomość – nie musisz być doświadczonym wspinaczem, żeby zapisać na liście swoich życiowych osiągnięć zdobycie tego budzącego pożądanie szczytu.

Polar Sport Adventures w swojej ofercie letniej ma cykliczne wyprawy, w których pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych przewodników górskich przeżyjesz niezapomniane emocje, najpierw wspinając się na górę, a potem podziwiając fenomenalne widoki z ostrego wierzchołka Mnicha.

Na szczyt prowadzi wiele dróg wspinaczkowych – łatwych i trudnych. O tym, która trasa zostanie wybrana, zdecyduje ostatecznie przewodnik, oceniając możliwości uczestników oraz bieżące warunki pogodowe. Wyprawa rozpoczyna się w schronisku nad Morskim Okiem.

Przewodnikami w drodze na szczyt są zaprawieni w górskich bojach przewodnicy tatrzańscy II klasy, Szymon Michlowicz i Wojtek Sowa, którzy na swoich kontach mają nie tylko tatrzańskie szczyty, ale wiele innych w górach wysokich. Z nimi nie tylko poczujecie się bezpiecznie, ale z pewnością zdobędziecie wiele cennych wspinaczkowych wskazówek.

Jeśli chodzi o wymagania, przyda się z pewnością dobra kondycja i brak strachu przed wysokością i przestrzenią. Przewodnik wszystkie Wasze lęki, strachy i niepokoje bierze na siebie i na pewno rozwieje wszelkie niepewności :)

Wyprawa na Mnicha to z pewnością ekscytująca alternatywa na zbliżające się wakacje – warta rozważenia!

Wszystkie informacje dotyczące wyprawy znajdziecie na stronie organizatora.

Źródło: Polar Sport Adventures

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówRekord Kiromala Katibina w Pucharze Świata w Villars 1 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Puchar Świata w Villars: podwójny rekord świata Kiromala KatibinaW odbywających się w szwajcarskim Villars kolejnych zawodach Pucharu Świata (prowadzenie i na czas) padły już w kwalifikacjach dwa rekordy...
Wspinanie w lodzie z Polar Sport Adventures 14 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Wspinanie w lodzie: wyższy poziom zimowej przygody z Polar Sport AdventuresZimowy górski trekking to dla Ciebie za mało? A może już wspinasz się w skałach i chciałbyś spróbować zimowej alternatywy? Odpowiedzią na...
19 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Tragedia na Sokolicy w Dolinie BędkowskiejNie żyje 50-letni mężczyzna, który wspinał się na słynnej Sokolicy w Dolinie Będkowskiej.
Bronx Bouldering Competition vol. 2 2022 18 listopad 2022
Sylwia Pachota-Rura
Trwają zapisy na Bronx Bouldering CompetitionTo już druga edycja najmocniejszych krakowskich zawodów wspinaczkowych towarzyszących 20. Krakowskiemu Festiwalowi Górskiemu adresowanych...
Miejsce zejścia lawiny na Draupadi Ka Danda II 8 październik 2022
Lilianna Błazenek
26 ofiar śmiertelnych lawiny, 3 osoby poszukiwane w Himalajach GarhwaluWe wtorek 4 października miał miejsce jeden z najtragiczniejszych w skutkach wypadków w historii wspinania. Lawina, która zeszła pod szczytem...
Wspinaczka skałkowa 30 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Spróbuj wspinaczki skałkowej w Krakowie!Jeśli marzysz o postawieniu pierwszych kroków we wspinaczce skałkowej, a do tego jesteś z Krakowa, w ramach miejskiej kampanii „Kraków w...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje