Reel Rock 16
Źródło: Reel Rock facebook

Trasa Reel Rock 16 na pokazach w Polsce

8-9 czerwca w siedmiu kinach w Polsce będzie można zobaczyć najlepsze filmy wspinaczkowe tego roku, na światowej trasie Reel Rock 16. Pokazy odbędą się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Od 2005 roku Reel Rock prezentuje najciekawsze i najważniejsze historie ze świata wspinaczki, celebrując ludzi i ich największe osiągnięcia. Twórcami cyklu są Josh Lowell, Peter Mortimer i Nick Rosen, znani z takich kultowych tytułów, jak Valley Uprising, The Dawn Wall i The Alpinist.

Trasa Reel Rock 16 umożliwia widzom obejrzenie produkcji w kinach na całym niemal świecie. Dzięki nowostworzonej platformie streamingowej Reel Rock Unlimited filmy są dostępne również online.

W tym roku twórcy prezentują cztery produkcje filmowe:

Bridge Boys (Reżyseria Peter Mortimer, Nick Rosen, 28 min) – Brytyjczycy Wide Boyz, Tom Randall i Pete Whitaker, specjaliści od wspinaczki szczelinowej, pokonują 750-metrową szczelinę pod mostem w Anglii, najdłuższą, jaką kiedykolwiek zdołano przejść.

Barefoot Charles (Reżyseria Josh Lowell, 28 min) – mieszkający w jaskini Francuz Charles Albert śpiewa arie operowe, wspina się bez butów i pokonuje piekielnie trudne przeszkody boulderowe.

Big Things to Come (Reżyseria Nick Rosen, Peter Mortimer, 21 min) – świetnie wspinająca się Alex Johnson od 10 lat pokonuje trudne wyzwanie boulderowe, które zmusza ją do jednoczesnego odkrywania samej siebie.

Cuddle (Reżyseria: Nick Rosen, Peter Mortimer, 33 min) – Legendarny duet Tommy Caldwell i Alex Honnold mierzy się z wyczerpującą łańcuchówką łączącą 17 szczytów w Parku Narodowym Gór Skalistych. Wspiera ich w tym Adam Stack, przyjaciel Tommy’ego z dzieciństwa.

Na platformie Reel Rock Unlimited można również obejrzeć krótkie filmy wspinaczkowe z całego świata, nieprezentowane na trasie RR 16, takie, jak Cenote, This is Beth czy Foiled.

Źródło: reelrocktour.com

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówThe Alpinist 26 maj 2022
Lilianna Błazenek
Nagroda Emmy dla „The Alpinist” w kategorii film dokumentalnyPrawdziwy sukces wspinaczkowej produkcji „The Alpinist” na 43. gali rozdania sportowych Nagród Emmy (Sports Emmy). Film w reżyserii Petera...
Kristin Harila w projekcie #Bremont14Peaks 8 lipiec 2022
Lilianna Błazenek
Kristin Harila: kontuzjowana, ale gotowa na kolejny ośmiotysięcznikW zeszłym tygodniu Kristin Harila zdobyła szczyt swojego siódmego ośmiotysięcznika – Nanga Parbat (8126 m n.p.m.), tym samym z sukcesem...
Adam Ondra na Zvěřincu 22 listopad 2022
Lilianna Błazenek
Adam Ondra poprowadził swoją drugą najtrudniejszą drogęAdam Ondra, uważany za najlepszego obecnie na świecie wspinacza technicznego, ogłosił w niedzielę w swoich mediach społecznościowych, że...
Polar Sport na MAS 7 czerwiec 2022
Lilianna Błazenek
Polar Sport na Memoriale Andrzeja Skwirczyńskiego w najbliższy weekendJuż w sobotę 11 czerwca spotykamy się w Dolinie Będkowskiej na kolejnej, trzynastej już edycji Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego, gdzie...
Projekt Jura bez barier 30 sierpień 2022
Sylwia Pachota-Rura
Akcja „Jura bez barier” cieszy się coraz większym zainteresowaniemZ roku na rok Jura Krakowsko-Częstochowska zyskuje na popularności. Dzięki akcji „Jura bez barier” prowadzonej przez Związek Gmin Polskich...
Kristin Harila na Broad Peak 8 sierpień 2022
Lilianna Błazenek
Kristin Harila rekordowo na swoim dziesiątym ośmiotysięcznikuNorweska himalaistka Kristin Harila, której wyczyny w projekcie #Bremont14Peaks śledzimy od kilku miesięcy, dzisiaj, 8 sierpnia o 7:19 czasu...

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje