The North Face Nowa kolekcja
Reel Rock 16
Źródło: Reel Rock facebook

Trasa Reel Rock 16 na pokazach w Polsce

8-9 czerwca w siedmiu kinach w Polsce będzie można zobaczyć najlepsze filmy wspinaczkowe tego roku, na światowej trasie Reel Rock 16. Pokazy odbędą się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.

Od 2005 roku Reel Rock prezentuje najciekawsze i najważniejsze historie ze świata wspinaczki, celebrując ludzi i ich największe osiągnięcia. Twórcami cyklu są Josh Lowell, Peter Mortimer i Nick Rosen, znani z takich kultowych tytułów, jak Valley Uprising, The Dawn Wall i The Alpinist.

Trasa Reel Rock 16 umożliwia widzom obejrzenie produkcji w kinach na całym niemal świecie. Dzięki nowostworzonej platformie streamingowej Reel Rock Unlimited filmy są dostępne również online.

W tym roku twórcy prezentują cztery produkcje filmowe:

Bridge Boys (Reżyseria Peter Mortimer, Nick Rosen, 28 min) – Brytyjczycy Wide Boyz, Tom Randall i Pete Whitaker, specjaliści od wspinaczki szczelinowej, pokonują 750-metrową szczelinę pod mostem w Anglii, najdłuższą, jaką kiedykolwiek zdołano przejść.

Barefoot Charles (Reżyseria Josh Lowell, 28 min) – mieszkający w jaskini Francuz Charles Albert śpiewa arie operowe, wspina się bez butów i pokonuje piekielnie trudne przeszkody boulderowe.

Big Things to Come (Reżyseria Nick Rosen, Peter Mortimer, 21 min) – świetnie wspinająca się Alex Johnson od 10 lat pokonuje trudne wyzwanie boulderowe, które zmusza ją do jednoczesnego odkrywania samej siebie.

Cuddle (Reżyseria: Nick Rosen, Peter Mortimer, 33 min) – Legendarny duet Tommy Caldwell i Alex Honnold mierzy się z wyczerpującą łańcuchówką łączącą 17 szczytów w Parku Narodowym Gór Skalistych. Wspiera ich w tym Adam Stack, przyjaciel Tommy’ego z dzieciństwa.

Na platformie Reel Rock Unlimited można również obejrzeć krótkie filmy wspinaczkowe z całego świata, nieprezentowane na trasie RR 16, takie, jak Cenote, This is Beth czy Foiled.

Źródło: reelrocktour.com

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówThe Alpinist 26 maj 2022
Lilianna Błazenek
Nagroda Emmy dla „The Alpinist” w kategorii film dokumentalnyPrawdziwy sukces wspinaczkowej produkcji „The Alpinist” na 43. gali rozdania sportowych Nagród Emmy (Sports Emmy). Film w reżyserii Petera...
Spodenki wspinaczkowe Black Diamond do specjalnych zadań 23 maj 2023
Redakcja OutdooroweABC
Spodenki na lato od Black Diamonda. Lifestyle i wspinaczkaSzukasz spodenek na lato? Mamy dwie propozycje od Black Diamonda - szorty idealne do wspinaczki i do miejskiej dżungli, Black Diamond Notion i Black...
Warszawska Liga Boulderowa 2022/2023 2 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Po dwóch latach przerwy wraca Warszawska Liga BoulderowaWarszawska Liga Boulderowa – zawody, które przyciągają tłumy wspinaczy świetną organizacją i wysokim poziomem wracają po dwuletniej...
Andrzej Bargiel na Mount Everest 28 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Andrzej Bargiel rozpoczął dziś atak szczytowy na Mount Everest!Dzisiaj około godz. 4.00 czasu lokalnego Andrzej Bargiel rozpoczął swój atak szczytowy na Mount Everest. Jeśli wszystko pójdzie według planu,...
Aleksandra Mirosław w Salt Lake City 30 maj 2022
Lilianna Błazenek
Aleksandra Mirosław znów niepokonana w Salt Lake City!Nasza zawodniczka po raz kolejny zaliczyła fenomenalny występ w Salt Lake City. Trzeci raz z rzędu zwyciężyła w Pucharze Świata we wspinaczce...
Matterhorn od strony włoskiej 1 wrzesień 2022
Lilianna Błazenek
Matterhorn: wspinacze uratowani, ale surowo ukaraniZamknięcie drogi na Matterhorn od strony włoskiej to kolejny skutek zmian klimatycznych nękających Alpy szczególnie mocno w tym sezonie....

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje