Tatry Wysokie
Źródło: canva.com

Tatry: zamknięty szlak na Szpiglasowy Wierch

Tatrzański Park Narodowy zamyka od dzisiaj (21 lipca) do odwołania popularny szlak turystyczny ze Szpiglasowej Przełęczy na Szpiglasowy Wierch. Pozostaje możliwość przejścia przez samą Szpiglasową Przełęcz.

Przyczyną zamknięcia szlaku jest planowany remont. Po zakończeniu prac na tym odcinku nastąpi zamknięcie szlaku z Doliny Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz.

Aktualnie (od 27 czerwca do odwołania) ze względu na remont zamknięty jest również czarny szlak z Doliny Pięciu Stawów na Kozi Wierch (w obu kierunkach). Nie jest także możliwe wejście do Jaskini Mroźnej, w której koniec prac modernizacyjnych przewidziany jest na 2023 rok. Działania prowadzone w tym miejscu poprawią stan infrastruktury wewnątrz i wokół Jaskini Mroźnej oraz zabezpieczą 1,42 km szlaku turystycznego zniszczonego w wyniku naturalnych katastrof.

Cykliczne remonty szlaków w Tatrach odbywają się m.in. w ramach projektów „Ograniczenie wpływu katastrof naturalnych na siedliska i gatunki na obszarze Tatrzańskiego Parku Narodowego” oraz „Zmniejszenie presji turystycznej na gatunki i siedliska na obszarze Tatr Wysokich”. Celem projektów jest poprawa stanu ochrony siedlisk przyrodniczych Natura 2000 poprzez remont szlaków turystycznych zniszczonych wskutek katastrof naturalnych.

Większość prac remontowych na tatrzańskich szlakach musi być przeprowadzona w wakacyjnym sezonie turystycznym ze względu na dogodne warunki pogodowe. Śnieg może zalegać w wyższych partiach gór od września do połowy czerwca, a prace w większości przypadków są bardzo wymagające technicznie.

Źródło: TPN

Udostępnij
Przeczytaj więcej interesujących artykułówZamarznięte Morskie Oko 2 grudzień 2022
Lilianna Błazenek
Zamarzają tatrzańskie jeziora – jest bardzo niebezpiecznie!Zima zagościła w Tatrach na dobre. Mróz ścisnął i lód jest już nie tylko na górskich szlakach. Przyszedł czas na zamarzanie tatrzańskich...
6 listopad 2023
Martyna Hetmańczyk
Na Kasprowy kolejką nie wjedzieszNa Kasprowy Wierch tylko spacerem. Do 11 listopada turyści nie będą mieli możliwości skorzystania z kolejki linowej. Ruszył cykliczny przegląd...
28 wrzesień 2023
Martyna Hetmańczyk
Karygodne zachowanie turystów w Tatrach“Ale o co ta zadyma? Już zamoczyć się nie można. Po słowackiej stronie regularnie się kąpią, psy srają, a tu taka zadyma”. Spora...
Odnowiona Chatka Puchatka 28 październik 2022
Lilianna Błazenek
Tłok w Chatce Puchatka – dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego apelujeOtwarte miesiąc temu po remoncie schronisko Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach cieszy się ogromną popularnością wśród...
21 sierpień 2023
Redakcja OutdooroweABC
Nocleg za 1000 zł w Morskim Oku1000 złotych - tyle tych dwóch panów kosztował nocleg pod gwiazdami w rejonie Morskiego Oka.
Buty trekkingowe na wiosnę w góry 21 marzec 2023
Redakcja OutdooroweABC
Jak dobrać buty do wiosennych podróży po górach?Wiosna to idealna pora na górskie wędrówki. Przyroda budzi się do życia, powietrze jest świeże i czyste, a widoki zapierają dech w piersiach....

Serwis outdooroweabc.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może lepiej działać. Dowiedz się więcej o polityce prywatności w naszym serwisie.

Niniejsza polityka prywatności Serwisu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza, że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców Serwisu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Serwisie Internetowym oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Serwisie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

Akceptuje